03/04/2026
👨🚒❗️ Zebranie sprawozdawczo–wyborcze OSP ❗️👨🚒
W dniu 2️⃣1️⃣.0️⃣3️⃣.0️⃣2️⃣6️⃣r. odbyło się zebranie sprawozdawczo–wyborcze w naszej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukawicy.
Była to okazja do podsumowania działalności za minioną kadencję, omówienia osiągnięć, wyzwań oraz planów na przyszłość.
W zebraniu udział wzięli zaproszeni goście oraz druhny i druhowie naszej jednostki, w tym:
🔴 Wojciech Stelmach - Starosta Leski
🔴 Zastępca Burmistrza - Łukasz Woźniczak
🔴 Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lesku - bryg. Robert Wojciechowski
🔴 Radny gminny – Wojciech Tylka
🔴 Sołtys wsi Łukawica - Ryszard Ślęczkowski
🔴 Zarząd oraz członkowie OSP
Podczas spotkania przedstawiono sprawozdania z działalności operacyjnej, finansowej oraz pracy zarządu. 📜 Nie zabrakło także podziękowań dla druhów za ich zaangażowanie, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy. 🫡
Drugim ważnym punktem zebrania było uhonorowanie strażaków ochotników Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Wyróżnienie to przyznano w uznaniu za ich zaangażowania w życie jednostki oraz aktywnego udziału w działaniach ratowniczych. 🎖🥉
Kolejnym ważnym punktem zebrania było uroczyste podziękowanie ustępującemu Prezesowi – druhowi Zdzisławowi Zygmunt za wieloletnie, pełne zaangażowania kierowanie jednostką, wkład w rozwój OSP oraz wychowanie młodego pokolenia strażaków, a także troskę o naszą remizę.
Podziękowania skierowano również do ustępującego Wiceprezesa – druha Wojciecha Stelmach za jego wkład w rozwój jednostki, wieloletnia działalność na rzecz naszej jednostki oraz wsparcie w pozyskiwaniu sprzętu, który po dziś dzień służy Naszym druhom... Wielkie dzięki Druhowie - Prezesi za ogromny wkład w istnienie naszej jednostki. 😊👨🚒🫡
Po uroczystym wręczeniu upominków i licznych wyrazach wdzięczności dla poprzedniego zarządu, przeprowadzono wybory nowego zarządu, który będzie kierował jednostką w kolejnych latach.
Walne zebranie wybrało następujący
skład zarządu :
🔴 Prezes – Grzegorz Smoliński
🔴 Wiceprezes – Zdzisław Zygmunt
🔴 Wiceprezes – Naczelnik – Mateusz Smoliński
🔴 Skarbnik – Jadwiga Ślęczkowska
🔴 Sekretarz – Maciej Stelmach
🔴 Gospodarz – Marcin Zygmunt
Komisja Rewizyjna w składzie :
🔴 Przewodniczący – Wojciech Seryłło
🔴 Członek – Mateusz Świerk
🔴 Członek – Piotr Baran
Delegaci na zjazd gminny OSP :
🔴 druh Wojciech Stelmach
🔴 druh Grzegorz Smoliński
🔴 druh Mateusz Smoliński
Gratulujemy nowo wybranemu zarządowi i życzymy powodzenia w realizacji powierzonych zadań. 👏
Ustępujący zarząd zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko natomiast mamy nadzieję, że zarząd sprosta oczekiwaniom 😄💪🫡
Dziękujemy wszystkim obecnym za udział oraz aktywne włączenie się w dyskusję. Razem tworzymy silną i gotową do działania jednostkę! 💪🔥