23/05/2026
⚜️ Rozwój zaczyna się od refleksji ⚜️
Wczoraj i dziś kadra naszego hufca uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym zmian w systemie pracy z kadrą 💬📚
W ramach spotkania odbyliśmy tzw. „Pigułkę”, podczas której zostały nam przedstawione najważniejsze zmiany, kierunki działań oraz narzędzia wspierające pracę instruktorską i rozwój kadry w ZHP.
Drugą częścią szkolenia była diagnoza hufca w zakresie kultury organizacyjnej 🧭 Był to bardzo wartościowy czas refleksji nad tym, jak funkcjonujemy jako wspólnota instruktorska — co jest naszą mocną stroną 💪, ale również nad czym jeszcze musimy pracować. Diagnoza pokazała nam, że nigdy nie jest idealnie i zawsze warto rozwijać siebie oraz organizację, aby tworzyć jeszcze lepsze środowisko dla naszych harcerzy i instruktorów 🌱⚜️
Szkolenie zostało przeprowadzone przez Szkoła Instruktorska Chorągwi Wielkopolskiej "Szkoła Wodzów". Serdecznie dziękujemy druhnie harcmistrzyni Lidii Drzewieckiej oraz druhnie harcmistrzyni Agnieszce Tobolskiej za poświęcony czas, ogrom wiedzy, doświadczenia i wiele inspirujących rozmów ❤️ Dziękujemy za przyjazd do naszego hufca i pomoc w spojrzeniu na wiele spraw z nowej perspektywy ✨
Choć w szkoleniu uczestniczyła niewielka część naszej kadry, tym bardziej dziękujemy wszystkim obecnym za zaangażowanie, otwartość i chęć działania na rzecz naszego hufca 🤝 Wierzymy, że zdobyta wiedza i wypracowane wnioski będą ważnym krokiem w dalszym rozwoju naszej wspólnoty instruktorskiej 🔥⚜️