Fundacja "Bo Warto"

Fundacja "Bo Warto" Działamy z pasja BO WARTO :)
Nasze starania ukierunkowane są na CZŁOWIEKA – szczególnie tego młodego, ale także na tego słabszego i potrzebującego pomocy.

Ostatni nordic walking przed wakacjami! To już naprawdę finisz naszego wiosennego sezonu nordic walking. Przez ostatnie ...
10/06/2026

Ostatni nordic walking przed wakacjami!
To już naprawdę finisz naszego wiosennego sezonu nordic walking. Przez ostatnie miesiące każda środa była okazją do aktywnego ruchu, spotkań, rozmów i wspólnego odkrywania uroków nadwiślańskich terenów. Dziękujemy wszystkim Seniorom, którzy regularnie pojawiali się na trasie, udowadniając, że aktywność nie zna wieku! 💚
Przed nami ostatnie zajęcia przed wakacyjną przerwą. Jak zawsze spotkamy się pod czujnym okiem naszej instruktorki Marty Radomskiej, która od wielu miesięcy prowadzi grupę z ogromnym zaangażowaniem, dbając zarówno o prawidłową technikę marszu, jak i świetną atmosferę.
Zapraszamy wszystkich uczestników oraz osoby, które jeszcze nie miały okazji spróbować nordic walking razem z nami.
👣 Spotykamy się w środy
🕙 Godz. 10:20
📍 Zbiórka przy wale przeciwpowodziowym – ul. Rodzynkowa
📞 Zapisy: 602 228 732
Po wakacjach wracamy na trasę już 9 września i mamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie.
Zajęcia są bezpłatne i realizowane w ramach projektu „Senior Aktywacja 2026”, współfinansowanego przez Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Do zobaczenia na wspólnych spacerach! 😊
📷 FRenata Wardecka

Mundial tuż tuż, więc i my zapraszamy do futbolowych emocji na Siekierkach! ⚽To doskonały moment, żeby skrzyknąć ekipę, ...
08/06/2026

Mundial tuż tuż, więc i my zapraszamy do futbolowych emocji na Siekierkach! ⚽
To doskonały moment, żeby skrzyknąć ekipę, przeżyć prawdziwe piłkarskie emocje i powalczyć o medale, nagrody oraz tytuł najlepszej dzikiej drużyny Siekierek! 🏆
Już w sobotę 13 czerwca zapraszamy dzieci do udziału w naszym Turnieju Dzikich Drużyn. Nie trzeba grać w klubie ani mieć profesjonalnego składu – wystarczy zebrać koleżanki i kolegów, zgłosić drużynę i przyjść na boisko.
Drodzy Rodzice! Powiedzcie swoim dzieciom, że warto. Zachęćcie je do skrzyknięcia znajomych z klasy, podwórka, osiedla czy drużyny i wspólnego udziału w wydarzeniu. Czekamy na zgłoszenia!
⚽ Drużyny maksymalnie 5-osobowe (dziewczęta i chłopcy razem)
⚽ Kategorie wiekowe: 7–9 lat oraz 10–12 lat
⚽ Konkurs rzutów karnych
⚽ Medale i nagrody
⚽ Dużo sportowych emocji i dobrej zabawy
📅 Sobota, 13 czerwca 2026 r. ⏰ 11:00–14:30
📍 Boisko przy Szkole Podstawowej nr 3, ul. Gościniec 53
📝 Regulamin -https://www.fundacjabowarto.pl/wp-content/uploads/2026/06/regulamin_Turniej-Pilkarski-Dzikich-Druzyn_dzien-sportu_2026.pdf
📝 Formularz zgłoszeniowy -https://www.fundacjabowarto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Turniej-Dzikich-Druzyn_zgloszenie_2026.pdf
📞 602 228 732📧 [email protected]
⚽ Zbierz drużynę, zgłoś się i dołącz do gry! Czekamy właśnie na Was! Turniej organizowany jest w ramach IV Rodzinnego Siekierkowskiego Dnia Sportu przy wsparciu Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy🤝

Misja „Zo”W sobotę w Małej Akademii Siekierkowskiej, przy umiarkowanej długoweekendowej frekwencji, odbyły się kolejne i...
07/06/2026

Misja „Zo”
W sobotę w Małej Akademii Siekierkowskiej, przy umiarkowanej długoweekendowej frekwencji, odbyły się kolejne inspirujące zajęcia. Tym razem bohaterką spotkania była Elżbieta Zawacka – niezwykła kobieta, kurierka Polskiego Państwa Podziemnego, żołnierz Armii Krajowej, generał brygady i jedyna kobieta w gronie legendarnych Cichociemnych. Podczas II wojny światowej wielokrotnie przemierzała okupowaną Europę, przewożąc tajne meldunki, rozkazy i dokumenty pomiędzy Polskim Państwem Podziemnym a władzami polskimi na emigracji. Działając pod pseudonimem „Zo”, wykazała się niezwykłą odwagą, opanowaniem i determinacją. Pod czujnym okiem naszej MAS-owej profesor, Pani Ewy Ciosek, dzieci poznawały, na czym polegały misje kurierskie podczas wojny, kim byli Cichociemni oraz jak funkcjonowała konspiracja. Uczestnicy dowiedzieli się, jak ważne były dyskrecja, odpowiedzialność, spryt i umiejętność podejmowania trudnych decyzji. Nie zabrakło również części praktycznej. Młodzi akademicy poznawali konspiracyjne sposoby działania, przy pomocy drobnych atrybutów zmieniali swój wygląd, a na zakończenie tworzyli własne tajne hasła z koralików. Dodatkową atrakcją zajęć był wojskowy spadochron przywieziony przez Panią Ewę. Dzieci mogły obejrzeć go z bliska, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i pozwoliło jeszcze lepiej wyobrazić sobie realia wojennych misji Cichociemnych. Były to zajęcia pokazujące, że bohaterstwo nie zawsze oznacza walkę z bronią w ręku. Czasem jest nim odwaga do niesienia pomocy innym, wytrwałość w realizacji ważnej misji i gotowość do poświęceń dla dobra ojczyzny. Takie właśnie cechy przez całe życie charakteryzowały Elżbietę Zawacką.
📷 Renata Wardecka
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę.

S3KTOR 2025 – dziękujemy za wsparcie :)27 maja w Służewskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala XVI edycji konkursu S...
06/06/2026

S3KTOR 2025 – dziękujemy za wsparcie :)
27 maja w Służewskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala XVI edycji konkursu S3KTOR – nagrody m.st. Warszawy dla najlepszych inicjatyw pozarządowych.
Kilka tygodni temu zwracaliśmy się do Państwa z prośbą o głosy dla naszego projektu „WYRAŻAM SIĘ KULTURALNIE”, nominowanego do Nagrody Mieszkańców. Dziś znamy już wyniki i chcemy przede wszystkim serdecznie podziękować za okazane wsparcie.
Nasz projekt otrzymał 271 głosów. Każdy z nich był dla nas ważnym sygnałem, że to, co robimy od lat na Siekierkach i Mokotowie, ma sens i znajduje życzliwy odbiór. Dziękujemy za każdy oddany głos, każde udostępnienie oraz wszystkie dobre słowa, które do nas docierały.
Nie ukrywamy, że po cichu liczyliśmy na nieco większą liczbę głosów, szczególnie że projekt „WYRAŻAM SIĘ KULTURALNIE” to już 12 lat nieprzerwanej pracy. W tym czasie w naszych zajęciach, warsztatach, plenerach, konkursach i wydarzeniach artystycznych uczestniczyło blisko 3000 dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednocześnie z ogromną wdzięcznością przyjmujemy każdy z oddanych głosów. To dla nas ważny sygnał, że nasze działania są dostrzegane, potrzebne i mają wokół siebie grono życzliwych osób.
Tegoroczni laureaci Nagrody Mieszkańców zgromadzili kilka tysięcy głosów.
Dziękujemy za zaufanie, wsparcie i obecność przez wszystkie lata realizacji projektu. To właśnie uczestnicy, rodzice, mieszkańcy, wolontariusze, instruktorzy i przyjaciele Fundacji BO WARTO są największą wartością i sukcesem „WYRAŻAM SIĘ KULTURALNIE”.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każdy głos. 💙

Kochane Dzieciaki!Dziękujemy, że nas USKRZYDLACIE! 🪽Z okazji Dnia Dziecka cała Fundacja BO WARTO składa Wam najserdeczni...
31/05/2026

Kochane Dzieciaki!
Dziękujemy, że nas USKRZYDLACIE! 🪽
Z okazji Dnia Dziecka cała Fundacja BO WARTO składa Wam najserdeczniejsze życzenia!
Życzymy Wam, aby każdy dzień był pełen radości, uśmiechu i cudownych przygód. Niech spełniają się Wasze marzenia, a każdy krok prowadzi Was do wspaniałych odkryć i niezapomnianych chwil. Niech otaczają Was osoby, które pomagają Wam rozwijać skrzydła i wierzą w Wasze niezwykłe możliwości. Życzymy Wam mądrych i szczerych przyjaźni, dobrych autorytetów, miłości i mnóstwa serdeczności.
Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi! Cieszymy się, że jesteście z nami i że wspólnie możemy tworzyć piękne rzeczy.
Wasza energia, radość i zaangażowanie są dla nas piękną inspiracją.
Wszystkiego najlepszego! 🎈

🌷 Wazonowo, twórczo i międzypokoleniowo! 🌷Miniony weekend upłynął nam pod znakiem kreatywności, dobrej atmosfery i wspól...
31/05/2026

🌷 Wazonowo, twórczo i międzypokoleniowo! 🌷
Miniony weekend upłynął nam pod znakiem kreatywności, dobrej atmosfery i wspólnego tworzenia. W piątek odbyły się warsztaty rękodzieła dla seniorów, a w sobotę ich rodzinna odsłona. Choć uczestnicy byli w różnym wieku, oba spotkania przyniosły dokładnie to samo – mnóstwo radości, satysfakcji i dumy z własnoręcznie wykonanych prac. 😊 Tym razem uczestnicy tworzyli oryginalne, nowoczesne wazony. Powstały prace bardzo różnorodne, pełne pomysłowości i indywidualnego charakteru. Aby jeszcze bardziej podkreślić efekt końcowy, gotowe wazony wypełniliśmy kwiatami, które uczestnicy zabrali do domów razem ze swoimi dziełami. 🌷
Warsztaty były także okazją do integracji i rozmów. Gdy dekoracje schły, seniorzy spotkali się przy kawie i słodkim poczęstunku, a podczas rodzinnych zajęć na najmłodszych czekały soki i małe co nieco. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.
📸 Zdjęcia: Renata Wardecka
Zajęcia zostały współfinansowane ze środków Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

MECZowo ⚽Wczoraj nasi piłkarze rozegrali bardzo udany sparing z drużyną KS Warszawiak na boisku ORLIK przy ul. Chełmskie...
31/05/2026

MECZowo ⚽
Wczoraj nasi piłkarze rozegrali bardzo udany sparing z drużyną KS Warszawiak na boisku ORLIK przy ul. Chełmskiej 23. Za nami aż 90 minut intensywnej gry, pełnej walki o każdą piłkę, świetnych podań, powrotów do obrony, asyst i pięknych bramek! ⚽👏
Trener miał do dyspozycji 10 zawodników, którzy pokazali ogromne zaangażowanie, charakter i sportową determinację. Była walka, współpraca i mnóstwo sportowych emocji. A co najważniejsze – to nasza drużyna częściej trafiała do siatki rywali! 😊 To spotkanie było również początkiem nowego etapu naszej piłkarskiej przygody – zaczynamy grę na duże bramki! ⚽🥅 co oznacza jeszcze więcej emocji, więcej okazji bramkowych. Będzie więcej goli strzelonych... i zapewne także trochę więcej straconych 😉⚽
👏 Dziękujemy Trenerowi za prowadzenie zespołu i zaangażowanie, a Rodzicom za obecność oraz gorący doping!
Gramy dalej – BO WARTO! ⚽
📸Zdjęcia: Renata Wardecka

🥋 Karatecy dzielnie trenują! 🥋W naszych fundacyjnych grupach karate nie brakuje energii, zaangażowania i sportowych wyzw...
29/05/2026

🥋 Karatecy dzielnie trenują! 🥋
W naszych fundacyjnych grupach karate nie brakuje energii, zaangażowania i sportowych wyzwań. Młodzi karatecy pod okiem Senseia Andrzeja systematycznie doskonalą swoje umiejętności, rozwijając nie tylko sprawność fizyczną, ale także koncentrację, wytrwałość i pewność siebie. 👊Cieszy nas nie tylko rozwój sportowy uczestników, ale także ich zaangażowanie, dyscyplina oraz wzajemny szacunek, które są nieodłącznym elementem karate.
Już za dwa tygodnie przed uczestnikami kolejne ważne wydarzenie – egzamin na wyższe stopnie uczniowskie. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających i życzymy powodzenia w przygotowaniach! 💪Nasi karatecy zaprezentują swoje umiejętności podczas specjalnego pokazu karate w ramach IV. Rodzinnego Siekierkowskiego Dnia Sportu. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć efekty ich systematycznej pracy, treningów i zaangażowania.
O szczegółach wydarzenia będziemy jeszcze informować, a już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania młodym adeptom tej sztuki walki.
🥋 Oss! Powodzenia Karatecy! 😊
📸 Zdjęcia: Renata Wardecka

🌼 Rodzinne Warsztaty Rękodzieła🌼Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe, pełne kreatywności i dobrej atmosfery rodzinne warsz...
27/05/2026

🌼 Rodzinne Warsztaty Rękodzieła🌼
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe, pełne kreatywności i dobrej atmosfery rodzinne warsztaty rękodzieła 🙂
Wspólnie – ZESPOŁOWO – rodzic + dziecko (od 6. roku życia) stworzycie oryginalnie ozdobione wazony, które staną się piękną dekoracją domu lub wyjątkowym prezentem 🌷
To doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, twórczej zabawy i wykonania czegoś naprawdę wyjątkowego.
Każdy uczestnik zabierze własnoręcznie wykonany wazon do domu 🙂
📅 Sobota, 30 maja; 🕦 Godz. 11:30–13:30
📌 Uwaga! Obowiązują zapisy telefoniczne
📞 602 228 732
Liczba miejsc ograniczona – kto pierwszy, ten tworzy 🙂

🎶 Idzie nam jak z nut! 🙂Kolejne muzyczne spotkanie Seniorów za nami.W miniony piątek, 15 maja, odbyło się drugie spotkan...
26/05/2026

🎶 Idzie nam jak z nut! 🙂
Kolejne muzyczne spotkanie Seniorów za nami.
W miniony piątek, 15 maja, odbyło się drugie spotkanie muzyczne w ramach programu „Senior Aktywacja 2026”. Rozpoczęliśmy oczywiście od rozgrzania i przygotowania aparatu głosowego poprzez ćwiczenia wokalne, a następnie uczestnicy przeszli do rozśpiewania i aktywacji głosu.
Tym razem — po ludowym repertuarze z poprzedniego spotkania — przyszła pora na piosenki rozrywkowe. Wybrzmiały m.in. „Parasolki” Marii Koterbskiej, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, pojawił się też Niemen i Soyka. Najbardziej ekspresyjnie zabrzmiała jednak „Małgośka” Maryli Rodowicz — może dlatego, że wśród uczestniczek są aż dwie Małgorzaty. 🙂 Pod okiem Krystyny Barańskiej – dyrygentki, pianistki i edukatorki muzycznej – Seniorzy rozwijali swoje umiejętności wokalne, ale przede wszystkim spędzili czas w serdecznej, radosnej i integrującej atmosferze.
Wszystko idzie w dobrym tonie! 🎵W czerwcu pokażemy Państwu małą foniczną próbkę, abyście mogli usłyszeć, że nasz zachwyt nie jest bezpodstawny. Wszystko wskazuje na to, że przed nami pięknie rozśpiewany cykl spotkań, którego zwieńczeniem będzie… studyjne nagranie. Ależ to będzie! 🎤 Dziękujemy wszystkim za obecność i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania!
📸 Zdjęcia: Renata Wardecka
🤝 Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

Adres

Batalionu AK Bałtyk 7 Lok. U3
Mokotów
00-713

Telefon

+48602120554

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fundacja "Bo Warto" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Fundacja "Bo Warto":

Udostępnij