22/03/2023
Drodzy Przyjaciele.
Czas na newsy.
W skrócie: Jesteśmy, nie zginęliśmy, działamy!
Poszerzamy pole naszej działalności o nowe obszary.
W wersji rozszerzonej dla wytrwałych:
1. Pod dość długim okresie przekształceń i prac przygotowawczych jesteśmy gotowi do podjęcia działań w nowych obszarach i formach. Będziemy Was o tym tutaj informować sukcesywnie.
2. Fundacja Re:Kultura i Ośrodek Sztuki Re:Kultura od wielu lat prowadziły działalność związaną z tematyką ekologiczną i przyrodniczą (choćby tematyka wystaw). Nadszedł czas, aby działania o charakterze artystycznym rozszerzyć o faktyczną aktywność interwencyjną, analityczną, badawczą, prawną i społeczną. Już to robimy! Pierwsze informacje na ten temat i zachęty do współpracy pojawią się w następnych dniach.
3. Nie będziemy się w tym zwiastunowym poście zajmować całością naszej nowo wypracowanej misji i koncepcji. Poświęcimy temu osobną informację w najbliższym czasie.
4. Poszerzyliśmy nasz zespół o specjalistów, praktyków i aktywistów zajmujących się od lat tematyką związaną z ochroną przyrody i ekologią. Pozwolimy sobie przedstawić wam ich sylwetki już niedługo.
5. Nie porzucamy naszej dotychczasowej działalności. Będziemy się starać łączyć w sposób synergiczny aktywność w obszarze sztuki, ekologii i nauki.
6. Stawiamy na aktywność lokalną, konkretną i przynoszącą zmianę. Pozostajemy w niechęci do działań opartych na ściemie, hipokryzji, pustce intelektualnej ukrytej za frazesami i gwałcie na idei ;)
7. Pierwsza odsłona już w najbliższy piątek. Do przeczytania!
Pozdrawiamy!