Przedsięwzięcie, którego podjęło się Stowarzyszenie EGO w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych jest wyjściem naprzeciw potrzebom osób starszych mieszkujących w Ostrowcu Świętokrzyskim. Projekt jest odzwierciedleniem naszych obserwacji, rozmów i rozeznania środowiska. Chcemy uwrażliwić lokalną społeczność na ogromnie ważną grupę jaką są seniorzy, która w ostat
nich latach, w przypadku naszego miasta znacząco się powiększa. Projekt jest szansą na zwiększenie udziału tych osób w życiu społecznym poprzez zastosowanie innowacyjnych metod szkoleniowo-edukacyjnych, oryginalnych sposobów aktywizacji i twórcze zaangażowanie beneficjentów na całym etapie trwania projektu. Na uczestników czeka udział w ciekawych i rozwijających warsztatach. Od integracyjnych, aktywizujących (Aktywny Senior, Senior w Sieci) poprzez warsztaty partycypacji społecznej, które poruszą najważniejsze kwestie związane z udziałem seniorów w życiu publicznym. Wspólnie z uczestnikami projektu przeprowadzimy również badania ankietowe i wydamy publikację. W ramach projektu zorganizujemy również Salonik Seniora. Będzie to miejsce spotkań z ciekawymi ludźmi, z ekspertami, liderami organizacji działających na rzecz osób starszych, ale także samorządowcami, lekarzami i prawnikami. W projekcie będzie mogło wziąć udział 30 osób, kobiet i mężczyzn w wieku 60+. Na zgłoszenia czekamy do 1 sierpnia. Szczegółowych informacji udzieli Państwu koordynator projektu pod nr tel. 530-136-316. Można również do nas pisać na maila [email protected]
Projekt „Nigdy nie jest za późno. Seniorem być” jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013. Partycypacja społeczna osób starszych. Formy aktywności osób starszych wobec społeczności lokalnych (rozwój społeczeństwa obywatelskiego).