24/11/2024
Już za dwa tygodnie będziecie mogli poczuć magię świąt na Harcerskim Rajdzie Mikołajkowym 🎅🏻
Zbierzcie drużyny i razem przeżyjcie kolejną harcerską przygodę ⚜️.
❗️Rajd odbędzie się w dniach 6-7 grudnia tego roku, bazą rajdu będzie Szkoła Podstawowa nr 2 w Lidzbarku 🏫.
❗️Zgłoszenia przyjmowane są u drużynowych do dnia 30 listopada 2024 r. Wpisowe wynosi 20 zł od osoby.
REGULAMIN RAJDU:
Adresaci – uczestnicy: zuchy i harcerze.
CELE IMPREZY:
- Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
- Wprowadzenie w atmosferę świąt.
- Kształtowanie właściwych postaw patriotycznych.
- Integrowanie drużyn poprzez podejmowanie wspólnych, twórczych działań.
- Wzmacnianie więzi w drużynach, integracja ze środowiskiem lokalnym.
- Podniesienie aktywności fizycznej i rozwijanie tężyzny fizycznej.
- Przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa.
- Dobra harcerska zabawa.
WARUNKI ZGŁOSZENIA I UCZESTNICTWA:
- W rajdzie udział biorą drużyny harcerskie i gromady zuchowe hufca.
- Patrole składają się z co najmniej 7 osób.
- Zgłoszenia przyjmowane do 30 listopada 2024 r.
- Wpisowe wynosi 20 zł od osoby.
ZADANIA PRZED RAJDEM:
-Każda drużyna przygotuje nieudekorowane pierniczki (ok. 1kg) oraz wybraną kolędę.
- Na rajd prosimy zabrać czapeczki mikołajkowe, mundurki, chusty, karimaty, śpiwór, strój sportowy, ciepłe ubranie, sztućce, kubek, przybory higieniczne.
ORGANIZATOR ZAPEWNIA:
- nocleg;
- gorący posiłek;
- herbatę do kolacji i śniadania;
- wspaniałe przeżycia i wspomnienia.
Przekąski we własnym zakresie.
PRZEBIEG BIWAKU:
I DZIEŃ
- Zbiórka 6 grudnia (piątek) godz. 15.45 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lidzbarku.
- Powitanie, przekazanie zadań do wykonania.
Przejście na plac Hallera.
- Spotkanie z Mikołajem, wspólne zabawy na placu, integracja ze środowiskiem lokalnym.
- Wykonanie zadań rajdowych – przeprowadzenie wywiadów z różnymi osobami, np. z burmistrzem miasta o tradycjach świątecznych w rodzinach, zrobienie ciekawych zdjęć w plenerze, z Mikołajem .
- Przejście na Podzamcze pod Pomnik Grunwaldzki – zapalenie zniczy.
- Powrót na miejsce biwakowe.
- Podział na grupy wg kolorów (zielony, czerwony, niebieski, żółty).
- Wykonanie zadań w wylosowanych grupach, na każde zadanie jest 15 min.:
(wykonanie jak najdłuższego łańcucha;
dekorowanie pierników;
wykonanie kartek świątecznych, które zostaną wręczone różnym jednostkom;
wymyślenie świątecznego tekstu do melodii piosenki „Stokrotka”)
- Kolacja
- Przejście na salę gimnastyczną – pląsy przeprowadzone przez harcerzy.
- Świeczkowisko – prezentacja drużyn, zdanie relacji z przeżyć z wykonywanych zadań.
- Obejrzenie filmu „Czarne stopy”.
II DZIEŃ
- 8.00– pobudka, poranna toaleta
- 9.00 – śniadanie
- 9.30 – 11.30 – zawody sportowe, rywalizacja międzydrużynowa
- 11.30 - 12.30 – sprzątanie, pożegnanie i wymarsz do domu.
Do zobaczenia! 😄🤩
⚜️⚜️⚜️