03/02/2026
W niedzielę 1 lutego 2026r. w naszej jednostce odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Grzegorz Ożóg - wójt gminy Ostrów,
- Dr Jacek Magdoń - Radny Województwa
Podkarpackiego oraz wierny sympatyk
jednostki,
- st. kpt Sławomir Ruman - Dowódca JRG
Ropczyce,
- Łącała Łukasz- Radny Gminy Ostrów sołectwa
Kozodrza - prywatnie druh naszej jednostki,
- Elżbieta Jędrzejczyk - prezes Katering Karen,
- Agnieszka, Krzysztof Bochenek -
firma Ab efekt.
Podczas spotkania podsumowano działalność jednostki w minionym roku oraz przedstawiono plan na kolejny. Podano również zamierzenia na nadchodzącą kadencję. Dodatkowo odczytano informacje dotyczące działań ratowniczo - gaśniczych, szkoleniowych, profilaktycznych i wychowawczych prowadzonych przez naszą jednostkę. Wyróżniono najaktywniejszych druhów-strażaków charakteryzujących się wysoką frekwencją podczas wyjazdów ratowniczych.
Jednostka OSP w Kozodrzy w 2025 r. wyjeżdżała 36 razy do różnych zdarzeń
Najaktywniejsi w wyjazdach byli:
- Łukasz Łącała,
- Jakub Kot,
- Dawid Napora.
Serdecznie gratulujemy !!!
Ponadto członkowie jednostki czynnie uczestniczyli w licznych kursach i szkoleniach zarówno gminnych, powiatowych jak
i wewnętrznych mających na celu podniesienie kompetencji oraz doskonalenie umiejętności ratowniczych. Po ukończeniu kursu podstawowego dla strażaków ratowników
w szeregi naszej jednostki wstąpiło trzech nowych adeptów: Weronika Bochenek, Adrian Banaś, Filip Ślusarczyk.
Warto dodać, iż jednostka OSP Kozodrza czynnie uczestniczy w życiu społecznym, współpracując z Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Kozodrzy, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów, Radą Sołecką i Radą Parafialną.
Bardzo ważnym punktem zebrania były wybory zarządu który swą działalność będzie sprawował w latach 2026/2031.
Nowymi członkami zostali:
- Sebastian Dyło - prezes,
- Andrzej Daniel - w-ce prezes,
- Jakub Kot - naczelnik,
- Hubert Kot - zastępca naczelnika,
- Mariusz Niwa - skarbnik,
- Sabina Niwa - gospodarz,
- Weronika Dyło - sekretarz,
- Anna Kot - kronikarz,
- Krzysztof Koziński - członek.
Wszystkim obecnym dziękujemy za poświęcony czas, ciepłe słowa i gratulacje.
W szczególności pragniemy podziękować sponsorowi naszego spotkania firmie Katering Karen oraz firmie Aby efekt za miłą i nieprzerwaną współpracę.
Ze strażackim pozdrowieniem
OSP KSRG KOZODRZA.