Stowarzyszenie Ekonomia Dla Legniczan to projekt obywatelski, który zrodził się w głowach młodych mieszkańców Legnicy mających niezbędną energię do działania dla dobra swojego miasta. Niezwiązani z żadną partią polityczną chcemy wygenerować w obszarze debaty publicznej pole dyskusyjne będące odzwierciedleniem realnych potrzeb młodzieży oraz pozostałych Legniczan. Najcenniejszą cechą Stowarzyszenia
jest różnorodność poglądów naszych członków oraz sympatyków, a także otwartość na sugestie innych osób. Pragniemy, aby debata publiczna była rozmową na argumenty, a nie populistyczne hasła. Kładziemy szczególny nacisk na edukację ekonomiczną zmierzającą w kierunku krzewienia postaw wolnorynkowych. Dzięki pomysłom każdej jednostki działającej w Stowarzyszeniu kształtujemy wspólną i nowoczesną wizję przyszłości. Jak działamy? Priorytetem w działaniach Stowarzyszenia jest dotarcie z naszą wizją do zwykłych mieszkańców Legnicy. Chcemy to zrobić poprzez organizowanie spotkań ze znanymi osobistościami ze świata ekonomii, biznesu, mediów i polityki. Oprócz tego pragniemy zachęcić młodzież do aktywizowania się w organizacjach pozarządowych. W niedalekiej przyszłości przewidzieliśmy zorganizowanie różnego rodzaju sposobów integracji dla lepszego komfortu współpracy członków i sympatyków Stowarzyszenia. Jesteśmy otwarci na współpracę z podobnymi podmiotami w celu promocji społeczeństwa obywatelskiego. W kolejnym etapie naszej działalności rozszerzymy ofertę edukacyjną na warsztaty motywacyjne oraz biznesowe propagujące przedsiębiorczość wśród Legniczan. Planujemy zorganizować także spotkania z regionalnymi samorządowcami, aby przybliżyli mieszkańcom mechanizmy działania podstawowych organów władzy samorządu terytorialnego oraz funkcjonowania budżetu miejskiego. Mamy nadzieję, że w procesie realizowania naszej misji każda zainteresowana osoba wyrobi sobie świadomy i niezależny pogląd na różne sprawy, które jej dotyczą, a jej głos będzie partycypował w podejmowaniu kluczowych decyzji na forum lokalnym. Co chcemy osiągnąć? Zamierzamy osiągnąć cztery fundamentalne cele:
rozwinięte społeczeństwo obywatelskie świadome swoich decyzji
aktywna i zintegrowana młodzież, która będzie kreowała przyszłość swojego miasta
zauważalny i doceniany głos mieszkańców przez władze miasta
dogodne warunki do rozwoju lokalnych firm, aby nasz region stał się bardziej atrakcyjny oraz tworzone zostały nowe miejsca pracy
Dlaczego warto do nas dołączyć? Jesteśmy organizacją non-profit. Utrzymujemy się wyłącznie z DOBROWOLNYCH składek naszych członków. Dzięki temu stanowimy niezależny od często zmieniającego się klimatu politycznego podmiot. Jeśli zależy Ci na sprawach Twojego miasta, chcesz by Twój głos miał znaczenie, Jesteś kreatywny i masz pomysły? Nie czekaj wstąp do nas!