16/05/2026
16 maja 2026 r., odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Łodzi, które zostały połączone z jubileuszem 150-lecia straży pożarnej w Łodzi.
Podczas uroczystości druh OSP, żołnierz Wojska Polskiego – płk Artur Świątek został wyróżniony:
🥉Brązową odznaką ,,Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która została wręczona przez wiceministra Wiesława Leśniakiewicza.
🏅Odznaką honorową ,,Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej województwa łódzkiego” nadaną przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa łódzkiego.
Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi. Główna uroczystość odbyła się na Starym Rynku w Łodzi, podczas której Podsekretarz Stanu w MSWiA – Wiesław Leśniakiewicz dokonał przeglądu pododdziałów, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej przy odegranym hymnie państwowym i wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych.