Namysłowska Rada Seniorów

Namysłowska Rada Seniorów Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Namysłowska Rada Seniorów, Praca społeczna, Namysłów gmina.

Gdy nadejdzie czas celebrowania zmartwychwstania Pańskiego, przesyłamy Wam życzenia nieograniczonego uśmiechu oraz pomyś...
03/04/2026

Gdy nadejdzie czas celebrowania zmartwychwstania Pańskiego,
przesyłamy Wam życzenia nieograniczonego uśmiechu oraz pomyślności.
Oby ta pozytywna energia na stałe zagościła w Waszych duszach i sercach.
Niech ten wyjątkowy, świąteczny okres skutecznie wymaże z pamięci wszelkie dotychczasowe smutki oraz rozczarowania
Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Życzy Namysłowska Rada Seniorów.

/HT/ ---- Wielkanoc, kwiecień 2026.

27 stycznia w godzinach dopołudniowych w sali widowiskowej NOK odbyła się uroczystość poświęcona babciom i dziadkom. Głó...
29/01/2026

27 stycznia w godzinach dopołudniowych w sali widowiskowej NOK odbyła się uroczystość poświęcona babciom i dziadkom. Głównym organizatorem obchodów Dnia Babci i Dziadka była Namysłowska Rada Seniorów. Oczywiście, głównymi bohaterami spotkania byli namysłowscy seniorzy, którzy szczelnie zapełnili salę NOK. Imprezę otworzył przewodniczący NRS Józef Sypko, który powitał przybyłych gości i seniorów. Na uroczystości obecni byli, między innymi: wiceburmistrz Namysłowa Michał Wilczak, wicestarosta Powiatu Sylwester Zabielny oraz grupa urzędników reprezentująca różne wydziały UG i Starostwa. Szczególnie serdecznie przywitał przybyłe Babcie i Dziadków. W swoim wystąpieniu zarysował rolę i znaczenie dziadków w życiu rodzin, a szczególnie w procesie wychowania młodego pokolenia. W dalszej kolejności głos zabrali wiceburmistrz oraz wicestarosta, którzy złożyli również życzenia Babciom i Dziadkom.
W części artystycznej wystąpił zespół "Jeżyki" z Przedszkola nr 1 oraz grupa Teatralno-Wokalna RETROspekcja, ze swoim programem z okazji święta "Dnia Babci i Dziadka".
Część artystyczna była swoistym manifestem współpracy i wzajemnych relacji najmłodszego i najstarszego pokolenia naszej społeczności.
Po programie przewodniczący NRS oraz władze miasta i powiatu złożyły na ręce
pani Dyrektor Przedszkola nr 1 Alicji Lew oraz wszystkich występujących przedszkolaków i ich nauczycielek serdeczne podziękowania. Dzieciaki otrzymały również słodkie upominki. Podobne podziękowania skierowane zostały na ręce wszystkich członków RETROspekcji.
Kończąc uroczystości przewodniczący Józef Sypko w imieniu własnym i Prezydium NRS zaprosił wszystkich uczestników na spotkanie towarzyskie oraz poczęstunek w postaci kawy i herbaty oraz różnego rodzaju słodkości.
Informacje oraz zdjęcia przekazał J. Sypko - serdecznie dziękuję.

/opracował - HT/

W środę, 21 stycznia, odbyła się XVIII sesja Namysłowskiej Rady Seniorów.Głównymi zagadnieniami poruszanymi na sesji był...
23/01/2026

W środę, 21 stycznia, odbyła się XVIII sesja Namysłowskiej Rady Seniorów.
Głównymi zagadnieniami poruszanymi na sesji były:
• rozpatrzenie kolejnych wniosków o przyznanie tytułu „Zasłużony dla Seniorów Gminy Namysłów”,
• profilaktyka oraz działania na rzecz osób starszych,
• informacja przewodniczącego NRS odnośnie spraw finansowych,
• uczestnictwo przewodniczących organizacji senioralnych gminy w posiedzeniach NRS oraz organizacja obchodów Dni Babci i Dziadka.
Na sesji obecni byli: Burmistrz Namysłowa Jacek Fior, wiceburmistrz Michał Wilczak, sekretarz Gminy Iwona Wilczyńska. W sesji uczestniczyli również przewodniczący (prezesi i ich zastępcy) z organizacji senioralnych z naszego regionu oraz zaproszeni goście.
Na początku sesji przewodniczący NRS Józef Sypko zarządził uczczenie minutą ciszy zmarłego seniora, długoletniego członka Zespołu RETROspekcja, Wiesława Karlińskiego.
W dalszej części rozpatrywano dwa nowe wnioski o przyznanie tytułu „Zasłużony dla Seniorów Gminy Namysłów”. Po wysłuchaniu opinii postanowiono pozytywnie zaopiniować wniosek jedynie w stosunku do Pana Stanisława Zimocha.
Na sesję zostali zaproszeni: Dyrektor OPS Katarzyna Jóźwiak, Powiatowy Rzecznik Konsumentów Katarzyna Paradowska, Pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Katarzyna Bronowicka, które zapoznały zebranych z zakresem swojej działalności oraz poinformowały o realizacji programu „Profilaktyka senioralna w różnym zakresie oraz działania na rzecz osób starszych”.
Pod koniec sesji Przewodniczący NRS poinformował o realizacji budżetu NRS za rok 2025. Budżet ten został wykorzystany prawie w 100%. Przedstawił również ogólny plan pracy NRS na rok 2026. Następnie omówił program obchodów Święta „Dnia Babci i Dziadka”, które odbędą się dnia 27.01.2026 r. o godz. 10:30 w NOK oraz zaprosił seniorów z organizacji senioralnych, jak i seniorów niezrzeszonych, do udziału w imprezie.
Poinformował obecnych, że w dniu 19.12.2025 r. na Sesji Rady Miejskiej wystąpił z propozycją, aby Burmistrzowie i Rada Miejska pochylili się nad uchwałą dotyczącą budowy nowej strzelnicy miejskiej, na której odbywałyby się różnego rodzaju zawody, nauka strzelania, zabawy, konkursy i inne imprezy dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz osób dorosłych i seniorów.

(Informacje i zdjęcia przekazał J. Sypko)
/ - HT/

Spadły już z kalendarza kartki z datami 21 i 22 stycznia. Przyjemne chwile odwiedzin, telefonów i intensywnych kontaktów...
23/01/2026

Spadły już z kalendarza kartki z datami 21 i 22 stycznia. Przyjemne chwile odwiedzin, telefonów i intensywnych kontaktów z wnukami są już w kategorii „ale to już było”. W piosence dalsze słowa: „i nie wróci więcej”. Otóż nie, to wszystko wróci, ba! To wszystko trwa, bo kontakty dziadków z wnukami są o wiele silniejsze i o wiele trwalsze, nie tylko w te wybrane dwa dni stycznia.
Namysłowska Rada Seniorów też chce wydłużyć nam, babciom i dziadkom, ten czas świętowania i dlatego zaprasza nas wszystkich do NOK 27 stycznia (wtorek) na godzinę 10:30, byśmy byli razem i cieszyli się tym, że jesteśmy BABCIAMI I DZIADKAMI.

Do zobaczenia, zapraszamy - Namysłowska Rada Seniorów.

/ - HT/

Kochani SENIORZY, już za kilka dni Wy i Wasi najbliżsi wypatrzycie na niebie wschodzącą gwiazdkę i przy połyskującej cho...
20/12/2025

Kochani SENIORZY, już za kilka dni Wy i Wasi najbliżsi wypatrzycie na niebie wschodzącą gwiazdkę i przy połyskującej choince cała Rodzina przełamie się opłatkiem, a później zasiądziecie przy wigilijnym stole.
Pozwólcie, że za pomocą tych współczesnych środków łączności przekażemy Wam wirtualne życzenia świąteczne.
Niech te Święta będą czasem zatrzymania i zastanowienia się nad tym, co w życiu naprawdę ważne.
Życzymy Wam mądrości w podejmowaniu decyzji i odwagi w dążeniu do celów. Niech przyniosą spokój ducha i inspirację do pozytywnych zmian. Niech Wam dopisuje zdrowie i radość życia. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i szczęśliwego nadchodzącego 2026 roku.

Namysłowska Rada Seniorów i redakcja Waszego FB.

11 grudnia w Dużej Sali Narad im. Juliana Kruszyńskiego Urzędu Miejskiego odbyła się XVII sesja Namysłowskiej Rady Senio...
12/12/2025

11 grudnia w Dużej Sali Narad im. Juliana Kruszyńskiego Urzędu Miejskiego odbyła się XVII sesja Namysłowskiej Rady Seniorów. Sesja składała się z dwóch części: pierwszej, roboczej, w której omówiono bieżące sprawy seniorów, i drugiej, świątecznej, połączonej z wigilijnym spotkaniem radnych i zaproszonych gości.
W sesji uczestniczyli przedstawiciele władz gminy i powiatu w osobach przewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Medyka, burmistrzów Jacka Fiora i Michała Wilczaka oraz wicestarosty Sylwestra Zabielnego.
Tradycyjnie sesję otworzył przewodniczący NRS Józef Sypko, który w dalszej części sesji złożył radnym ustną informację o realizacji przez NRS wydatków finansowych w 2025 roku. Poinformował on radnych, że stan realizacji budżetu w mijającym roku wynosi około 99% zakładanego planu.
W kolejnej części sesji przewodniczący przedstawił opracowany przez Zarząd ogólny zarys planu finansowego oraz zakres zadań na rok 2026. W trakcie pierwszej części sesji Pani Jadwidze Kaweckiej została wręczona wcześniej przyznana odznaka „Zasłużony dla Seniorów Gminy Namysłów”. W trakcie tej części sesji również zabrali głos zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach złożyli radnym i seniorom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.
Na zakończenie przewodniczący NRS Józef Sypko złożył życzenia wszystkim zebranym oraz seniorom i ich rodzinom. Następnie zaprosił wszystkich pod choinkę do wspólnego pamiątkowego świątecznego zdjęcia. Tym naturalnym świątecznym gestem sesja wkroczyła w jej drugą świąteczną część. Podano czerwony barszczyk z krokietami, były tradycyjne dania z grzybów i ciasto z kawą lub herbatą. Ponadto przewodniczący i Zarząd NRS wręczyli każdemu świąteczne prezenty.

Zdjęcia udostępnił p. J. Sypko - dziękujemy

/ - HT /

Wczoraj, 6 listopada w namysłowskiej „INCE” odbyło się zakończenie tegorocznych obchodów Dni Seniora. Na uroczystość zos...
07/11/2025

Wczoraj, 6 listopada w namysłowskiej „INCE” odbyło się zakończenie tegorocznych obchodów Dni Seniora. Na uroczystość została zaproszona spora grupa przedstawicieli lokalnych władz oraz przedstawicieli instytucji współpracujący z naszymi organizacjami seniorów. Na uroczystość przybyli: wiceburmistrz Namysłowa Michał Wilczak, Starosta Powiatu Namysłowskiego Artur Włodarczyk, wicestarosta Sylwester Zabielny i sekretarza gminy Iwona Wilczyńska. Ponadto gościliśmy liczną grupę przedstawicieli instytucji, którzy nam pomagają i wspierają: Piotra L**howicza Dyrektora Szkoły Podst.nr 4, bryg. Adriana Wilczyńskiego komendant PPK Str.Poż, Aleksandra Chmurę Komendanta Straży Miejskiej, Krzysztofa Kazimierczaka Dyrektora NOK, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, radnych NRS oraz seniorów z różnych organizacji emeryckich Gminy Namysłów. Tradycyjnie spotkanie otworzył przewodniczący NRS Józef Sypko a po nim głos zabrali zaproszeni goście. W drugiej części uroczystości 13 osób zostało udekorowanych medalami „Zasłużony dla Seniorów Gminy Namysłów”. Wyróżnieni zostali: Dargiewicz Wiktor, Dyszlewska Katarzyna, Garyga Małgorzata, Gumulak Irena, Kawecka Jadwiga, Karbownik Alicja, Konieczna Krystyna, Lupa Krystyna, Mekitów Sabina, Niewiadoma Teresa, Nowak Kazimiera, Stefaniak Bogumił i Wołczańska Czesława. Ponadto wręczono 12 Listów gratulacyjnych i 51 podziękowań za pracę na rzecz środowiska seniorów. W trakcie uroczystości uczestnicy mieli zapewnioną kawę, herbatę, soki, wodę, różnego rodzaju ciastka, cukierki i obiad. Nastroje wszystkich uczestników były bardzo miłe i radosne. Dobry nastrój podtrzymywał pan R. Radomiński, który raczył wszystkich dyskretnymi taktami muzyki. Przewodniczący NRS Józef Sypko wraz z Prezydium i Radnymi podziękował wszystkim seniorom i zaproszonym gościom za udział w uroczystości.

Kolejna odsłona obchodów święta "Dni Seniora" Seniorzy kontynuują obchody swojego święta. W czwartek 23.10.2025 r. grupa...
26/10/2025

Kolejna odsłona obchodów święta "Dni Seniora"

Seniorzy kontynuują obchody swojego święta. W czwartek 23.10.2025 r. grupa licząca 145 przedstawicieli namysłowskiego pokolenia trzeciego wieku wyruszyła w trzech autokarach do Opola. Celem wyprawy było kino Helios (Karolinka), a konkretniej obejrzenie projekcji filmu "Teściowie 3". Każdy uczestnik wyprawy został zaopatrzony w wodę mineralną i słodycze. Namysłowska Rada Seniorów, organizator wyjazdu, zadbała również o „bezpieczeństwo” grupy, mieli je zapewnić wiceburmistrz Michał Wilczak, sekretarz gminy Iwona Wilczyńska i kilka innych zaproszonych osób. Oczywiście nie samą kulturą żyje senior. W ramach wyjazdu zabezpieczony był czas na zrobienie drobnych zakupów oraz indywidualne spotkania przy kawie i ciastku. Przez cały czas wyjazdu panowała bardzo serdeczna i przyjazna atmosfera, a uczestniczy sugerowali potrzebę organizacji kolejnych wyjazdów.

Zdjęcia przekazał J.Sypko – dziękujemy

/ - HT /

14 października odbyła się XVI sesja Namysłowskiej Rady Seniorów. Po części organizacyjno-porządkowej przewodniczący Józ...
16/10/2025

14 października odbyła się XVI sesja Namysłowskiej Rady Seniorów. Po części organizacyjno-porządkowej przewodniczący Józef Sypko złożył sprawozdanie z organizacji i przebiegu Festiwalu Seniorów – „Spotkanie z Piosenką” (9.08.2025) oraz z Debaty – „Bezpieczny Senior” (16.09.2025).
W trakcie sesji dyskutowano nad programem obchodów kolejnej edycji Święta Dnia Seniora. W ramach tego święta zaplanowany jest w dniu 23.10.2025 r. autokarowy wyjazd seniorów do kina Helios (Solaris, Karolinka) w Opolu na film „Teściowie 3” – wyjazd integracyjno-kulturalny.
W oparciu o wnioski zgłoszone przez organizacje związkowe i stowarzyszenia emeryckie podjęto uchwałę o nadaniu 13 osobom tytułu „Zasłużony dla Seniorów Gminy Namysłów”. Odznaczenia zostaną wręczone w listopadzie 2025 r. na uroczystym zakończeniu obchodów święta „Dni Seniora”. / /- HT/

Debata o bezpieczeństwie seniorów i mieszkańców naszego regionu, odbyła się 16.09.2025 r. w sali widowiskowej NOK Namysł...
24/09/2025

Debata o bezpieczeństwie seniorów i mieszkańców naszego regionu, odbyła się 16.09.2025 r. w sali widowiskowej NOK Namysłów.
Debatę otworzył Przewodniczący Namysłowskiej Rady Seniorów Józef Sypko, powitał zaproszonych gości, seniorów, mieszkańców rejonu oraz młodzież szkół podstawowych i średnich z opiekunami.
W Debacie uczestniczyli wiceburmistrz Namysłowa Michał Wilczak, wicestarosta Powiatu Namysłowskiego Sylwester Zabielny, Skarbnik Gminy Mateusz Bieniek, Naczelnik Wydziału Zdrowia Sportu i Kultury UMiGm Aleksandra Chmura. Ze strony drugiego organizatora debaty uczestniczyli: zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie podinsp. Paweł Kołek, naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Jan Południak, oficer prasowy podkom. Łukasz Wróblewski, mł.asp. Joanna L**h oraz mł.asp. Michał Kaminski z Wydziału Ruchu Drogowego.
Funkcjonariusze policji prowadzili i moderowali dyskusję w obszarze obejmującym szeroko rozumianą problematykę bezpieczeństwa. Natomiast tematykę w zakresie zachowań się w czasie zagrożenia życia, zagrożenia pożarowego, gazowego, omdlenia, użycia sygnałów alarmowych realizowali St.kpt. Krzysztof Grzyb i st. sekcyjny Adam Wojnarowski z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Namysłowie.
W debacie dodatkowo wystąpił przedstawiciel firmy przeprowadzającej badania słuchu przedstawiając informację nt badań dla seniorów 60+. Szczegółowe wiadomości w tym zakresie oraz zapisy na badania można uzyskać u Przewodniczącego NRS J. Sypko tel.604166937. Badania będą przeprowadzane w gabinecie znajdującym się w ZOZ Namysłów.
Debata była prowadzona profesjonalnie i merytorycznie. Z sali padło wiele pytań, na które udzielano profesjonalne odpowiedzi.
Każdy z uczestników Debaty otrzymał różnego rodzaju gadżety z akcentem bezpieczeństwa. Dla wszystkich uczestników był zapewniony poczęstunek tj. kawa, herbata, woda, różnego rodzaju ciastka. W Debacie udział wzięło około 160 osób.
Przewodniczący NRS J. Sypko dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Debacie. Szczególne podziękowania przekazuje Radnym NRS, którzy obsługiwali uczestników. Dziękuje Dyrekcjom tych szkół, które skorzystały z zaproszenia i wysłali młodzież na tę Debatę oraz realizatorom, moderatorom spotkania jak i Dyrekcji i pracownikom NOK.

/-HT/

Mając na uwadze poprawę szeroko rozumianego poziomu bezpieczeństwa naszej społeczności, a w szczególności SENIORÓW, Namy...
11/09/2025

Mając na uwadze poprawę szeroko rozumianego poziomu bezpieczeństwa naszej społeczności, a w szczególności SENIORÓW, Namysłowska Rada Seniorów oraz Komenda Policji organizują DEBATĘ O BEZPIECZEŃSTWIE.
Debata odbędzie się 16 września o godz.10-tej w sali widowiskowej NOK.
Dodatkowe zgłoszenie uczestnictwa w debacie można uzgodnić przez kontakt telefoniczny: tel. 604 166 937.

Namysłowska Rada Seniorów

Adres

Namysłów Gmina
46-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 14:00 - 17:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Namysłowska Rada Seniorów umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Namysłowska Rada Seniorów:

Udostępnij

Kategoria