10/06/2026
Kotki nie udało się wyłapać, kotka od 7 czerwca ma złamaną nóżkę.
Może uda się uratować łapkę, w tym jest czas ważny
Kto może pomóc w wyłapaniu? Potrzebne osoby, które postoją przy klatce łapce, tylko tyle.
Prośba o pomoc. kto może pomóc jutro w wyłapaniu tej koteczki? Prosimy Was 🙏
PILNE! CZY KTOŚ ROZPOZNAJE TEGO KOCIAKA? ŁAZISKA GÓRNE
Dzisiaj dostaliśmy zgłoszenie od dwóch 11-latków – Kacperka i Wiktora. Prosili o pomoc dla chorego, młodego kotka na os. Ogrodowa w Łaziskach Górnych (w okolicach Szkoły Podstawowej nr 3).
Kotek młody ma bardzo chorą lewą tylną nóżkę – w ogóle na niej nie staje. 💔
Gdy nie mogliśmy od razu odebrać, chłopcy wezwali Straż Miejską, która niestety nie pomogła.
Chłopaki nie odpuścili i dzwonili do nas do skutku!
W tym momencie na miejscu działa już mama jednego z chłopców oraz nasza Wiktoria, Malwina i Gosia – starają się pomóc kociakowi.
Miejsce to znajduje się na terenie SP nr 2 i graniczy z ROD SZAROTKA w Łaziskach Górnych.
Są tam też inne kotki, które uciekły właśnie na teren ogródków.
Poszukujemy też kontaktu z osobami z ROD SZAROTKA, które opiekują się kotami bytującymi na tych ogródkach .
Czy ktoś rozpoznaje tego kotka? Lokalni karmiciele lub mieszkańcy os. Ogrodowa/ Działek ROD?
Czy ktoś na miejscu może jeszcze pomóc? Potrzebne jest każde wsparcie przy zabezpieczeniu lub transporcie kociaka do lek. wet.!
❤️ BRAWA DLA CHŁOPAKÓW – KACPER I WIKTOR!
Ogromnie dziękujemy tym dwóm młodym osobom.
Wasza empatia, odpowiedzialność i niesamowity upór są godne naśladowania.
Pokazaliście wielkie serce i dojrzałość, której często brakuje dorosłym.
Jesteśmy z Was ogromnie dumni!
Prosimy o udostępnienia! Sprawa jest bardzo pilna!