03/03/2026
Dnia 20 lutego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Roszkach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 🚒📋, które było nie tylko podsumowaniem minionej kadencji, ale również momentem istotnych zmian w życiu jednostki. Spotkanie przebiegło w atmosferze wzajemnego szacunku, podziękowań i odpowiedzialności za przyszłość naszej strażackiej wspólnoty 🔥
Podczas zebrania pożegnaliśmy wieloletniego Prezesa, druha Eugeniusza który przez 40 lat z ogromnym oddaniem i zaangażowaniem pracował na rzecz ochotniczego pożarnictwa oraz lokalnej społeczności. Jego służba, pasja oraz konsekwentne budowanie siły jednostki na trwałe zapisały się w historii OSP i w pamięci wszystkich druhen i druhów 👏 Dzięki jego pracy nasza jednostka rozwijała się, umacniała swoją pozycję i skutecznie realizowała zadania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich członków naszej jednostki🚨 za odpowiedzialną i pełną poświęcenia pracę na rzecz naszej jednostki. Wasze zaangażowanie, troska o sprawy organizacyjne i operacyjne oraz dbałość o rozwój OSP miały ogromny wpływ na jej funkcjonowanie i stabilność ❤️🔥
Druhowi Eugeniuszowi życzymy, aby strażacka emerytura była czasem spokoju, zdrowia i spełnienia 🌿😊 Niech będzie to również okres, w którym nadal będzie mógł dzielić się swoim doświadczeniem oraz cieszyć się z kolejnych sukcesów jednostki w Roszkach.
Zebrani podsumowali minioną pięcioletnią kadencję, w trakcie której zrealizowano wiele ważnych działań i inicjatyw. Ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium, co stanowi wyraz uznania za rzetelną, odpowiedzialną i skuteczną pracę na rzecz OSP Roszki 👏
Nowo wybranemu Zarządowi życzymy powodzenia, wytrwałości i satysfakcji z pełnionej służby 💪🚒 Niech nadchodząca kadencja przyniesie wiele sukcesów, dobrą współpracę oraz dalszy rozwój naszej jednostki.
🚒 Nowy Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Roszkach:
👨🚒 Prezes – Grzegorz Poczta
👨🚒 Wiceprezes / Naczelnik – Michał K***t
👨🚒 Zastępca Naczelnika – Tomasz Młynarz
👩🚒 Skarbnik – Marek Malmur
👨🚒 Sekretarz – Mirosław Janiak
👨🚒 Gospodarz – Marek Jackowski
👨🚒 Kronikarz – Wojciech Michalik
🚒 Komisja Rewizyjna
👨🚒 Przewodniczący – Janusz Poczta
👨🚒 Sekretarz – Damian Gabryelczyk
👨🚒 Członek – Piotr Liberski
Dziękujemy wszystkim druhnom i druhom oraz członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za obecność, zaangażowanie oraz wkład w rozwój naszej jednostki 🙌
Wasza energia, chęć do działania i wspólna praca pokazują, że siła naszej OSP to nie tylko doświadczenie, ale także młode pokolenie, które z dumą kontynuuje strażackie tradycje 👩🚒👨🚒
Wspólnie działamy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości 💪🚒