18/01/2026
Zarząd OSP w Hucie Komorowskiej ma zaszczyt zaprosić druhów, członków honorowych oraz wszystkich zainteresowanych na walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.
Zebranie odbędzie się dnia 14.02.2026r o godzinie 17:00 w budynku remizy OSP w Hucie Komorowskiej.
Z tej okazji pragniemy podsumować rok 2025.
W ubiegłym roku nasza jednostka odnotowała 55 akcji ratowniczo-gaśniczych. Braliśmy udział min. w pożarach, zdarzeniach drogowych, usuwaniu skutków opadów atmosferycznych i wichur.
Ponadto braliśmy udział w gminnych ćwiczeniach jednostek OSP w Komorowie, ćwiczeniach na poligonie wojskowym oraz w próbnej ewakuacji w lokalnej szkole podstawowej.
Poza działalnością ratowniczo-gaśniczą nasza jednostka aktywnie włączała się w życie kulturalno-edukacyjne naszego sołectwa poprzez organizacje drugiej edycji "Strażackiego Pikniku Rodzinnego", byliśmy obecni podczas pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Hucie Komorowskiej oraz współorganizowaliśmy spotkanie integracyjne "Wspólne Ubieranie Choinki".
Poza tym nasi druhowie wzięli udział w spotkaniu z uczniami naszej szkoły polegającym na objaśnieniu i zapoznaniu najmłodszych mieszkańców Huty Komorowskiej z podstawami pierwszej pomocy przedmedycznej
W maju ubiegłego roku miała miejsce kontrola gotowości bojowej naszej jednostki przeprowadzona przez jednostkę PSP w Kolbuszowej, która zakończyła się oceną bardzo dobrą.
Rok 2025 był dla nas szczególny pod jeszcze jednym względem, mianowicie udało się stworzyć indywidualny herb naszej jednostki, który również można podziwiać na budynku naszej remizy.
W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim ,którzy wspierali nas w naszej działalności w ubiegłym roku oraz pomagali w współorganizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń:
- Urząd Gminy Majdan Królewski
- Koło Gospodyń Wiejskich w Hucie Komorowskiej "Dworzanki"
- PSP imienia Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej
- sołtys Huty Komorowskiej, pani Paulina Kodyra
- oraz wam, drodzy mieszkańcy!