01/06/2026
Dzieci są ogromnie ważne. Nie "kiedyś". Nie "jak dorosną". Teraz. 💕
Wszak to właśnie dziś budują swoje poczucie wartości. Uczą się świata. Odkrywają, KIM są. Szukają odpowiedzi na pytania, których czasem nawet nie potrafią jeszcze w pełni sformułować...
Z okazji Dnia Dziecka pragniemy życzyć wszystkim Dzieciom, aby zawsze miały wokół siebie ludzi, którzy naprawdę Ich słuchają. Którzy dostrzegają nie tylko wyniki, osiągnięcia czy trudności, ale przede wszystkim człowieka. Ze wszystkimi Jego emocjami, potrzebami, marzeniami i wyjątkowością.
Życzymy Im przestrzeni do mądrego i pięknego rozwoju. Takiej, w której można próbować, popełniać błędy, zadawać pytania i odkrywać świat we własnym tempie. Bez porównywania. Bez niepotrzebnej presji.
Życzymy także odwagi do bycia sobą. Bo każde Dziecko, jak każdy człowiek, wnosi do świata coś absolutnie niepowtarzalnego. 💜
A nam, dorosłym, życzymy dziś i na każdy dzień uważności. :) Nie tej idealnej, bo przecież każdy z nas ma czasem mniej sił, mniej czasu i mniej cierpliwości niż by chciał. Ale tej codziennej. Tych kilku minut wspólnej rozmowy, spaceru, przytulenia. Zainteresowania tym, co wydarzyło się dziś w dziecięcym świecie.
Bo ogromnie często to właśnie te zwyczajne, najprostsze chwile zostają z Dziećmi na całe życie.
Dziś świętujemy wszystkich małych i trochę większych Ludzi. Dziękujemy, że jesteście. Dziękujemy za Waszą ciekawość, szczerość, wrażliwość i przypominanie nam, co naprawdę jest ważne. 💕
A przy okazji przypominamy, że mamy jeszcze wolne miejsca na nasze wakacyjne turnusy terapeutyczne z hipoterapią - SamoDZIELNE dzieciaki.
Zapraszamy dzieci i młodzież otwarte na rehabilitacyjną przygodę w gronie rówieśników, tym razem bez udziału rodzica lub opiekuna. To czas rozwoju, nowych doświadczeń, budowania samodzielności, relacji i pięknych wspomnień, oczywiście przy wsparciu naszego ludzko-zwierzęcego zespołu.
Wszystkim Dzieciom życzymy dziś absolutnie pięknego dnia. I wielu, wielu osób, przy których będą mogły czuć się bezpieczne, ważne i kochane. 💜