11/09/2025
Czy park pomiędzy Joteyki, Barskiej i Kaliskiej zostanie zabudowany?
Od lat na Ochocie krążą pogłoski o sprzedaży i zabudowie parku u zbiegu Joteyki, Barskiej i Kaliskiej. Jest to jedyny park w tej okolicy, który od kilku lat pozostaje zamknięty. Wraz ze zmianami w Szpitalu św. Anny przy ul. Barskiej (m.in. zamknięciem oddziału chirurgii i urazowego oraz przeniesieniem części kompetencji szpitala do Konstancina-Jeziornej i Szpitala Bródnowskiego) wielu Mieszkańców i Mieszkanek zaczęło się zastanawiać, co dalej z zielonym terenem pomiędzy ul. Barską a Joteyki.
Dlatego nasza radna Ula Kałłaur złożyła interpelację by uzyskać jasne informacje o stanie prawnym tej działki i planach wobec niej.
👉Dowiedzieliśmy się, że:
✅ nie jest planowana budowa żadnych nowych budynków,
✅nie toczy się postępowanie w trybie Lex Deweloper,
✅ nie zgłoszono wycinki drzew,
✅ nie ma planów podziału działki,
✅ jedyną zmianą jest pozwolenie na przebudowę punktu poboru wody oligoceńskiej.
Właścicielem terenu pozostaje Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „Stocer” Sp. z o.o., które zarządza również szpitalem. Jedynym udziałowcem spółki Stocer jest samorząd województwa mazowieckiego. Liczymy, że ułatwi to starania o ponowne otwarcie parku do użytku publicznego.
Cieszymy się, że nie ma planów na zabudowę tego parku. Jednocześnie będziemy zabiegać, by ponownie został on otwarty dla wszystkich! Jest to jedyny tak duży teren zielony w tej części Starej Ochoty.