Stowarzyszenie Nadzieja

Stowarzyszenie Nadzieja “Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem" – Dante
Alighieri.

Otaczamy wsparciem osoby wykluczone społecznie, zabiegamy o prawo do równego traktowania.Prowadzimy mieszkanie treningowe i wspieramy na każdym etapie reintegracji.

Z ogromną radością dzielimy się z Wami ważną wiadomością…Stowarzyszenie Nadzieja rozpoczyna tworzenie mieszkania trening...
01/04/2026

Z ogromną radością dzielimy się z Wami ważną wiadomością…

Stowarzyszenie Nadzieja rozpoczyna tworzenie mieszkania treningowego dla kobiet w kryzysie bezdomności. To miejsce ma stać się bezpieczną przestrzenią, w której będzie można odzyskać spokój, poczucie własnej wartości i przygotować się do samodzielnego życia.

W mieszkaniu znajdą się miejsca dla 4 kobiet, a do dyspozycji będzie również wspólny salon i kuchnia, aby stworzyć domową, wspierającą atmosferę.
W programie mieszkania znajdą się również działania rozwojowe i terapeutyczne, w tym arteterapia oparta na metodzie „Piękno i Sens”.

Niestety, lokal wymaga remontu i przystosowania, dlatego uruchamiamy zbiórkę, która pomoże nam zrealizować ten ważny projekt 🙏
Każda, nawet najmniejsza pomoc ma ogromne znaczenie. Razem możemy stworzyć miejsce, które realnie zmieni czyjeś życie.

Dziękujemy za każde wsparcie i udostępnienie 💛

Od ulicy do domu. Historia, która może wydarzyć się naprawdę.Czasem wszystko zaczyna się bardzo cicho. Nie od jednego dramatycznego wydarzenia, ale od serii drobnych pęknięć.Rozpad relacji. Choroba. Uzależnienie. Przemoc. Utrata pracy.Potem nagle okazuje się, że człowiek nie ma już mie...

Za Nami Opolskie Śniadanie Wielkanocne 🐣Wspólnie stworzyliśmy przestrzeń pełną rozmów i świątecznej atmosfery. Na naszym...
01/04/2026

Za Nami Opolskie Śniadanie Wielkanocne 🐣

Wspólnie stworzyliśmy przestrzeń pełną rozmów i świątecznej atmosfery. Na naszym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, domowych wypieków oraz wielkanocnych dekoracji 🥚🌷

To był piękny czas, pokazujący, jak ważne są wspólnota, wsparcie i bycie razem.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie!
Życzymy zdrowych, spokojnych, radosnych i pełnych NADZIEI Świąt Wielkanocnych 💛

Kolejny raz mamy ogromną radość wziąć udział w Śniadaniu Wielkanocnym na Opolskim Rynku 🐣Zapraszamy Was już 1 kwietnia o...
30/03/2026

Kolejny raz mamy ogromną radość wziąć udział w Śniadaniu Wielkanocnym na Opolskim Rynku 🐣
Zapraszamy Was już 1 kwietnia o godz. 11:00 💛

Dziś trwały intensywne przygotowania, cały dzień wspólnego gotowania, krojenia i działania! Powstały pyszne sałatki, roladki z łososiem, pasta jajeczna, gotujemy żurek, przygotowujemy galaretki i wiele innych świątecznych smakołyków.

Dziękujemy wolontariuszom, m.in z Uniwersytet WSB Merito Opole - wcześniej Wyższa Szkoła Bankowa za ich zaangażowanie i pomoc 🤝
Oczywiście nie mogłoby się to odbyć bez naszych wspaniałych mieszkańców, którzy jak zawsze dają z siebie wszystko.

Do zobaczenia na rynku!

Z radością dzielimy się informacją, że w naszym stowarzyszeniu gościła ekipa telewizyjna 🎥Efekty tej wizyty będzie można...
08/01/2026

Z radością dzielimy się informacją, że w naszym stowarzyszeniu gościła ekipa telewizyjna 🎥
Efekty tej wizyty będzie można zobaczyć już 14 stycznia o godz. 6:55 w programie „Pożyteczni. pl” emitowanym na TVP2.

To dla nas ogromne wyróżnienie i okazja, by pokazać szerszej publiczności naszą codzienną pracę, zaangażowanie oraz ludzi, którzy tworzą to miejsce ❤️
Zachęcamy do oglądania!

W ten wyjątkowy, świąteczny wieczór zasiedliśmy razem przy Wigilijnym stole, aby dzielić się nie tylko opłatkiem i posił...
25/12/2025

W ten wyjątkowy, świąteczny wieczór zasiedliśmy razem przy Wigilijnym stole, aby dzielić się nie tylko opłatkiem i posiłkiem, ale przede wszystkim obecnością, życzliwością i nadzieją.🌟
W blasku choinki poczuliśmy, jak wielka siła tkwi we wspólnocie, w byciu razem, w rozmowie, w uśmiechu i w prostych gestach dobra.

Boże Narodzenie to czas, który przypomina nam o tym, co w życiu najważniejsze-o miłości, bliskości i otwartości na drugiego człowieka. To moment zatrzymania, refleksji i nadziei na nowy początek, niezależnie od trudnych doświadczeń,które niesie codzienność.

Do wspólnej Wigilii dołączyli także goście z Miejskiego Ośrodka Pomocy Bezdomnym i Uzależnionym. Razem podzieliliśmy się opłatkiem, rozmową i obecnością, pokazując, że w Boże Narodzenie nikt nie powinien być sam.

Ogromne podziękowania należą się Agnieszce i Szymonowi, którzy każdego roku przygotowują dla nas wigilijne dania, które są przepyszne! W tym roku dodatkowo dołożyli się do tego dobrego czynu Marysia i Beatka. Finansowo wsparł nas Pan Jurek i rodzice Szymka (Teresa i Florian). Dania, które dla nas przygotowali to bigos wigilijny, ryba po grecku, pieczarki w cieście, krokiety, barszcz, kluski z makiem, sałatka jarzynowa. Oraz cudowne ciasta takie jak: blok, piernik, sernik. Serdecznie dziękujemy ❤️

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym czasie.❤️🎄

Z całego serca życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

25/06/2025
06/05/2025

Marysiu, trudno nam uwierzyć, że już Cię z nami nie ma.
Z wielkim smutkiem żegnamy naszą mieszkankę, koleżankę i wolontariuszkę – osobę całym sercem zaangażowaną w życie Stowarzyszenia. Los skrzyżował nasze drogi w 2021 roku, i można powiedzieć, że od tego dnia widywaliśmy się codziennie.

Choć serce pęka, musimy to napisać – Marysia odeszła wczoraj do wieczności. Do końca była aktywna, pomocna, oddana. Nigdy nie odmawiała wsparcia – mimo trudności zdrowotnych, wciąż pracowała, dzieliła się swoim doświadczeniem z nowymi mieszkańcami oraz studentami, których zapraszaliśmy w ramach wizyt studyjnych. Mało kto wiedział, że biegle mówiła po czesku, lubiła maskotki robione na szydełku, którymi nas obdarowała wyjeżdżając. Teraz nabrały dużo większej wartości sentymentalnej.Uwielbiała ryk motorów. Ponad wszystko, nie lubiła zostawać sama. Kiedy ktoś wychodził, pytała: „Dokąd idziesz? Kto Ci pozwolił?”
A Ty Marysiu– odeszłaś bez słowa, bez pytania, bez pozwolenia …😟

Nie byliśmy gotowi na pożegnanie. Nie myśleliśmy, że wspólny obiad był ostatnim ,tak samo rozmowa, wycieczka, gril, święta, urodziny – że wszystko robimy wspólnie po raz ostatni. Teraz każda taka chwila będzie inna, bo zabraknie w niej Ciebie.

Przykro nam, że nie było Ci dane odpocząć, nacieszyć się spokojem i zasłużoną emeryturą.
Dziękujemy za wszystko – za Twoją obecność, ciepło, humor i siłę, czasami cięty język ale to byłaś Ty,taką Cię kochaliśmy.

Do zobaczenia, Marysiu.
Zawsze będziesz w naszych sercach...........................

Pogrzeb Marysi odbędzie się w jej rodzinnym mieście.

Jest nam bardzo, bardzo przykro.W imieniu całego Stowarzyszenia składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Marysi.

06/05/2025

Polecamy 🙂

Karczma Zagłoba
zaprasza od czwartku do niedzieli
w godzinach od 12:00 do 20:00
Od poniedzialku do niedzieli imprezy zorganizowane

https://www.facebook.com/share/p/15jg2FJEYF/
26/04/2025

https://www.facebook.com/share/p/15jg2FJEYF/

🙏Papież Franciszek napisał to w szpitalu.🙏

„Mury szpitali usłyszały więcej uczciwych modlitw niż kościoły...
Były świadkami o wiele bardziej szczerych pocałunków niż te na lotniskach...
To w szpitalach widać homofobę ratowanego przez lekarza geja.
Uprzywilejowany lekarz ratujący życie żebraka...
Na intensywnej terapii widzisz Żyda zajmującego się rasistą...
Policjant i więzień w tym samym pokoju otrzymujący taką samą opiekę...
Bogaty pacjent czekający na przeszczep wątroby, gotowy na odbiór organu od biednego dawcy...
To właśnie w tych momentach, kiedy szpital dotyka ran ludzi, różne światy przecinają się według boskiego projektu. I w tej komunii przeznaczenia zdajemy sobie sprawę, że sami jesteśmy niczym.
Absolutna prawda ludzi, przez większość czasu, ujawnia się tylko w chwilach bólu lub realnym zagrożeniu nieodwracalną stratą.
Szpital to miejsce, w którym ludzie zdejmują maski i pokazują się jacy naprawdę są, w swojej najczystszej istocie.
To życie szybko minie, więc nie marnuj go na walkę z ludźmi.
Nie krytykuj za bardzo swojego ciała.
Nie narzekaj nadmiernie.
Nie trać snu przez rachunki.
Koniecznie przytul swoich bliskich.
Nie martw się zbytnio o utrzymanie domu w czystości.
Dobra materialne musi być zdobyte przez każdego człowieka – nie poświęcaj się gromadzeniu dziedzictwa.
Czekasz za dużo: Boże Narodzenie, piątek, za rok, kiedy masz pieniądze, kiedy nadejdzie miłość, kiedy wszystko jest idealne...
Słuchaj, perfekcja nie istnieje.
Istota ludzka nie może tego osiągnąć, ponieważ po prostu nie jesteśmy stworzeni do tego, by się tu spełniło.
Tutaj mamy okazję się uczyć.
Wykorzystaj więc jak najlepiej tę próbę życia - i zrób to teraz.
Szanuj siebie, szanuj innych. Podążaj własną ścieżką i pozwól odejść ścieżce, którą inni wybrali dla Ciebie.
Szacunek: nie komentuj, nie oceniaj, nie wtrącaj się.
Kochaj więcej, wybaczaj więcej, przytulaj więcej, żyj intensywniej!
A resztę zostaw w rękach Stwórcy.”
—Papież Franciszek 🙏

20/04/2025

Korzystając z pięknej pogody, Śniadanie Wielkanocne🍛🍲 zaproponowaliśmy na zewnątrz.

W domach, nie u wszystkich mieszkańców Wielkanoc była tak celebrowana, czasami ze względu na oszczędności czas świąteczny mijał bez większej celebracji.
Płynące życzenia, sprzyjały głębszym rozmowom o wierze, Bogu, przemijaniu. To był dobry czas.

To pierwsze Święta bez Marysi, kilkuletniej wolontariuszki i mieszkanki. Szczególnie przypomniał nam o niej zajączek ręcznie robiony,którego nam podarowała wyjeżdżając. Marysia z pasją kupowała podobne maskotki. Tęsknimy za Tobą Marysiu.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Serecem jesteśmy z Tobą.

20/04/2025

„Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc,
Nie umrę, nie, lecz będę żył, Pan okazał swą moc!
Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz, przez nią wejdź.
Zbliżmy się do ołtarza, Bogu oddajmy cześć!”

Dziś radosny dzień – wspomnienie największego aktu miłości: oddania życia za drugiego człowieka.

Niezależnie od tego, w co wierzysz lub czy wierzysz – ten gest mówi o miłości, która przekracza podziały.
Miłości, która leczy, podnosi, jednoczy.

Dzielmy się miłością – dobrym słowem, gestem, uśmiechem. Dla bliskiego. Dla nieznajomego. Dla siebie.

Bo każdy z nas może być światłem w czyjejś nocy.
Niech ten dzień niesie światło, pokój i radość. Alleluja!

Adres

Opole
45-463

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 18:00
Wtorek 07:00 - 18:00
Środa 07:00 - 18:00
Czwartek 07:00 - 18:00
Piątek 07:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie Nadzieja umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Stowarzyszenie Nadzieja:

Udostępnij