Z radością informujemy, że we wrześniu 2020 roku zawiązało się Stowarzyszenie PAX przy parafii pw. Św. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w dniu 29.09.2020 r. Celami Stowarzyszenia między innymi są:
1. Działanie na rzecz seniorów, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie i rodzin,
2. Działanie na rzecz ochrony i promocji zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego,
3. Przeci
wdziałanie zrachowaniom depresyjnym, poprawa kondycji seniora, podejmowanie i rozwijanie społecznych inicjatyw,
4. Tworzenie, promocja i realizacja programów mających na celu pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,
5. Działanie wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
6. Działanie na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
Jedno z najważniejszych założeń to, że nasze działania opierają się na wartościach chrześcijańskich. Działalność będziemy prowadzić w pomieszczeniach w dolnej części kościoła, które zostaną nam użyczone. Jedno z naszych pierwszych zadań to remont, modernizacja i adaptacja tych pomieszczeń. W pierwszej kolejności chcemy wyremontować 3 pomieszczenia: salę teatralno-konferencyjną, salę do terapii zajęciowej, w której również można się spotkać , wypić kawę czy herbatę oraz przystosowanie jednego pomieszczenia na toaletę. Wiadomo, że będzie się to wiązać z wydatkami.