5 Drużyna lubelska "Morion"

5 Drużyna lubelska "Morion" Poczuj zew przygody i DOŁĄCZ do naszej drużyny! Zapraszamy wszystkich między 12 a 17 rokiem życia.

Czuwaj!Nadszedł maj, a razem z nim ⚜️Lubelskie Harce Majowe⚜️W tym roku zastępy z naszego hufca przeniosły się w przeszł...
09/05/2026

Czuwaj!
Nadszedł maj, a razem z nim ⚜️Lubelskie Harce Majowe⚜️
W tym roku zastępy z naszego hufca przeniosły się w przeszłość o niespełna tysiąc lat, by razem wziąć udział w wyprawach krzyżowych.
Deus Vult!✝️

Najpierw każdy z zastępów wyjechał na swój szlak prowadzący przez okolice Nałęczowa, by wypełnić powierzone im zadania i dotrzeć do miejsca noclegowego pod Kazimierzem Dolnym, gdzie odbyła się wieczorna ekspresja. Następnego dnia wyruszyli w dalszą drogę do kamieniołomu, gdzie odbyła się finałowa bitwa. Zadaniem zastępów było zgromadzenie waluty oraz budulca potrzebnych do wykonania machin oblężniczych, które zburzą fortyfikacje wrogów.

Zwycięzcami tegorocznych LHM-ów są:
-Zastęp Kondor z 5DL🖤❤️ (najlepiej wykonane zadania ze szlaku)
-Zastęp Żubr z 9DL (zwycięstwo w finałowej bitwie)

Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim harcerzom, którzy podjęli ten trud wielokilometrowej tułaczki w słońcu i chłodnej nocy w Kazimierskich wąwozach.

Gratulujemy również debiutującym na swoim pierwszym wyjeździe zastępom Bażant i Kameleon z naszej drużyny, którzy pomimo krótkiego stażu w naszych szeregach dali radę dotrzymać tępa starszym kolegom z drużyny i hufca🦤🐸🫡

Ten wyjazd był wspaniałą okazją do sprawdzenia się w trudnych warunkach przed obozem letnim, do którego coraz bliżej, ale też do zintegrowania się z zastępami z całej Lubelszczyzny, tak jak rycerze krzyżowi pochodzący z całej Europy, zjednoczeni we wspólnej drodze i wspólnym celu

Tak więc wszystkim zastępom, na tej ostatniej prostej przed rozesłaniem na obozy, życzymy owocnego czasu przygotowań do obozów letnich i dalszego prężenia swojego ducha, rozwijania umiejętności i pogłębiania relacji, a Was drodzy czytelnicy zachęcamy do przejrzenia kilku zdjęć z tego wyjazdu, oraz do zaobserwowania naszej strony po więcej relacji z przygód naszej drużyny

Czuwaj!🖤❤️

Pozdrowienia lecą do bratnich drużyn z naszego hufca Skauci Europy w Lublinie 3. Szczep Lubelski FSE 9 Drużyna lubelska "Barć"
Dzięki za fajny wyjazd

Dziś jest wielki dzień - Jubileuszowy 100. Dzień Myśli Braterskiej⚜️Jest to dzień, w którym wszyscy harcerze wszystkich ...
22/02/2026

Dziś jest wielki dzień - Jubileuszowy 100. Dzień Myśli Braterskiej⚜️
Jest to dzień, w którym wszyscy harcerze wszystkich organizacji, narodowości, formacji, nurtów i gałęzi jednoczą się w duchu wielkiej wspólnoty harcerskiej, którą wszyscy razem tworzą.

Jest to świetna okazja, by podsumować działania naszej drużyny w ostatnich miesiącach, a trzeba zaznaczyć, że wydarzyło się naprawdę wiele dobrego🖤❤️

❄️2.01-6.01 odbyło się zimowisko w Grabówce, wsi nieopodal Kraśnika i Annopola. Tegoroczną fabułą zimowego wyjazdu był "Asterix i Obelix". Harcerze mieli okazję poczuć ducha walki z Rzymskimi najeźdźcami z obozów Rabarbarium, Akwarium, Relanium i Delirium.
Największe straty wrogom zadali Galowie z zastępu Kondor! 🦅
Odbył się również konkurs kulinarny, gdzie trzydaniowym festiwalem kreatywności zwycięstwo zgarnął zastęp Niedźwiedź Polarny! 🐻‍❄️
Kolejny złoty laur wylądował na głowach harcerzy z zastępu Rosomak🐈, którzy zwyciężyli w zimowiskowych igrzyskach olimpijskich!💪
Trzeba również nadmienić, iż harcerze nie próżnują i z pełną parą prą do przodu na drodze rozwoju osobistego. Statystyki mówią same za siebie.

Na zimowisku złożone zostały:
• 2 przysięgi wierności
• 4 przyrzeczenia harcerskie
Przyznane zostały:
• 2 sprawności
• 1 stopień Ćwika
• 1 sprawność mistrzowska Ewangelizacja

Pomimo mrozów harcerze wrócili naładowani pozytywną energią i zmotywowani do dalszego działania w ciągu roku⚜️

Wielkim dziełem jakie udało się nam również w tym czasie zbudować jest nowy zastęp terenowy!
Mowa o zastępie Bażant zlokalizowanym przy parafii Narodzenia NMP w Dąbrowicy.
Chłopaki już od wczesnej jesieni formowali się w ramach tego projektu, jednak formalny status uzyskali przy okazji spotkania opłatkowego 24.01 w parafii św Jana Kantego, gdzie wszyscy harcerze i wilczki z 5.🖤❤️ i 8.💙❤️ Szczepu wraz z rodzicami upamiętnili Narodzenie Pana Jezusa przy koncercie kolęd przygotowanym przez harcerzy z 5DL, oraz jasełkach przygotowanych przez harcerki z 8DL🌠😇.
Zastęp Bażant liczy 6 członków i każdy z nich wykazuje wielką pasję i determinację do budowy nowego środowiska, które pewnego dnia stanie się nową drużyną harcerską w Dąbrowicy⚜️💪💪

Tak oto wygląda podsumowanie najważniejszych osiągnięć naszej jednostki. Jako szefowie czuwający nad naszymi dzielnymi i ambitnymi podopiecznymi chcielibyśmy wszystkim harcerzom i przyjaciołom ruchu harcerskiego na całym świecie życzyć błogosławieństwa Bożego, dużo zdrowia, szczerych i trwałych przyjaźni, oraz wielu wspaniałych przygód przeżytych na drodze życia w duchu harcerskim. Czuwaj!
🖤⚜️❤️

🇵🇱11.11, czyli Narodowe Święto Niepodległości🇵🇱Jest to dzień, w którym każdy z nas pamięta o tym, że jako Polacy wspólni...
13/11/2025

🇵🇱11.11, czyli Narodowe Święto Niepodległości🇵🇱
Jest to dzień, w którym każdy z nas pamięta o tym, że jako Polacy wspólnie tworzymy naszą Ojczyznę pamiętając o wielkim dziedzictwie i poświęceniu naszych przodków w walce o niepodległość.

W tym roku z okazji okragłej 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego nasza drużyna wspólnie z naszymi kolegami z 3. Drużyny Lubelskiej podjęła próbę odwzorowania wydarzeń przed koronacją pierwszego króla Polski. 👑🇵🇱
Pierwszy etap gry polegał na wykonaniu zadań zleconych przez posłańca, a drugi na odnalezieniu postaci biorących udział w koronacji. W danych etapach najprężniej wykazali się kolejno harcerze z zastępu Kondor z 5DL i z zastępu Delfin z 3DL. Gratulujemy! 🖤🦅❤️ ⚜️ 💚🐬💛

Po powrocie do Lublina nasi harcerze wciąż trzymali patriotycznego ducha i kontynuowali odwzorowywanie wydarzeń historycznych prowadzących do odzyskania niepodległości.
Na Placu Po Farze odbyło się przedstawienie zawierające scenki o procesie odzyskiwania niepodległości i patriotyczne śpiewogranie.
Pierwsza klasa! Widzowie byli zachwyceni🇵🇱

Na koniec wróciliśmy do naszej parafii św Jana Kantego, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świetej za Ojczyznę, oraz w procesyjnym różańcu. Harcerze asystowali księdzu nosząc pochodnie.✝️
Pozdrawiamy naszych kolegów z 3DL i wszystkich rodaków świętujących 11.11!
Czuwaj!⚜️

Zapraszamy do odwiedzenia strony 3. Szczep Lubelski FSE

Czuwaj!Jako iż mamy już połowę czerwca, nadszedł moment na pochwalenie naszą majową przygodą.W zeszłym miesiącu nasza dr...
17/06/2025

Czuwaj!
Jako iż mamy już połowę czerwca, nadszedł moment na pochwalenie naszą majową przygodą.

W zeszłym miesiącu nasza drużyna uczestniczyła razem z drużynami z Gdańska, Elbląga, Szczecina i Kozienic w Wiekopomnych Harcach Majowych 2025 w Bielicach (woj. warmińsko-mazurskie).

Tegoroczną fabułą harców była koronacja Bolesława Chrobrego na króla Polski. W tym roku wypadła okrągła tysięczna rocznica tego wielkiego wydarzenia.

Nasi harcerze brali udział w grze polegającej na pomocy Bolesławowi, by ten pokonał rywali w boju o przejęcie władzy w Polsce.

Nasz zastęp Kondor popisał się niesamowitym wyczynem i zajął 1. miejsce!
Drugie miejsce z kolei przypadło zastępowi Rosomak, również z naszej drużyny
Gratulujemy chłopaki, daliście czadu 💪😎

Poza grą fabularną o Chrobrym odbył się również Wiekopomny Historyczny Maraton Ekspresyjny, gdzie zgłoszone zastępy przedstawiały ważne wydarzenia z historii Polski techniką harcerskiej ekspresji.
Zastęp Kondor dzięki swojej scence o rozbiciu dzielnicowym zdobył drugie miejsce.

Nie można też nie wspomnieć o tym, że to nasza drużyna była odpowiedzialna za zbudowanie kaplicy, w której została odprawiona msza. Kolejny popis, tym razem umiejętności pionierskich.

Może i noce były zimne, a droga daleka, ale sukcesy odniesione w rywalizacji między zastępami z drugiego końca Polski zapewniły nam pozytywne wspomnienia, które zostaną z nami na długie lata.
Czuwaj! 🖤❤️

"Miarą miłości jest miłość bez miary"Pod takim hasłem nasza drużyna pielgrzymowała 31 marca do Wąwolnicy w ramach Dnia M...
03/04/2025

"Miarą miłości jest miłość bez miary"
Pod takim hasłem nasza drużyna pielgrzymowała 31 marca do Wąwolnicy w ramach Dnia Modlitw za FSE. W tym szczególnym dla nas dniu zawierzyliśmy Matce Bożej całe nasz stowarzyszenie i nas samych.

Reszta jak opisał Kondor, odsyłamy do ich strony.

Czuwaj!

Adres

Lublin

Telefon

+48725286009

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy 5 Drużyna lubelska "Morion" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do 5 Drużyna lubelska "Morion":

Udostępnij