05/08/2025
Po Mszy Świętej z Papieżem Leonem na Tor Vergata odwiedziliśmy jeszcze Bazylikę Santa Maria Maggiore, w której znajduje się słynny obraz Matki Bożej Salus Populi Romani. To właśnie przed tym Wizerunkiem, przed i po każdej swojej zagranicznej podróży, modlił się Papież Franciszek. Jego wolą było również spocząć po swojej śmierci nie w Bazylice św. Piotra, ale właśnie tutaj, w sąsiedztwie umiłowanej przez niego Matki Bożej 🙏
Następnego dnia wyruszyliśmy do Asyżu ⛪, aby lepiej przyjrzeć się duchowemu dziedzictwu św. Franciszka 🕊️ Nie trudno wgłębić się tam w szczegóły życiorysu "biedaczyny z Asyżu", bowiem całe wnętrze franciszkańskiej bazyliki zdobią znakomite freski Giotto di Bondone, poświęcone tematowi nawrócenia i działalności pierwszego spośród Braci Mniejszych.
Kiedy publikujemy ten post jesteśmy już w Austrii 🇦🇹, w drodze powrotnej do domu 🇵🇱, wdzięczni Bogu za przeżycie jubileuszowego czasu w Rzymie. To wszystko nie udało by się bez modlitwy i ofiarność konkretnych ludzi ❤️ I tak wyrazy naszej wdzięczności kierujemy w pierwszej kolejności do Parafian Parafia bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mysiadle. Dziękujemy również bliźniaczej grupie młodzieżowej z Parafia Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu wraz z jej opiekunem ks. Piotrem Ambroziakiem. Na koniec, szczególne uznanie należy się Biuro Podróży PITUR Piotr Kociszewski, reprezentowanemu przez Pana Przemysława Zawadzkiego - za pełen profesjonalizm w zorganizowaniu naszej pielgrzymki.
"Drodzy młodzi, naszą nadzieją jest Jezus. To On, jak mówił św. Jan Paweł II «wzbudza w was pragnienie, byście uczynili ze swojego życia coś wielkiego»".
Leon XIV