Stawiamy na Łapy

Stawiamy na Łapy Kochamy Zwierzęta i nie boimy się pomagać! Kontakt:
[email protected]
www.stawiamynalapy.pl

Fundacja Stawiamy na Łapy skupia w swoich szeregach osoby, którym leży na sercu dobro "kocich ogonków" i które starają się pomóc tym sympatycznym i pożytecznym zwierzakom z terenu Krakowa i okolic
Fundacja Stawiamy na Łapy niesie pomoc pokrzywdzonym, bezdomnym i chorym kotom. Jeżeli chcesz nas wesprzeć możesz wstąpić do Klubu U Kocimiaków, wpłacić datek, przekazać swój 1% lub zrobić zakupy dla swojego pupila w naszym Sklepie (http://szopfilantrop.pl)

PATRONITE

Kochani!Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z podsumowaniem!❗️ LICZBA KOTÓW: 338, w tym 5 rezydentów pod naszą s...
15/06/2026

Kochani!
Kolejny tydzień za nami, więc meldujemy się z podsumowaniem!

❗️ LICZBA KOTÓW: 338, w tym 5 rezydentów pod naszą stałą opieką.

Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć zestawienie wszystkich naszych kocich ogonków:
https://drive.google.com/file/d/1NK_vpLq_wo_kuGs_SM9QvqUgwut3BQFb/view?usp=sharing

🏠 W tym tygodniu z nazawszowego domu macha nam Pacek, Żywia, Ula, Zdziwuś, Fago, Pestka, Sisi, Mariolka oraz Pola. Długiego i szczęśliwego życia, kotelaszki!

Niestety są też smutne wieści :(

Ari - niestety stan zrzeczonego kocurka przyjętego w ubiegłym tygodniu był tak poważny, że nie reagował na leczenie i bardzo się męczył. Po konsultacji z gastroenterologiem oraz lekarzem prowadzącym musieliśmy podjąć decyzję, żeby pozwolić mu odejść.

🆕 NOWE KOTY:

5 kociaków z Narutowicza - pod naszą opiekę trafiło ok. 3-miesięczne rodzeństwo, które pojawiło się wraz z matką na działce obok naszej kociarni. Matka również została złapana i jest już po kastracji.

Matka z 2 kociąt z Krzywaczki - pod naszą opiekę trafiła dzika kotka z dwójką ok. 5-tygodniowych kociaków.

👩‍🔬 KOTY ROZPOCZYNAJĄCE/KONTYNUUJĄCE LECZENIE:

Prypeć z kociakami - rodzinka jest w leczeniu zapalenia jelit (wywołanego zarobaczeniem) oraz kociego kataru. Niestety stan maluchów był na tyle poważny, że konieczna była kilkudniowa hospitalizacja. Dodatkowo są również leczone na świerzb.

Kazik - kociak jakiś czas temu zaczął kuleć, po wprowadzeniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych problem ustąpił. Na wszelki wypadek kocurek miał konsultację ortopedyczną, podczas której okazało się,że miał uraz w obrębie stawu skokowego, ale na ten moment nie wymaga żadnego leczenia.

Złotek - kocurek miał kontrolę po operacji rzepki, na szczęście wszystko wygoiło się poprawnie.

Czort - kocurek stracił apetyt, stał się apatyczny, okazało się że ma gorączkę. Obecnie przebywa pod opieką lecznicy całodobowej, gdzie otrzymuje leki objawowe i jest diagnozowany.

Kot z Biskupic - przeszedł zabieg usunięcia śrutu z oka.

Balbinka - kotka ostatnich kilka dni spędziła pod opieką lecznicy z uwagi na znaczą anemię, po wprowadzeniu leczenia stan kotki się ustabilizował.

Kaktus - kocurek przeszedł zabieg laparotomii zwiadowczej, podczas którego pobrano materiał z jelita cienkiego oraz węzłów krezkowych, który wysłano na badanie histopatologiczne. Czekamy na wyniki, aby podjąć decyzję o dalszym leczeniu.

Strzałka i Luna - obie miały konsultację kardiologiczną z uwagi na epizody mocnego dyszenia podczas zabawy. Na szczęście echo serca nie wykazało żadnych problemów kardiologicznych.

Brutus i Ramzes - leczymy zapalenie górnych dróg oddechowych i ropne zapalenie spojówek.

ILOŚĆ KOTÓW W STAŁYM LECZENIU: 16

🕵️‍♀️ ŁAPANKI:

Zesławice: 1 kot
Kraków, ul. Narutowicza: 1 kotka i 5 kociaków

KOTY WYPUSZCZONE PO STERYLIZACJI:

W tym tygodniu brak.

✴️ BEZ WASZEJ POMOCY NIE DAMY RADY!!!! 🙁
Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie dla nas, a przede wszystkim dla naszych podopiecznych: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/snl-ponad-320-kotow
Prosimy, pomóżcie nam opłacić faktury, jeśli sami nie możecie wpłacić - udostępniajcie zbiórkę!

✴️ ZACHĘCAMY DO ZAKUPU CEGIEŁKI CHARYTATYWNEJ DLA NASZYCH KITKÓW!

https://allegro.pl/oferta/cegielka-charytatywna-dla-fundacji-stawiamy-na-lapy-18483494730
https://allegro.pl/oferta/cegielka-charytatywna-dla-fundacji-stawiamy-na-lapy-18483481644
https://allegro.pl/oferta/cegielka-charytatywna-dla-fundacji-stawiamy-na-lapy-18483496187

✴️ PILNIE SZUKAMY DOMÓW TYMCZASOWYCH!!!

Zapewnimy jedzenie, żwir, wyposażenie (kuweta, klatka, wszystko, czego będziecie potrzebować). Jeśli ktoś miałby chęć pomóc kocim rodzinkom dając im kawałek podłogi, bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety: https://tinyurl.com/mr338rk2

✴️ CHCESZ POMAGAĆ RAZEM Z NAMI?

Zachęcamy do zgłoszenia się pod poniższym linkiem http://www.stawiamynalapy.pl/wolontariat/

✴️ PROSIMY O WSPARCIE W OPŁACENIU LECZENIA KOTKA Z NOWEGO TARGU

Przeszedł już pierwszy zabieg i wydarzyło się coś, co dało nam ogromną nadzieję - zaczął samodzielnie oddawać mocz. Jego organizm nie odpuszcza. On naprawdę chce żyć.
Przed nim kolejna operacja, rehabilitacja i długa droga do sprawności.
Koszty leczenia przekroczyły już 8 000 zł, a to dopiero początek - szczegóły jego leczenia możecie przeczytać w treści zbiórki.
Nie zostawimy go. Ale sami nie udźwigniemy tej walki. Każda wpłata, każde udostępnienie, każde dobre słowo - to realna szansa na życie bez bólu.
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/snl-kot-z-nowego-targu

✴️ ZAPRASZAYMY NA ALARMOWY BAZAREK!!!

Przey weekend wystawiliśmy dla Was mnóstwo wspaniałych fantów, odstukiwanie aukcji już w najbliższy weekend. Serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/groups/bazareksnl/

✴️ TRWA ZBIÓRKA FANCIOCHÓW!!!

Już niebawem planujemy Wielki Kiermasz W NOWEJ LOKALIZACJI I NOWEJ ODSŁONIE
W związku z tym mega potrzebujemy tony fanciochów, które w trakcie kiermaszu zamienimy na "piniądz" a ten na jedzenie i żwirek dla naszych kocich podopiecznych
Chodżcie tu do nas i posprzątajmz razem Wasze szafy!
https://fb.me/e/91wqOEfe1

🚗 KILOMETRY I GODZINY

KILOMETRY:

W ostatnim tygodniu nasza ekipa pokonała następującą ilość kilometrów:

Olga: 635
Magda : 410
Jakub: 216

gdy wspólnie z naszymi wolontariuszkami i wolontariuszami reagowali na najpilniejsze wezwania, rozwozili zamówienia, dostarczali zapasy do domów tymczasowych, koty do weterynarzy i karmę dla dziko żyjących bezdomniaków. Wspólnie ogarniali też wszelkie tematy dotyczące kociarni.

600 km w każdym tygodniu (dane szacunkowe) zrobili nasi niezawodni wolontariusze - jeżdżąc na wizyty przedadopcyjne, odwożąc koty do domów, pomagając w konsultacjach weterynaryjnych, czy dowożąc rzeczy potrzebne na kociarni.

GODZINY:

W ostatnim tygodniu nasza ekipa czuwała nad naszymi podopiecznymi przez następującą ilość godzin:
Olga: 48
Magda: 56
Jakub: 27

700 godzin w każdym tygodniu to szacunkowy czas, który poświęciły im nasze wolontariuszki i wolontariusze - czy to podczas transportów kociaków, wizyt, fotografowania czy miliona innych rzeczy. To w zasadzie stałe minimum, bo zawsze trzeba koty nakarmić, posprzątać, zawieźć do lecznicy czy domu tymczasowego.

Jeśli możecie przekazać nam darowiznę, choćby najmniejszą, to prosimy o wpłaty na poniżej podane konto:
Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom
Stawiamy Na Łapy
79 2130 0004 2001 0651 3691 0001

Za wszelką pomoc z całego serca dziękujemy.
I przede wszystkim dziękujemy, że jesteście z nami!
Bo bez Was - to wszystko, co robimy - naprawdę nie byłoby możliwe!

🌞🌷🐱 Kochani, w miniony weekend rozpoczął się  IV w tym roku Alarmowy Bazarek Fundacji Stawiamy na Łapy ! 🛒🐈💰 Jak zwykle ...
15/06/2026

🌞🌷🐱 Kochani, w miniony weekend rozpoczął się IV w tym roku Alarmowy Bazarek Fundacji Stawiamy na Łapy ! 🛒🐈

💰 Jak zwykle jesteśmy finansowo pod ścianą. I ponownie zbieramy na pilne i niezbędne potrzeby naszych podopiecznych - leczenie, karmę, żwirek, profilaktykę!

Zbieramy zatem ponownie na 3️⃣0️⃣0️⃣ KOTÓW - ale, jak się domyślacie, ta liczba jest w rzeczywistości znacznie wyższa, w końcu sezon kociakowy w pełni, na dziś ogonków pod fundacyjną opieką jest... 340 🙀

340 istnień, które każdego dnia trzeba nakarmić, leczyć, zabezpieczyć i otoczyć opieką.

Teoretycznie wstrzymaliśmy przyjęcia kolejnych zwierząt. W praktyce... nie potrafimy odmówić pomocy tam, gdzie bez niej kot skazany jest na cierpienie lub śmierć.

A dzień w dzień odbieramy telefony i wiadomości o kolejnych kociętach znalezionych w krzakach, stodołach, piwnicach czy przy ruchliwych drogach. O oseskach bez matki, chorych maluchach, które bez leczenia nie mają żadnych szans, o kotach młodych i starych, powypadkowych lub ciężko chorych.

I za każdym razem stajemy przed tym samym wyborem: powiedzieć „nie mamy już miejsca, ani pieniędzy” albo spróbować uratować kolejne życie, licząc, że jakoś damy radę. No i z Wasza pomocą jakoś dajemy... ale idziemy po krawędzi, serio.

🆘 I dlatego jak zawsze, wraz z wszystkimi naszymi podopiecznymi jak zawsze bardzo liczymy na Wasze wsparcie! 💕😽

Przygotowaliśmy dużo wspaniałych fantów, mamy nadzieję że się Wam spodobają i będą się pięknie licytować!!! 🐈‍⬛🦸‍♀️🦸

Jesteśmy dzisiaj na miejscu i czekamy na Was z uśmiechem - a deszcz? Deszcz nam absolutnie nie straszny, bo rozstawiliśm...
14/06/2026

Jesteśmy dzisiaj na miejscu i czekamy na Was z uśmiechem - a deszcz? Deszcz nam absolutnie nie straszny, bo rozstawiliśmy się w środku!

14 czerwca, 11:00-18:00, znajdziecie nas na Targach Unikatów w Forum Fun&Food (Konopnickiej 28).

Przynieśliśmy ze sobą:
- rękodzieło tworzone z sercem - unikatowe, dopracowane, pełne ciepła
- energię, która przyciąga jak magnes - serio, czuć ją już od wejścia
- naszą kocią misję - to ona daje nam siłę każdego dnia

Wpadaj, przybij łapkę, zabierz coś pięknego do domu i pomóż nam zmieniać kocie życia na lepsze.
Małe gesty mają wielką moc. 🧡

Na zdjęciach czeka przedsmak cudowności, które wyszły spod rąk naszych wolontariuszy ❤️

🌟 Już JUTRO! 🌟14 czerwca, 11:00-18:00 - Targi Unikatów w Forum Fun&Food (Konopnickiej 28)Będzie kolorowo, będzie energet...
13/06/2026

🌟 Już JUTRO! 🌟

14 czerwca, 11:00-18:00 - Targi Unikatów w Forum Fun&Food (Konopnickiej 28)

Będzie kolorowo, będzie energetycznie, będzie… kocio.

Przyniesiemy ze sobą:
rękodzieło z sercem tworzone przez naszych wolontariuszy z miłością i misją
energię jak magnes, bo spotkania z Wami zawsze nas ładują
kocią misję która każdego dnia daje nam siłę działać i ratować

Przyjdź, przybij łapkę, zabierz coś pięknego do domu i pomóż nam zmieniać kocie życia na lepsze.
Małe gesty mają wielką moc. 🧡

Ogłoszenie grzecznościowe : Kraków Muszka i Czarnuszka szukają wspólnego domu ❤️Ostatniego lata zostały znalezione przy ...
13/06/2026

Ogłoszenie grzecznościowe : Kraków

Muszka i Czarnuszka szukają wspólnego domu ❤️

Ostatniego lata zostały znalezione przy drodze w lesie — dziś są pięknymi, zdrowymi i pełnymi uroku kocimi dziewczynami, które szukają swojego bezpiecznego miejsca na zawsze.

Muszka i Czarnuszka mają około 10 miesięcy. Są:
• zaszczepione
• odrobaczone
• wysterylizowane
• w 100% zdrowe

Obie bardzo ładnie korzystają z kuwety, nie niszczą mebli i lubią bliskość człowieka.

Czarnuszka jest trochę nieśmiała przy pierwszym poznaniu, ale kiedy zaufa — najchętniej spędza czas na kolanach i uwielbia się przytulać.

Muszka to mała fanka zabawek — szczególnie tych delikatnie szeleszczących. Często można zobaczyć ją biegnącą z jakąś zdobyczą w pyszczku.

Dziewczyny są ze sobą bardzo związane, pięknie razem się bawią i dają sobie poczucie bezpieczeństwa, dlatego szukają wyłącznie wspólnego domu.

Szukam dla nich odpowiedzialnych, kochających ludzi, którzy dadzą im spokojny i bezpieczny kąt na całe życie.
Kontakt w sprawie koteczek: 787 784 717 ( kontakt najlepiej sms lub po 16)

Kraków, szykujcie się!14 czerwca (już w tą niedzielę), 11:00-18:00 znów rozstawiamy nasze stoisko na Targach Unikatów w ...
12/06/2026

Kraków, szykujcie się!

14 czerwca (już w tą niedzielę), 11:00-18:00 znów rozstawiamy nasze stoisko na Targach Unikatów w Forum Fun&Food (Konopnickiej 28).

Przyniesiemy ze sobą:
rękodzieło tworzone z sercem
energię, która przyciąga jak magnes
naszą kocią misję, która każdego dnia daje nam siłę działać

Przyjdź, przybij łapkę, zabierz coś pięknego do domu i pomóż nam zmieniać kocie życia na lepsze.
Małe gesty mają wielką moc. 🧡
Na zdjęciach mamy przedsmak cudowności, które wyszły spod rąk naszych wolontariuszy ❤️

LINDA URODZONA: 07.2024ODROBACZENIE:KASTRACJA: TAKSZCZEPIENIE: TAKLinda przyjechała do fundacji z Golikówki, obecnie mie...
12/06/2026

LINDA

URODZONA: 07.2024
ODROBACZENIE:
KASTRACJA: TAK
SZCZEPIENIE: TAK

Linda przyjechała do fundacji z Golikówki, obecnie mieszka w fundacyjnej kociarni, gdzie czeka na dom stały.
Linda to ciekawska koteczka o bardzo ciekawej osobowości. Jedni wolontariusze opisali ją jako słodką kotkę, dobrze dogadującą się z Bohumiłem, chętną na głaski, choć lekko nieśmiałą. Natomiast inni poproszeni o opis odpisali, że Linda czasem szybko zmyka przed ludźmi a innym razem przychodzi na głaskanie, że jest niezwykle ciekawska i pełna energii. Biega po catroomie jak szalona, skacze za każdą zabawką. Energią ją rozpiera. Także mamy tu dwie Lindy w jednym niewielkim kotku ;)

Szukamy dla Lindy niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy ją najlepszą opieką.

UWAGA! Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://tinyurl.com/ankietaSnL ), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub [email protected]

NIMBUS ( I PANI WAŁKOWA ) URODZONA: lipiec 2025ODROBACZENIE: takSZCZEPIENIE: takKASTRACJA: takNimbus przyjechała do fund...
11/06/2026

NIMBUS ( I PANI WAŁKOWA )

URODZONA: lipiec 2025
ODROBACZENIE: tak
SZCZEPIENIE: tak
KASTRACJA: tak

Nimbus przyjechała do fundacji z siostrą Panią Wałkową z Czarnochowic, obecnie koteczki mieszkają wspólnie w domu tymczasowym i szukają wspólnego domu stałego.
Pani Wałkowa i Nimbus to dwie kochające się siostrzyczki, uwielbiające się razem bawić, wyłudzać głaski, myć i spać w pudełku które przygotowałaś do wyrzucenia. Idealny zestaw do adopcji jako para

Nimbus: ta odważniejsza z ekipy, ona będzie eksplorowała całe mieszkanie i badała wszelkie nowości. Jej główne hobby to podglądanie ludzi pod prysznicem, gubienie sprężynek, spanie na kolanach akurat wtedy kiedy musisz wstać. Sto procent słodkości i 20 procent rudości (ktoś rudy musiał być kilka pokoleń temu)

UWAGA: Przez swoją uliczną historię, Nimbusiątko ma nawyk pobierania myta za wejście do mieszkania w postaci głaskania brzuszka! Zawsze to lepsze niż pobieranie pieniędzy, ale szykuj się na mizianko przy każdym powrocie!

Pani Wałkowa: Pani Wałkowa jest tą kicią, co do której na początku nie jesteś przekonany, ale w pewnym momencie jest Twoją ulubienicą. Jest w trakcie przemiany z lękliwego kota, który nie chciał wychodzić z szuflady, w kotkę która uwielbia się przymilać. Jej ulubione zajęcia to obserwowanie ptaków, badanie blatów i ukrywanie swojej płci przed opiekunami (tak, Pani Wałkowa wcześniej była Wałkiem...)
Przymilność: 110% kiedy jest odpowiednia pora
Lękliwość: 20% (ogromny progres z 200% dwa miesiące temu)
Uszy odbierające sygnał z satelity: 150%

Szukamy dla Pani Wałkowej i Nimbus niewychodzącego, kochającego, bezpiecznego domu, z zabezpieczonym balkonem (jeśli jest) i/lub oknami, który otoczy je najlepszą opieką.

UWAGA! Aby adoptować kota postępuj wg poniższych wytycznych:
Otwórz ankietę adopcyjną (link: https://tinyurl.com/ankietaSnL ), wypełnij i poczekaj na kontakt z naszej strony – zadzwonimy lub odpiszemy na maila, żeby umówić się na wizytę przedadopcyjną.
KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI: poprzez ankietę lub [email protected]

Adres

Os. Słoneczne 11
Kraków
31-957

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stawiamy na Łapy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Stawiamy na Łapy:

Udostępnij