Strona nasza przedstawia działalność Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół "NADZIEJA" w Legnicy. Celem naszej organizacji jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez organizowanie spotkań takich jak: spotkania wigilijno-mikołajkowe, zabawy andrzejkowe i karnawałowe, wspólne wyjazdy na różnego rodzaju imprezy plenerowe. Stowarzyszenie "NADZIEJA" współpracuje też z
Legnicką Biblioteką Publiczną o raz domem kultury "Atrium", w którym ma również swoją siedzibę. W stowarzyszeniu działa też amatorski teatrzyk osób niepełnosprawnych, który od dziesięciu lat bawi uczy nas. Mam nadzieję, że forum te pozwoli wszystkim odwiedzającym bliżej poznać osoby niepełnosprawne, ich zainteresowania i pasje, a prowadzony aktywny tryb życia jest dowodem na to, że niepełnosprawni są częścią naszego społeczeństwa.