Szczep Arkona 18

Szczep Arkona 18 Szczep Arkona 18 działa na Krakowskim Salwatorze od 60 lat. Szczep Arkona 18 działa na krakowskim Salwatorze od 60 lat. Marek Prusak.

Obecnie mamy 2 jednostki, drużynę harcerek: 18 KDH "Dudlebowie" z drużynową pwd. Kingą Zazulą oraz drużynę chłopców 18 KDH "Wieleci" gdzie drużynowym jest pwd. Co roku organizujemy miesięczne obozy i tygodniowe zimowiska dla wszystkich zainteresowanych. Nasza harcówka znajduje się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 przy ulicy Senatorskiej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Nasze odważne Wiślanki! Zobaczcie co u nich ⬇️🤩
26/03/2026

Nasze odważne Wiślanki! Zobaczcie co u nich ⬇️🤩

U Wieletów też się dzieje🙂‍↔️
24/03/2026

U Wieletów też się dzieje🙂‍↔️

Wiosnę rozpoczęliśmy z przytupem!
24/03/2026

Wiosnę rozpoczęliśmy z przytupem!

Gratulujemy!!
14/01/2026

Gratulujemy!!

Uwaga Uwaga‼️

Mamy niesamowite wieści. Dziś nasz drużynowy Bartek udał się na Komisję instruktorską. Zasiadł na spotkaniu jeszcze jako przewodnik, a wyszedł z niego z uśmiechem na twarzy wiedząc, że Komisja będzie wnioskowała do Komendanta chorągwi o przyznanie mu stopnia phm 🟢

W związku z tym na poniższym zdjęciu możemy zobaczyć młodego, przystojnego podharcmistrza...

Opiekuna próby Bartka - Marcina Fabisiewicza, który pomógł mu przeprawić się przez tą niełatwą drogę. Jesteśmy bardzo wdzięczni 💪

Natomiast po lewej znajduje się właśnie nasz wódz - (niebawem) phm. Bartosz Mendrok

Cała drużyna serdecznie Ci gratuluje i życzy dalszych sukcesów na harcerskiej drodze. Duma 💙🖤

Wieleci aktywnie zakończyli rok 2025!
08/01/2026

Wieleci aktywnie zakończyli rok 2025!

Z przyjemnością przekazujemy wieści o kolejnym wielkim Arkońskim sukcesie! 🩵🖤Nasza Ania, drużynowa Dudlebek, wczoraj ucz...
08/01/2026

Z przyjemnością przekazujemy wieści o kolejnym wielkim Arkońskim sukcesie! 🩵🖤
Nasza Ania, drużynowa Dudlebek, wczoraj uczestniczyła w spotkaniu z Komisją Instruktorską, po którym do Komendantki Chorągwi wpłynie wniosek o przyznanie jej stopnia przewodniczki!
Jesteśmy z Ani bardzo dumni i czekamy na mianowania💙

Co u Dudlebek?
08/01/2026

Co u Dudlebek?

[SŁUŻBA ZZ-TU👑]
Już drugi rok z rzędu nasz ZZt wziął udział w kweście na rzecz pomocy mieszkaniowej dla osób w kryzysie bezdomności, które znajdują się pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio🫶
Choć było mroźno, dałyśmy radę❄️ i po Mszy Świętej na Wzgórzu Wawelskim ruszyłyśmy razem z Czerwonym Orszakiem w stronę Rynku!

Życzymy Wam pięknego Nowego Roku i do zobaczenia za rok!🥳

Duma nas rozpiera! Gratulujemy!!! 🩵🖤
12/12/2025

Duma nas rozpiera! Gratulujemy!!! 🩵🖤

Kolejne wspaniałe wieści! Po dzisiejszym spotkaniu Komisja Instruktorska zawnioskuje do Komendantki Chorągwi o przyznanie stopnia PODHARCMISTRZYNI naszej Soni!
POTĘŻNA DUMA 💚💚💚
ps. smacznego Soniu!

Wiślanki spędzają piątkowe popołudnia niezwykle kreatywnie! Zachęcamy by przekonać się o tym osobiście🥳
25/11/2025

Wiślanki spędzają piątkowe popołudnia niezwykle kreatywnie! Zachęcamy by przekonać się o tym osobiście🥳

Drodzy przyjaciele Arkony!Tak jak co roku serdecznie zapraszamy w święto Wszystkich Świętych na nasze stoisko, gdzie będ...
29/10/2025

Drodzy przyjaciele Arkony!
Tak jak co roku serdecznie zapraszamy w święto Wszystkich Świętych na nasze stoisko, gdzie będzie można kupić znicze i w ten sposób wspomóc nasz szczep. Wypatrujcie błękitnych chust 1 listopada między 7:00 a 21:00 na Cemntarzu na Salwatorze!
PS. Chronimy środowisko, więc nie będziemy mieli jednorazowych reklamówek na znicze - pamiętajcie, aby zabrać swoją torbę.

29/10/2025

Adres

Kraków

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szczep Arkona 18 umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Szczep Arkona 18:

Udostępnij

Nasza historia

Szczep Arkona 18 działa na krakowskim Salwatorze od przeszło 58 lat. Na dzień dzisiejszy w naszym szczepie działają 3 jednostki. 18 KDH "Dudlebowie" z drużynową pwd. Kingą Zazulą. 18 KDH “Redarowie” z drużynową pwd. Olgą Burzyńską oraz drużynę chłopców 18 KDH "Wieleci" gdzie drużynowym jest pwd. Marcin Fabisiewicz. Obecnie obowiązki szczepowego pełni pwd. Marcin Fabisiewicz HO. Co roku organizujemy miesięczne obozy i tygodniowe zimowiska dla wszystkich zainteresowanych. Nasza harcówka znajduje się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 przy ulicy Senatorskiej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!