Klub Turystyki Wodnej Kilwater

Klub Turystyki Wodnej Kilwater Oficjalny profil Klubu Turystyki Wodnej KILWATER przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olszynie Jednostka została powołana do życia w czerwcu 2006 roku.

Klub Turystyki Wodnej „Kilwater” jest jednym z najmłodszych klubów działających przy Oddziale Warmińsko-Mazurskim PTTK w Olsztynie. Klub zrzesza młodzież, studentów, kajakarzy, żeglarzy, oraz ratowników WOPR.

Koniec roku to i Święta. Tym razem nie na łódce a w lokalu. Typowo i konwencjonalnie. Na zdjęciu jest nas może mało ale ...
12/12/2025

Koniec roku to i Święta. Tym razem nie na łódce a w lokalu. Typowo i konwencjonalnie. Na zdjęciu jest nas może mało ale to nie wszyscy klubowicze. Aktywiści. Życzenia, uściski trochę planów i miła atmosfera na spotkaniu. Bądźcie z nami, Wasze lajki na wspierają.
pk.

26/11/2025

Wodniacy!!
Nasze trzy propozycje na rejsy po morzu Bałtyckim w 2026r na s/y Barlovento II.
1/Gdańsk- Szczecin 5.08-13.08.
2/Zlot żaglowców w Szczecinie 13.08-16.08.
Załoga 8 osób
Załoga może brać udział w rejsie i opcjonalnie kto chce w zlocie. To są dwie oddzielne imprezy.
Po drodze do Szczecina odwiedzimy jakieś uzgodnione porty. Ale to będziemy ustalać później.
3/Próchno i Rdza w Gdyni na drugi przedłużony weekend października- 8-11.10.2026
Załoga 10 osób.
Pozdrawiam,
Piotr

21/11/2025

Zapraszamy na wspólne wieczorne wiosłowanie. Przepłyniemy Olsztyn rzeką Łyną w oświetlonym orszaku kajakowym! Termin 06.01.2026 r.

Ogromne podziękowania dla osób takich jak Kasia Pepłowskaza całe wsparcie! Gratulacje za bycie nieustającymi liderami wś...
19/11/2025

Ogromne podziękowania dla osób takich jak Kasia Pepłowska

za całe wsparcie! Gratulacje za bycie nieustającymi liderami wśród moich fanów 🔥!

16/11/2025

Kolejny żeglarski rok minął. Jak i co robiliśmy w Klubie to starałem się jak umiałem opisałem i pokazałem na fotach. Niektórym naszym żeglarzom rozbudziły się potrzeby, oczekiwania i nadzieje na nowy sezon. Rozeznaje temat, możliwości i akweny i już powoli składa się to w plany na 2026r. Na pewno będzie Bałtyk dwa razy i dwa razy gdzieś w kraju. Nie zamykamy się we własnym gronie i jak to dzisiaj piszą przytulimy potrzebującego żeglarza.
Na stronie są opisy nie tylko rejsów ale również spływów kajakowych. Ja zajmuje się sekcją żeglarską i to co piszę tylko tej aktywności dotyczy. Dziękuję za śledzenie strony klubowej za lajki i wejścia na stronę z moimi komentarzami. Zaglądaliście 1872 razy i jesteście w większości grupą wiekową 35-44- czyli młodzi. Fajnie jest. Odezwijcie się czasami.
Pozdrawiam,
Piotr

Piękna żegluga panie Kapitanie!Pirs na wyjściu na Bałtyk zdaje się być pirsem technicznym, cargo a może zapomnianym labi...
27/10/2025

Piękna żegluga panie Kapitanie!
Pirs na wyjściu na Bałtyk zdaje się być pirsem technicznym, cargo a może zapomnianym labiryntem dla wtajemniczonych. Kręty i niepewny dojazd drogami w remoncie peryferii Gdańska, brama zamykana na pilota, skręt w prawo w lewo i widać wody Martwej Wisły. To Polski Klub Morski w Twierdzy Wisłoujście. Tak zakamuflowany cumuje Barlovento II. Może nie tak w centrum, ale tak, żeby nie było łatwo trafić. Za sąsiada ma Rzeszowiaka. To też s/y.
Wiadomo - nasza 10. osobowa załoga z Klubu Kilwater Olsztyn wybrała się na XVII zlot starych żaglowców „Zlot Próchno i Rdza”. Dzwonię do Stefana, to nasz kapitan, żeby otworzył bramę. Obudziłem nieszczęśnika. Powiedział, że jak wciągnie kalesony to przyjdzie i otworzy. Czekamy.
Mamy też przyjemność taką, że płynie z nami również armator Tomek w roli bosmana jak mówi Stefan. Załadunek naszych bambetli i trochę szpejostwa poszedł sprawnie. Ważnym elementem każdego rejsu jest szkolenie bhp, zakładanie szelek i oczywiście obsługa wc.
Na Hel dopłynęliśmy przy słabym wietrze po 3. godz. Tam cumowało 27 jachtów. Wieczorem pierwsza impreza integracyjna w pubie Kutter. Śpiewom, przygrywkom, wspominkom starych kumpli z łajb, a nawet tańcom nie było końca. Piwo też było, bo jak by nie. Niektórzy kończyli imprezę w pubie Kapitan Morgan. Nie ma bardziej kultowego miejsca na Helu. Tu wypada zakończyć każdy rejs.
W nocy wiało. Tak 6-7 bft. Wystarczyło żeby porwać nasz klubowy proporzec zawieszony pod salingiem i dzwonić muzykę wantową i hałas fałowy. Po flaglinkę trzeba był się wdrapywać na maszt. Wspólne śniadanie w mesie z nieodłączną owsianką - brrr. Wypływamy do Gdyni. To 6-7 btf robi swoje bo robi fale. Tak 1 a może 2m. Jedni się cieszą bo trochę słonecznie i buja fajnie, inni chorują w męczarniach. Wojtek w szelkach przypięty do want monitoruje akwen i robi foty. Przy sterze Maciek - wiadomo dlaczego! W porcie jachtowym w Gdyni centralna impreza Zlotowa. Jachty cumują po trzy burta w burtę. Jest tłocznie i kolorowo od ba**er, proporców klubowych, flag i gali flagowej MKS co na niektórych jachtach. Z uwagi na wiatr i niepewną pogodę /miało padać/ impreza szantowa przeniesiona do dużego namiotu. Trochę siąpi. Gra gitarzysta na scenie i gitarzyści na sali. Iza i Czarek tańcują w najlepsze. Przed namiotem tłum. Nocne Polaków rozmowy.
Wstałem jak zwykle rano i poszedłem jak to niektórzy prześmiewczo mówią na rewir sprawdzić co się dzieje. Załogi się budzą. Poranna krzątanina. O 10.00 wypływamy na paradę żaglowców wzdłuż wybrzeża do Sopotu i z powrotem. Jest co podziwiać. Postawione wszystkie żagle. Wieje tak sobie. Przy sterze na zmianę Józek i Irmina. Zosia i Anka stronią od steru. Agnieszka przegapiła okazję. Wieczorem szanty i integracja w mesach, na Barlovento do pierwszego świtania.
Kolejny dzień to wspólne zdjęcia, uściski i wspólne plany, słowa prezydentki Gdyni i Organizatora do załóg i już niestety powrót do Gdańska i naszego pirsu. Rzeszowiak już tam czekał.
Co moje oczy widziały to klawiatura wystukała. Posłuchajcie szanty w załączonym linku. Znajdziecie tam też naszą załogę. A zdjęć nie przegapcie!
https://www.youtube.com/watch?v=a-QEsZWge6k
Pozdrawiam,
Piotr
oficer organizacyjny

Szkiery 2025Dałem już wcześniej trochę fotorelacji z naszego rejsu klubowego po Bałtyku do portu Nynashamn w Szwecji. To...
01/08/2025

Szkiery 2025
Dałem już wcześniej trochę fotorelacji z naszego rejsu klubowego po Bałtyku do portu Nynashamn w Szwecji. To bardzo blisko Sztokholmu. I co jest w tym fajnego to to, że z Nynashamn do Gdańska kursuje prom codziennie i to w dobrych godzinach. Z Gdańska wypływa o 18.00 i jest w Nynashamn o 12.00 następnego dnia. Z Nynashamn jest odwrotnie. Dobre porty na wymianę załogi. Wracaliśmy promem i było to jak przysłowiowa wisienka na torcie. Trochę luksusu, wygody i rozrywki i wykwintnego jedzenia w fajnej scenografii. Tym bardziej, że oba port są bardzo blisko kei do przejścia na piechotę. Bilet podstawowy dla osoby to 220zł oczywiście bez limitu bagażu. A to przy wyprawach żeglarskich jest ważne, bo nazbiera się tego szpejostwa do worka co niemiara.
Było nas ośmioro i kapitan. Połowa załogi na morzu była pierwszy raz. Płynięcie nocą i wpatrywanie się w ekrany i radar to było to coś co ich kręciło. Te wschody słońca na pustym morzu uwiecznili na foto. Tylko pogoda a raczej wiatr był nord i słaby. Nie zademonstrował na co go stać. Płynęliśmy s/y Barlovento II zaliczany do old shipów. Jest w swoim wyglądzie surowy ale ma pełną elektronikę i wszystko co powinien mieć. Dobry na trudne warunki. Nam wszystkim to bardzo odpowiada i napawa dumą, dlatego że Barlovento II z sukcesami żeglował w Arktyce a także do archipelagu Ziemi Franciszka Józefa, gdzie osiągnął szerokość geograficzną 82°10,5’N, co stanowiło rekord polski i drugi wynik na świecie w sportowej żegludze na północ. Może i my tam kiedyś popłyniemy tym jachtem? Myślę o Arktyce a nie o archipelagu Ziemi Franciszka Józefa bo to już Rosja.
Pierwszym portem był Kalmar z potężnym zamczyskiem pomiędzy lądem stałym a wyspą Olandią. Dalej prosto na północ do Vastervik małego portu pomiędzy niezliczoną liczbą wysp, wysepek i podwodnych skał. To właśnie szkiery. Trzeba uważać. Bałtyk a widoki mazurskie tylko dużo bardzo dużo większe. Te szkiery nie opuszczały nas do ostatniego portu w Nanyshamn i one były właśnie tą największą atrakcją.
Fajny rejs, fajni ludzie, fajna trasa, fajny kapitan Stefan, który przygrywał na zmianę z Czarkiem wszelkie znane szanty i nie tylko.

Zdjęcia załogi. Na uwagę zasługuje zdjęcie wnętra kościoła. Nie to nie kawiarnia, to czynny kościół wsłuchujący się w potrzeby wiernych a zatem w nowej aranżacji. Idzie nowe, także w kościele.
Własne spostrzeżenia z rejsu spisał-
Piotr

I rejs
25/07/2025

I rejs

Witamy kolejny poranek w przejściach  w szkierach na Bałtyku. Płyniemy na śniadanie. W kambuzie działa 4. wachta.
23/07/2025

Witamy kolejny poranek w przejściach w szkierach na Bałtyku. Płyniemy na śniadanie. W kambuzie działa 4. wachta.

Kalmar miłe miasteczko z potężnym zamczyskiem. Spokojne zadbane jak to szwedzkie. Port pełen zagłówek. Wczorajsza mała i...
22/07/2025

Kalmar miłe miasteczko z potężnym zamczyskiem. Spokojne zadbane jak to szwedzkie. Port pełen zagłówek. Wczorajsza mała integracja zakończyła się przed północą. Kapitan i Czarek stanowili akompaniament a my wokal. Wpływamy dalej na północ. Czekają nas znowu nocne niespodzianki. Pogoda taka sobie.

Rejs Szkiery 2025 zaczął się od porządków. Kalmar /S/ przywitał nas fajną pogodą. Na trasie nic szczególnego oprócz desk...
21/07/2025

Rejs Szkiery 2025 zaczął się od porządków. Kalmar /S/ przywitał nas fajną pogodą. Na trasie nic szczególnego oprócz deski kuchennej za burtą wyrzuconą z całą zawartością. Manewru deska za burtą nie było.

Adres

Ulica Staromiejska 1/13
Olsztyn
10-950

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klub Turystyki Wodnej Kilwater umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Klub Turystyki Wodnej Kilwater:

Udostępnij