Stowarzyszenie Folblucia Rodzina

Stowarzyszenie Folblucia Rodzina Kiedy zwierze potrzebuje Anioła Stróża... Jesteśmy My!

Przekaż darowizne z Imieniem Alicja
Blik : 534 319 849

Numer konta : 10102036680000530206210456

Paypal

16/04/2026

Czy zdążymy? 💔 Mamy tylko 3 dni, by wpłacić zaliczkę za życie tych dwóch braci. Brego i Baluś patrzą z nadzieją, a my mamy pustą skarbonkę. Proszę, nie przechodź obojętnie. Nawet 5 zł ma teraz moc ratowania życia! 🐴🐴✨
Link w komentarzu

04/04/2026

Niech ta Wielka Sobota będzie dniem, w którym Baluś odzyska wiarę w ludzi! 🙏✨

Link w komentarzu

Kochani, z góry przepraszamy za brak informacji z naszej strony odnośnie Hipci, ale natłok obowiązków był ogromny  wywoz...
03/04/2026

Kochani, z góry przepraszamy za brak informacji z naszej strony odnośnie Hipci, ale natłok obowiązków był ogromny wywoziliśmy też cały obornik po zimie, więc było co robić. Już do Was wracamy z aktualizacją.
Co tam u Hipci? Jej stan się poprawia zaczęła przybierać na wadze, choć nadal nie jest idealnie. Adoptująca zaniedbała ją do takiego stopnia, że naprawienie tego będzie trwało długo.
Ogólnie próbowaliśmy uniknąć golenia udało się pozbyć pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych, których było bardzo dużo. Niestety sklejenia sierści, oblepione odchodami, sprawiły, że nie dało się uniknąć golenia. Moczenie i wyczesywanie to był długi proces część udało się usunąć, a część niestety trzeba było zgolić. Została jeszcze jedna bardzo duża zmiana na brzuchu, ale próby wygolenia skończyłyby się zacięciem, a tego chcemy uniknąć. Dalej będziemy moczyć i stopniowo to usuwać.
Napiszemy również post odnośnie pozostałych trzech koni zabranych z tego miejsca. Niestety oszczerstwa kierowane w naszą stronę dalej do nas docierają że owa pani dostała konie w takim stanie. Dlatego prosimy każdego o wyrozumiałość i rzetelne podejście do informacji.
Na dzień dzisiejszy Hipcia ma się coraz lepiej ma apetyt, co nas bardzo cieszy. Odwiedził ją kowal i wszystko idzie w dobrą stronę.
Zbiórka została zakończona, ponieważ uzbieraliśmy potrzebne środki, więc nie kontynuowaliśmy jej dalej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i wspierają babcię w powrocie do zdrowia.
Hipcia nosi od was dereczki podarowane przez Was Aga, Kinga, Oliwia bardzo dziękujemy!
I jest też cudowna wiadomość Hipcia miała zostać z nami, bo kto chciałby staruszkę? Jednak w dniu, kiedy wróciła z adopcji, była u nas Oliwia, która przyjechała w odwiedziny do innego konia wraz z partnerem. Zobaczyli to biedne, upodlone zwierzę i gdy przyjechali następnym razem, zapytali Justynę, czy mogliby ją adoptować dać jej bezpieczny i spokojny dom na ostatnie lata życia.
Oczywiście zgodziłyśmy się, więc nie tylko Leon pojedzie do nowego domku, ale razem z nim do wspólnego domu pojedzie też Hipcia.

26/03/2026

Pomożesz mi zostać na tym świecie? Proszę... 💔

Link w komentarzu

25/03/2026

„GDYBY BYŁA KLACZĄ, MIAŁABY PRAWO ŻYĆ...” 💔

Te słowa bolą najbardziej. Brego ma tylko 3 lata. Całe życie powinno być przed nim, a zamiast tego stoi w tym samym mroku, w którym jego brat, Baluś…

24/03/2026

CHCIELIŚMY POWIEDZIEĆ "NIE", ALE JEGO OCZY POWIEDZIAŁY "PROSZĘ"... 💔🐴

Mieliśmy już nie brać kolejnych koni pod opiekę. Sytuacja naszego stowarzyszenia jest ciężka, brakuje nam tchu. Ale wtedy zadzwonił telefon. Historia Balusia rozdarła nam serca.

Link w komentarzu

22/03/2026

Nasz podopieczny Brzask, uratowany dzięki Pomagaj pomagać - Różaland - Stowarzyszenie
który przebywa u nas w domu tymczasowym, z każdym dniem robi się coraz piękniejszy i aż miło na niego patrzeć! ❤️‍🩹

Choć pogoda jeszcze nie pozwala na porządną kąpiel, to w miarę możliwości codziennie go wyczesujemy i dbamy o higienę, czyszcząc z tych uciążliwych osadów, żeby chłopak czuł się jak najlepiej.

Brzask powoli nabiera masy, nie jest już tym chudziutkim koniem co wcześniej, a co najważniejsze jest w końcu wolny i niesamowicie rozpieszczany przez wszystkie ciotki 😊🥰

Przed nami jednak ważne wyzwanie, bo w kwietniu Brzask jedzie na zabieg usunięcia oka, dlatego już teraz prosimy Was o mocne trzymanie kciuków, żeby wszystko poszło dobrze i żeby mógł cieszyć się życiem bez bólu!🥹

21/03/2026

Żegnaj zimo, witaj wiosno! ☀️

Dziś w naszej stajni działo się naprawdę dużo! Nasi najmłodsi wolontariusze udowodnili, że mają nie tylko wielkie serca do koni, ale też mnóstwo kreatywnej energii. 🐎✨

Oprócz codziennych obowiązków i czasu spędzonego z naszymi kopytnymi przyjaciółmi, ekipa przygotowała tradycyjną Marzannę! Kukła została uroczyście pożegnana, a my oficjalnie ogłaszamy koniec mrozów. Mamy nadzieję, że zima posłucha dzieciaków i odpuści nam na bardzo, bardzo długo! 🌷🌿

Brawo dla naszej młodej ekipy za zaangażowanie i podtrzymywanie tradycji! 👏

EDIT: nowa zbiórka pani Anny 4 h temu na 2500 zł z kradzionymi zdjęciami z olx OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE OSZCZERSTW WYPISYW...
16/03/2026

EDIT: nowa zbiórka pani Anny 4 h temu na 2500 zł z kradzionymi zdjęciami z olx

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE OSZCZERSTW WYPISYWANYCH W NASZĄ STRONĘ PRZEZ ANNĄ LIS

Ostrzegam przed działaniami pani Anny Lis, która prowadzi kampanię oszczerstw pod naszym adresem.

Pani Anna, nie będąc stroną w sprawie, w sposób bezprawny i agresywny publicznie domaga się od nas pieniędzy oraz próbuje ingerować w rozliczenia, z którymi nie ma nic wspólnego.Dodam że jesteśmy w kontakcie z fundacją która od owej Pani odebrała interwencyjnie ok.60 kotów za zaniedbanie, oraz innymi fundacjami które są nękane przez nią.

Pani Anna Lis, znana już w środowisku z kradzieży zdjęć koni do internetowych zbiórek, jest osobą całkowicie niewiarygodną.
Informuję, że w dniu dzisiejszym podejmujemy w stosunku do owej pani oficjalne kroki prawne.

Prosimy nie ulegać jej manipulacjom, które mają na celu jedynie zastraszenie nas , więcej informacji udostępnimy po kontakcie z prawnikiem.

15/03/2026

Pamiętacie grudzień? Lekarze mówili o eutanazji, a Aramis tylko leżał. Nadziei było mało, ale on się nie poddał!

Wczoraj pierwszy raz… bryknął! 💥 Opiekunka prawie dostała „butem” w czoło z tej jego wielkiej radości 😅. Dzisiaj musimy go wręcz hamować, bo serce rwie się do galopu, mimo że lekarze jeszcze zalecają spokój.

To niesamowite widzieć taką wolę życia. Dziękujemy, że byliście z nami w te najtrudniejsze dni. Aramis wraca do formy! ❤️

11/03/2026

BRAKUJE 2500 ZŁ. TYLE KOSZTUJE ŻYCIE TRZECIEGO OSIOŁKA. 🔥

Mamy środki na wykupienie dwóch osiołków. Do uratowania ostatniego z nich brakuje nam dokładnie 2500 zł. 💔😭

Jutro musimy podjąć decyzję. Jeśli licznik nie dobije do zera, jeden z nich zostanie u handlarza. Jeden z nich, który tak samo jak inne chciał żyć, jutro pojedzie na rzeź. 🚛 transport jest już zamówiony.
SZUKAMY 250 osób, które wpłacą po 10 zł! Tylko tyle! 🛡️🐴
To ostatnie godziny naszej walki. Jeśli nie uda się zebrać tej kwoty, kończymy naszą misję ratowania zwierząt – nie potrafimy żyć z myślą, że kogoś zostawiliśmy na śmierć.

09/03/2026

Prawda jest taka, że to nasze ostatnie ratowane zwierzęta. 💔

Nie mamy już środków, by dokładać z własnej kieszeni, a zbiórki po prostu stoją. Jeśli nie uratujemy ich, będziemy musieli przestać pomagać same nie dajemy po prostu rady

To tragiczny koniec, ale bez Waszej pomocy nie ruszymy z miejsca. 😭

Adres

Ozimek

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie Folblucia Rodzina umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij