15/12/2025
12 grudnia 2025 r. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w II Ogólnopolskiej Debacie poświęconej wyzwaniom związanym z przyszłością planety, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Wydarzenie połączono z konferencją naukową pt. „Program przebudowy rolnictwa w kierunku zmian strukturalnych i zasad zrównoważonego rozwoju”, realizowaną w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa II”.
Wzięliśmy udział w sesji posterowej, reprezentując SIAG w składzie:
- Michał Drabik
- Klaudia Wybraniec
- Wiktor Mięsowski
oraz nasza opiekunka naukowa, mgr Agnieszka Słomba.
Tematyka wydarzenia koncentrowała się na powiązaniach między rolnictwem, klimatem i zdrowiem publicznym, a także możliwościach transformacji systemu żywnościowego. W ramach sesji eksperckich głos zabrali przedstawiciele różnych środowisk - od naukowców, przez polityków, aż po przedstawicieli biznesu i organizacji młodzieżowych. Dyskusje były konkretne, a podejmowane tematy - aktualne i dobrze zakorzenione w realiach gospodarczych i społecznych.
Udział w wydarzeniu był dla nas wartościową okazją do poznania różnych perspektyw, rozejrzenia się po „krajobrazie” debaty klimatycznej i lepszego zrozumienia, jak tematy zrównoważonego rozwoju przenikają się z ekonomią, polityką i nauką.
📌 Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej inicjatywy - wracamy z nowymi przemyśleniami i inspiracją do dalszej pracy.