07/11/2025
Wczoraj, 6 listopada w namysłowskiej „INCE” odbyło się zakończenie tegorocznych obchodów Dni Seniora. Na uroczystość została zaproszona spora grupa przedstawicieli lokalnych władz oraz przedstawicieli instytucji współpracujący z naszymi organizacjami seniorów. Na uroczystość przybyli: wiceburmistrz Namysłowa Michał Wilczak, Starosta Powiatu Namysłowskiego Artur Włodarczyk, wicestarosta Sylwester Zabielny i sekretarza gminy Iwona Wilczyńska. Ponadto gościliśmy liczną grupę przedstawicieli instytucji, którzy nam pomagają i wspierają: Piotra L**howicza Dyrektora Szkoły Podst.nr 4, bryg. Adriana Wilczyńskiego komendant PPK Str.Poż, Aleksandra Chmurę Komendanta Straży Miejskiej, Krzysztofa Kazimierczaka Dyrektora NOK, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, radnych NRS oraz seniorów z różnych organizacji emeryckich Gminy Namysłów. Tradycyjnie spotkanie otworzył przewodniczący NRS Józef Sypko a po nim głos zabrali zaproszeni goście. W drugiej części uroczystości 13 osób zostało udekorowanych medalami „Zasłużony dla Seniorów Gminy Namysłów”. Wyróżnieni zostali: Dargiewicz Wiktor, Dyszlewska Katarzyna, Garyga Małgorzata, Gumulak Irena, Kawecka Jadwiga, Karbownik Alicja, Konieczna Krystyna, Lupa Krystyna, Mekitów Sabina, Niewiadoma Teresa, Nowak Kazimiera, Stefaniak Bogumił i Wołczańska Czesława. Ponadto wręczono 12 Listów gratulacyjnych i 51 podziękowań za pracę na rzecz środowiska seniorów. W trakcie uroczystości uczestnicy mieli zapewnioną kawę, herbatę, soki, wodę, różnego rodzaju ciastka, cukierki i obiad. Nastroje wszystkich uczestników były bardzo miłe i radosne. Dobry nastrój podtrzymywał pan R. Radomiński, który raczył wszystkich dyskretnymi taktami muzyki. Przewodniczący NRS Józef Sypko wraz z Prezydium i Radnymi podziękował wszystkim seniorom i zaproszonym gościom za udział w uroczystości.