Młodzieżowa Rada Miasta Lublińca

Młodzieżowa Rada Miasta Lublińca Hej hej! Młodzieżowa Rada Miasta Lublińca to grupa młodzieży, która chce zmieniać nasze miasto!

Zmiany w prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca! 📑✒️   Podczas poniedziałkowej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Lubli...
02/10/2025

Zmiany w prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca! 📑✒️

Podczas poniedziałkowej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca podjęto decyzję o odwołaniu Łukasza Małachowskiego z funkcji Przewodniczącego, w związku z czym, odbyło się ponowne głosowanie.

•Funkcję nowego Przewodniczącego objęła dotychczasowa Sekretarz – Anna Postrach.

•Funkcję Wiceprzewodniczącej nadal sprawuje Nadia Nowińska.

•W zamian Anny Postrach, funkcję Sekretarza objął radny Antoni Jeziorowski.

•W posiedzeniu uczestniczył również zastępca burmistrza Gabriel Podbioł, który podziękował Łukaszowi za dotychczasowe zaangażowanie i włożoną pracę, a Annie życzył wielu sukcesów oraz satysfakcji w pełnieniu nowej funkcji.

Gratulacje dla nowego prezydium, życzymy owocnej współpracy! 😊

🔑 Klucz do Bram Miasta Lublińca przekazany w ręce młodzieży! 🔑Podczas wyjątkowej uroczystości w MDK Lubliniec odbyło się...
14/06/2025

🔑 Klucz do Bram Miasta Lublińca przekazany w ręce młodzieży! 🔑

Podczas wyjątkowej uroczystości w MDK Lubliniec odbyło się symboliczne przekazanie Klucza do Bram Miasta Lublińca w ręce młodych liderów lokalnej społeczności. To niezwykle ważny moment, który podkreśla, jak ogromną rolę odgrywa młodzież w budowaniu przyszłości miasta.

Na pierwszym zdjęciu widzimy radosny moment wręczenia symbolicznego Klucza do Bram Miasta Lublińca – oznaki odpowiedzialności, zaufania i siły działania. Uśmiechy mówią same za siebie – to nie tylko ceremonia, ale i początek nowego etapu pełnego inicjatyw, projektów i młodzieżowej energii! 💪🌟

Na drugim zdjęciu – dumnie uniesiony Klucz do Bram Miasta Lublińca – symbol otwartości, współpracy i przekazania głosu młodemu pokoleniu. Obok uśmiech i entuzjazm, które doskonale pokazują, że przyszłość Lublińca jest w dobrych rękach.

📍 Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie – to piękny przykład, jak łączyć pokolenia i wspólnie działać na rzecz dobra wspólnego!

🌳Z okazji Dnia Ziemi – Lubliniec jeszcze bardziej zielony!🌳W wczorajszym dniu, skwer przed Szkołą Podstawową nr 3 zamien...
24/04/2025

🌳Z okazji Dnia Ziemi – Lubliniec jeszcze bardziej zielony!🌳

W wczorajszym dniu, skwer przed Szkołą Podstawową nr 3 zamienił się w miejsce pełne zieleni, radości i współpracy! Z inicjatywy Wydziału Zieleni Urzędu Miejskiego w Lublińcu, kierowanego przez Wioletę Smołuchę, posadziliśmy trzy piękne kasztanowce, które będą zdobić to miejsce przez długie lata.

22 kwietnia swój dzień obchodzi Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować. Dziś jest obchodzone w ponad 163 krajach na całym świecie.

Nasza planeta jest niesamowitym miejscem, ale potrzebuje naszej pomocy, aby się rozwijać! Dlatego uczniowie SP nr 3 wspólnymi siłami posadzili dwa drzewa wraz z panią dyrektor Anną Janik, wicedyrektor Teresą Babij i opiekunem SU Marcinem Strausem. Trzecie drzewko zasadzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Lublińca.

To były wyjątkowe chwile – pełne uśmiechów, współdziałania i troski o naszą planetę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – razem tworzymy zielony i przyjazny Lubliniec!

Na sam koniec całego wydarzenia, Młodzieżówi Radni dostali podziękowania od Miasta, które bardzo długo będą im przypominać o tej niesamowitej inicjatywie i potrzebie codziennego pielęgnowania naszej Zielonej Planety.

13/04/2025
🌟 Nasza przewodnicząca, Lena Gembała, miała zaszczyt uczestniczyć 6 czerwca w spotkaniu młodzieżowych rad w Śląskim Urzę...
07/06/2024

🌟 Nasza przewodnicząca, Lena Gembała, miała zaszczyt uczestniczyć 6 czerwca w spotkaniu młodzieżowych rad w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.
🌟 W wydarzeniu wzięli udział wyjątkowi goście: Ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka, Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Posłanka na Sejm RP Krystyna Szumilas, Senatorka Halina Bieda oraz Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla. Młodzi radni poruszali istotne kwestie dotyczące przyszłości polskiej edukacji, w tym uszczuplania podstawy programowej oraz nauczania języka śląskiego i kultury lokalnej w śląskich szkołach. Tematem rozmów było również wsparcie młodzieży ze specjalnymi potrzebami oraz młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego. Mamy nadzieję, że to spotkanie jest początkiem wielu inspirujących dyskusji i działań, które przyczynią się do pozytywnych zmian w polskim systemie edukacji. Wspólnie możemy zbudować lepszą przyszłość dla młodych ludzi!

3 grudnia przewodnicząca Lena Gembała wraz z wiceprzewodniczącą Darią Borsz uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem na ryn...
05/12/2023

3 grudnia przewodnicząca Lena Gembała wraz z wiceprzewodniczącą Darią Borsz uczestniczyły w spotkaniu z Mikołajem na rynku. Pomogły one rozdać wszystkim dzieciom, i nie tylko, słodkie prezenty od Mikołaja 🍬❤️

01/12/2023

Przedstawiamy wyjaśnienie odnośnie ostatniego filmiku.

30/11/2023

To już ostatni filmik z naszej serii

29/11/2023

Wyjaśnienie odnośnie ostatniego filmiku dotyczącego przemocy spowodowanej nienawiścią do symbolu grupy społecznej

28/11/2023

To już przedostatni film z naszej serii
Tym razem skupia on się na przemocy z powodu nienawiści do symbolu grupy społecznej.

Adres

Lubliniec
42-700

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Młodzieżowa Rada Miasta Lublińca umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Młodzieżowa Rada Miasta Lublińca:

Udostępnij