Dt u Markizy Marketanki

Dt u Markizy Marketanki Dom tymczasowy dla świnek morskich SPŚM. Nazwa upamiętnia niezapomnianą rudą królową Tasię

Dzień dobry. Tu Kometka. Ciociu jolu nie płacz, nie smutaj... jest świetnie, mamy pyyszne żarełko i bardzo fajną ciocię ...
18/04/2026

Dzień dobry.

Tu Kometka. Ciociu jolu nie płacz, nie smutaj... jest świetnie, mamy pyyszne żarełko i bardzo fajną ciocię Anię. Wiemy, że nas kochasz i będziesz odwiedzać. Z mężem Urwisem damy znać na stronce co u nas się dzieje i będziemy wstawiac dużo fotek. Ciocia Ania obiecała.

Na dzień dobry dostaliśmy zielony owiesek😍

Jak to w życiu czasem bywa, świnki zmieniaja domy tymczasowe. Zawsze myślimy tylko o ich dobru i wygodzie. Kometka ma teraz jeszcze bliżej do lecznic, ktore musi systematycznie odwiedzać.
Ale smutno nam bardzo, bo ta para jest wyjątkowa, a Kometka tak bardzo chwyta za serducho, że aż boli. Nikomu bym jej nie wydała, ale u Ani będzie mieć jak w niebie❤️

Przed samymi świętami dwie dziewczynki z naszego dt odwiedziły dr Asię. Kometka, bo po nagłym ataku jelitowym miała zale...
05/04/2026

Przed samymi świętami dwie dziewczynki z naszego dt odwiedziły dr Asię. Kometka, bo po nagłym ataku jelitowym miała zalecone USG i kontrolę i na doczepkę Klemcia bo zauważyłam na jej nosku jakiś dziwny twór maleńki. Efekt oględził bardzo nas zaskoczył. Jelita u Klemci już ok. Nic niepokojącego USG nie wykazało, Za to Dr Asia wymacała obolałe...uszy. Wyobrażcie sobie Klemcia tak samo. Obie dostają antybiotyk i rózne inne suplementy. U Klemci na pyszczku kaszak do obserwacji, a po wyleczeniu uszu czeka ją sterylizacja, bo USG wykazało mnóstwo torbieli na jajnikach. Pewnie stąd jej nadpobudliwość ostatnio.

Prosze trzymajcie kciuki, żeby dziewczyny się ogarneły.
Za parę dni mamy wizytę z Karolem i Bamboszem i oby w tym duecie nie było takich niespodzianek 😳

Dziękujemy bardzo cioci Anna Zaremba za pomoc w wizytach🥰i zdjęcia😍

Wiem, że dużo osób wspiera Kometkę 🩷Serdecznie dziękujemyMalutka wróciła do domu po weekendzie w szpitaliku.Jest lepiej ...
30/03/2026

Wiem, że dużo osób wspiera Kometkę 🩷
Serdecznie dziękujemy

Malutka wróciła do domu po weekendzie w szpitaliku.
Jest lepiej ale musimy dojść teraz co się zadziało z jelitkami tak nagle.
W piątek usg a do tej pory cala sterta leków. No nie jest dziewczynka zachwycona 🫣

Gdybyście chcieli wspomóc Kometkę to możecie na wiele sposobów ❤️

1️⃣można ją adoptowac wirtualnie
2️⃣wpłacić datek jednorazowy z dopiskiem Kometka na konto SPŚM -
mBank 56 1140 2004 0000 3902 7929 5282
3️⃣skorzystać z portalu www.ratujemyzwierzaki.pl/spsm
Dziękujemy w imieniu Kometki🩷

Trzymajcie mocno kciuki za Kometkę.Została w szpitaliku . Jeszcze o 15 jadła cykorie. a o 19 nie wyszła na kolację. Dała...
28/03/2026

Trzymajcie mocno kciuki za Kometkę.
Została w szpitaliku . Jeszcze o 15 jadła cykorie. a o 19 nie wyszła na kolację. Dałam espumisan i zapakowałem w ubera. Mamy to szczęście i całodobowo EDINA Przychodnia Weterynaryjna Pulsvet🩷

rtg nie wykazało skrętu żołądka. To kamień z serca… ale dobrze nie jest..😢Coś niedobrego dzieje się z jelitami. Maleńka będzie na kroplówkach i pewnie wdrożony zostanie antybiotyk. Rano dowiem się więcej 🤞

A jeszcze wczoraj byliśmy na kontroli u dr Kuby i wszystko było ok.

kciuki mocno zaciskajcie 🙏

Niedawno było post o stabilności?? noszzz wiedziałam😉Dobry słuch i spostrzegawczość to podstawa opiekuna świnki morskiej...
21/03/2026

Niedawno było post o stabilności??
noszzz wiedziałam😉

Dobry słuch i spostrzegawczość to podstawa opiekuna świnki morskiej🙃
Z klatki dziewczynek dobiegały dziwne odgłosy. Szybko zlokalizowałam delikwentkę i o 4 rano zapisywałam na wizytę w EDINA Przychodnia Weterynaryjna Pulsvet .

Całe szczęście infekcja wyłapana szybko- GDO - antybiotyk w nebulizacji. Przy okazji dr zniepokoiła reakcja bólowa przy kregosłupie świnki. Na wizycie kontrolnej zdecydujemy co dalej, może laser, na razie Rheumocam.
a na zdjęciu Kluska z miną niewiniątka☺️

W naszym dt stabilnie.... tak może nie powinnam o tym pisac, bo świnie maja róźne pomysły jak usłyszą, że Duża "się nudz...
14/03/2026

W naszym dt stabilnie.... tak może nie powinnam o tym pisac, bo świnie maja róźne pomysły jak usłyszą, że Duża "się nudzi"🤣
Kometka jeżdzi na regularne wizyty u dr Kuby, a reszta sobie spokojnie konsumuje owiesek i róznego rodzaju warzywka🙃 Niebawem umówimy się na kontrolę z Bamboszem i Karolem, a Kluska, Miodunka i Adunia wypatrują swojego domu.
Będzie trudno bo pomimo braku objawów jakichkolwiek i negatywnego posiewu wszystkie trzy sa nosicielkami bakterii Corynebacterium renale😢
Poniewaz wszystkie trzy maja ten sam problem zamieszkały razem i razem szukaja domu. Cuda się zdarzają... niedawno znalazłam dom dla trójeczki. Może i tym razem?
a dziś ważenie cotygodniowe😉
Pozdrawiamy
Miodunka, Adunia, Kluska, Kometka, Urwis, Klemcia, Bambi , Karol i Duża oczywiście 🥰

Słuchajcie sprawa jest. Już w sobotę startuje Bazarek SPŚM😍Byliście kiedyś u nas na grupie? Na pewno tak🙃i na bank- znac...
25/02/2026

Słuchajcie sprawa jest.
Już w sobotę startuje Bazarek SPŚM😍

Byliście kiedyś u nas na grupie? Na pewno tak🙃i na bank- znacie te emocje i wiecie jakie cudowności można tam upolować. Przy okazji pomagacie nam ryjkom-tymczasom pod opieką SPŚM.

Kasa ciągle topnieje jak lód, bo ciotki przyjmuja coraz to różne biedy, które generują ogromne faktury u wetów. To dlatego ten bazarek powstał, aby nam świnkom lepiej się żyło❤️
Przybywajcie i zapraszajcie znajomych do naszej świnkowej społeczności. Nie pożałujecie- cudowności do zdobycia moc i niesamowite emocje.

To widzimy się? Już w sobotę i codziennie aż do 21 marca😍.
💚
ekipa Dt u Markizy Marketanki zaprasza z całego serca💚

⭐️ Kochani, od 28.02 do 21.03 potrwa nasz wyczekiwany Bazarek Książkowy! ⭐️

Czeka na Was masa cudownych książek, wyjątkowe gadżety, a wśród nich… NOWE SMYCZKI...i na pewno coś jeszcze 😎

To idealny moment, żeby upolować coś dla siebie, zrobić prezent komuś bliskiemu albo po prostu wesprzeć nasze stowarzyszenie.

Zapiszcie tę datę i bądźcie z nami - obecność na Bazarek SPŚM obowiązkowa! ♥

Ciocia Ola kazała dzis Dużej cyknąć mi parę fotek dla moich opiekunów. Bo hurra mam opiekunów !!! Ktoś mnie pokochał🥰Wir...
22/02/2026

Ciocia Ola kazała dzis Dużej cyknąć mi parę fotek dla moich opiekunów. Bo hurra mam opiekunów !!!
Ktoś mnie pokochał🥰Wirtualnie teŻ się liczy. Pozdrawiam wszystkich ,dziękuję i polecam się jeszcze😍

Kometka
Wirtualne adopcje SPŚM

12/02/2026

Karma ratunkowa jest nie @ tylko ratująca życie ale też bardzo pożądanym smakołykiem. Niestety najbardziej ja pragną te zdrowe, grubasy😛

Spieszymy z informacjami .Zabieg Kometki przebiegł prawidłowo. Maleńka jest bardzo dzielna. Zajada owies i ogórka pomimo...
11/02/2026

Spieszymy z informacjami .
Zabieg Kometki przebiegł prawidłowo. Maleńka jest bardzo dzielna. Zajada owies i ogórka pomimo opuchlizny. Troszkę dokarmiany i obserwujemy.
kontrola u dr Kuby we wtorek
kciuki za rekonwalescencję wskazane…

Jutro  raniutko Kometka jedzie do ForestVet Przychodnia Weterynaryjna. Bedzie miała epicektomii M2 I M3.  Jeśli tego nie...
09/02/2026

Jutro raniutko Kometka jedzie do ForestVet Przychodnia Weterynaryjna. Bedzie miała epicektomii M2 I M3. Jeśli tego nie zrobimy może jej nawet grozić zwichnięcie stawu żuchwowego i częste korekty co 2-3 tygodnie :(
Dziewczynka jest młoda, silna, mamy ogromną nadzieję, że wszystko będzie dobrze - musi!!! 🤞

Prosimy o kciuki 🙏

23/01/2026

Daj, daj😉

Adres

Mokotów
02-698

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dt u Markizy Marketanki umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Dt u Markizy Marketanki:

Udostępnij