Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem Naszą misją jest niesienie pomocy i dążenie do polepszenia życia mieszkańców naszego regionu. Data powołania Fundacji: 04.07.1990 r.

Głównym celem Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem jest organizowanie i niesienie pomocy w ramach działalności pożytku publicznego. KRS: 0000051322
NIP: 785-12-64-398

Sprzątanie brzegu Warty 💧W miniony czwartek, 21 maja odbyło się spotkanie integracyjne wolontariuszy zrzeszonych w Lokal...
22/05/2026

Sprzątanie brzegu Warty 💧

W miniony czwartek, 21 maja odbyło się spotkanie integracyjne wolontariuszy zrzeszonych w Lokalnym Centrum Wolontariatu. W ramach spotkania młodzież wzięła udział w sprzątaniu brzegu Warty, a następnie wszyscy wspólnie spędziliśmy czas w „Trzcinowym zakątku” nad Wartą. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół, blisko 80 osób. Kiełbasę oraz pyszne drożdżówki zorganizował dla nas Mateusz Wojtas, który co roku wspiera organizację przedsięwzięć dla wolontariuszy. Dziękujemy również za użyczenie ławek i stołów 😊

📌 Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Śrem w ramach zadania publicznego pod nazwą „Szkolenia i integracja Wolontariuszy zrzeszonych w Lokalnym Centrum Wolontariatu”.

We wtorek, 19 maja odbyło się oficjalne oddanie do użytku rozbudowanej części Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Nocho...
20/05/2026

We wtorek, 19 maja odbyło się oficjalne oddanie do użytku rozbudowanej części Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Nochowie. To wyjątkowy moment dla Fundacji oraz wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie miejsca, które każdego dnia daje wsparcie i szansę na nowy początek. Pod okiem Świętego Brata Alberta, patrona budynku, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowo oddanej części obiektu.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: zastępca burmistrza Śremu Sławomir Ratajczak, starosta śremski Piotr Ruta, radny powiatowy Mateusz Wojtas, ksiądz kanonik Ryszard Adamczak, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Karolina Gałuszka, kierownik zespołu ds. projektów Centrum Usług Społecznych Anna Radajewska wraz z kierownikiem ds. przemocy Marzeną Urbaniak oraz pracownikiem socjalnym ds. osób w kryzysie bezdomności Moniką Purol, sołtys wsi Nochowo Mariusz Dyderski, a także przyjaciele Fundacji - Małgorzata Wojtyla i Tomasz Kocemba.

Gości powitała Anna Sobieraj, sekretarz zarządu Fundacji:
- 24 lata temu podjęliśmy misję, w centrum której zawsze stoi człowiek. Schronisko to nie tylko mury. To bezpieczny dach nad głową i godne warunki dla mieszkańców w czasie procesu wychodzenia z kryzysu bezdomności.

Julia Biernacka, manager ds. inwestycji, przybliżyła również szczegóły dotyczące inwestycji:
- Rozbudowa Schroniska wraz z infrastrukturą towarzyszącą kosztowała blisko 3 miliony złotych. Inwestycja została dofinansowana w 80% ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego z Funduszu Dopłat. Dzięki realizacji powstało 20 dodatkowych miejsc mieszkalnych, aneksy kuchenne, pomieszczenia porządkowe, magazynowe, administracyjne oraz nowoczesne sanitariaty. To znacząca poprawa warunków funkcjonowania placówki i jakości pomocy świadczonej jej mieszkańcom.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Julia Biernacka oraz prezes Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, Hieronim Bartkowiak. Następnie ksiądz kanonik Ryszard Adamczak poświęcił nową część budynku, podkreślając: - Ludzie odnajdą tu nadzieję i siłę, by ponownie stanąć na własnych nogach.

Po części oficjalnej goście mieli możliwość zwiedzenia Schroniska oraz wspólnego spotkania przy poczęstunku. Symbolicznego krojenia tortu dokonał Prezes Hieronim Bartkowiak, dziękując wszystkim osobom i instytucjom wspierającym działalność Fundacji oraz realizację inwestycji.

Szczególne podziękowania kierujemy do projektantów budynku, kierowników budowy, inspektora nadzoru oraz wykonawców. Dziękujemy Pracowni nad Wartą, głównemu wykonawcy - firmie Bud-Mar Marcin Kubiak, firmie odpowiedzialnej za prace elektryczne - JK Elektro sp. z o.o. oraz Panu Krystianowi Klakowi. Dzięki profesjonalizmowi, zaangażowaniu i dobrej współpracy możliwe było sprawne i skuteczne zakończenie tej ważnej i niezwykle potrzebnej inwestycji.

Warto podkreślić, że tylko w 2025 roku ze schronienia skorzystało 165 osób, z czego 19 usamodzielniło się, a 12 podjęło terapię uzależnień. Wierzymy, że dzięki rozbudowie jeszcze więcej osób otrzyma nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim szansę na odzyskanie poczucia bezpieczeństwa i rozpoczęcia drogi do lepszego życia.

19/05/2026
Wczoraj w Schronisku dla Kobiet odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Banku Żywności. Podczas warsztatów uczestnicy od...
15/05/2026

Wczoraj w Schronisku dla Kobiet odbyły się warsztaty kulinarne w ramach Banku Żywności. Podczas warsztatów uczestnicy odkrywali kuchnię włoską 🍝 Wszyscy wspólnie przygotowali spaghetti carbonara oraz risotto z kurczakiem. To było bardzo wartościowe spotkanie — w miłej atmosferze udało nam się zdobyć nową wiedzę i wymienić doświadczeniami.

Dnia 8 maja w siedzibie Fundacji odbyło się szkolenia "Jak pracować z wolontariuszem" skierowane dla 10 koordynatorów wo...
12/05/2026

Dnia 8 maja w siedzibie Fundacji odbyło się szkolenia "Jak pracować z wolontariuszem" skierowane dla 10 koordynatorów wolontariatu działających w Lokalnym Centrum Wolontariatu. Wykład poprowadziła Lucy Roszyk Prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu. Zadanie finansowane z budżetu Gminy Śrem w ramach zadania „Szkolenia i integracja Wolontariuszy zrzeszonych w Lokalnym Centrum Wolontariatu”.


W miniony czwartek 23 kwietnia w sali rehabilitacyjnej mieszczącej się w naszym budynku przy ul. Dutkiewicza 8a w Śremie...
26/04/2026

W miniony czwartek 23 kwietnia w sali rehabilitacyjnej mieszczącej się w naszym budynku przy ul. Dutkiewicza 8a w Śremie, zostało zorganizowane specjalistyczne szkolenie pn."Jak pracować z osobą z niepełnosprawnością" dla 30 wolontariuszy z szkół ponadpodstawowych. Osób zrzeszonych w Lokalnym Centrum Wolontariuszy działającym przy naszej Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. Szkolenie prowadziła Dominika Stefaniak Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych. Należy wspomnieć że słuchacze szkolenia mieli zaszczyt gościć dwóch wspaniałych panów Józefa i Mikołaja uczestników WTZ, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i przybliżyli z jakimi przeciwnościami radzą sobie na co dzień.

Szkolenie zostało współfinansowane ze środków Gminy Śrem w ramach zadania publicznego pod nazwą Szkolenia i integracja dla Wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu.

Śrem

🌷🐣
04/04/2026

🌷🐣

🐣 Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i młodzieży z Koło Smoki 🐣We wtorek, 24 marca, w Świetlica Iskra Psarskie odbyło się ...
31/03/2026

🐣 Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i młodzieży z Koło Smoki 🐣

We wtorek, 24 marca, w Świetlica Iskra Psarskie odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne dla dzieci i młodzieży z Koła SMOKI. Wśród zaproszonych gości był Prezes Fundacji, Hieronim Bartkowiak. Nie zabrakło serdecznych życzeń, mnóstwa śmiechu, radości oraz wspólnie spędzonego czasu.

Na naszych podopiecznych czekała również miła niespodzianka – wielkanocne prezenty od zajączka 🐰 Paczki zostały ufundowane przez Intermarché, TFP Sp. z o.o. oraz PSS „Społem” w Śremie. Dziękujemy z całego serca! ❤️

Drogie Panie, życzymy Wam zdrowia, miłości, ogromu radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń 💙🌷
08/03/2026

Drogie Panie, życzymy Wam zdrowia, miłości, ogromu radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń 💙🌷

Zgodnie z umową nr PEU-BC/U/26/1 zawartą dnia 29 grudnia 2025 r., na terenie dwóch schronisk prowadzonych przez Fundację...
16/02/2026

Zgodnie z umową nr PEU-BC/U/26/1 zawartą dnia 29 grudnia 2025 r., na terenie dwóch schronisk prowadzonych przez Fundację rozpoczęliśmy projekt pod nazwą „Realizacja programu terapeutycznego poprzez prowadzenie schronisk dla osób bezdomnych uzależnionych od alkoholu i doświadczających przemocy w rodzinie”.

W ramach zadania realizowane są różne aktywności z mieszkańcami placówek. Tradycyjnie w tłusty czwartek w Schronisku w Śremie piekliśmy pyszne pączki. Wyrabianie ciasta jak i samo smażenie było wykonywane pod okiem doświadczonego cukiernika, a byłego mieszkańca owej placówki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie panu Bogusiowi.

Inne aktywności realizowane z mieszkańcami to cykliczne popołudniowe spotkania dla kreatywnego rozwoju czyli rozgrywki planszowe. Istotne szczególnie dla starszej grupy mieszkańców. Gry planszowe działają jak siłownia dla mózgu. Stymulując liczne funkcje poznawcze, w tym pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i planowanie strategiczne. Aktywują one różne obszary mózgu, wspierając jego rozwój w każdym wiek. Co niektórzy z uczestników uczą się radzić sobie ze stresem oraz szacunku dla innych graczy/mieszkańców. Współpraca, komunikacja, negocjacje i rozwiązywanie konfliktów podczas rozgrywki uczą zdrowej rywalizacji i zachowań społecznych. Granie w planszówki to forma relaksu, która uwalnia hormony szczęścia i przyjemności, co ma pozytywny wpływ na psychikę. Dzięki swojemu złożonemu charakterowi, gry planszowe stanowią wartościowe narzędzie edukacyjne i terapeutyczne, rozwijające umysł w holistyczny sposób, niezależnie od wieku graczy.

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Śrem.

🎄 Życzymy Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości, ciepła i wzruszeń. Niech ten wyjątkowy czas napełni Was energią, opty...
23/12/2025

🎄 Życzymy Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości, ciepła i wzruszeń. Niech ten wyjątkowy czas napełni Was energią, optymizmem i siłą do dalszego działania, a w sercach zagości nadzieja i pokój.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! 🌟

Adres

Ulica Śremska 12
Nochowo
63-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij