30/05/2026
⚠️Komunikat Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych PEKO:
Szanowni Mieszkańcy,
Zgodnie z wczorajszą informacją, w ramach końcowych prac na studni nr 2 na Stacji Uzdatniania Wody Mosty I zostało przeprowadzone chlorowanie studni.
Kolejnym etapem jest płukanie studni, a następnie pobranie próbek wody i przekazanie ich do wykwalifikowanego laboratorium. Uruchomienie studni będzie możliwe po uzyskaniu pozytywnych
wyników badań laboratoryjnych.
Do czasu ponownego uruchomienia studni system wodociągowy może nadal pracować z ograniczoną wydajnością. W związku z tym, szczególnie w godzinach zwiększonego poboru wody, mogą występować spadki ciśnienia lub czasowe przerwy w dostawie wody.
Utrudnienia mogą dotyczyć w szczególności mieszkańców:
• Mostów,
• Mechelinek,
• części Kosakowa — rejon ul. Złote Piaski,
• Pierwoszyna — ul. Jana Koszałki.
Prosimy o dalsze oszczędne i racjonalne korzystanie z wody, w szczególności o ograniczenie
podlewania ogrodów, napełniania basenów, mycia samochodów oraz innych czynności powodujących ponadnormatywne zużycie wody.
W przypadku wystąpienia przerw w dostawie wody mieszkańcy mogą skorzystać z punktów poboru wody:
• PUK „PEKO” — woda butelkowana, 5 litrów na osobę na dobę,
• Kosakowo, ul. Koszałki — woda z mauzerów,
• Mechelinki, ul Wielopole — woda z mauzerów.
Punkty z mauzerami będą dostępne:
• dzisiaj do godz. 19:00,
• jutro w godz. 11:00–19:00.
Planowane uruchomienie studni nr 2 na Stacji Uzdatniania Wody Mosty I nastąpi po uzyskaniu
pozytywnych wyników badań laboratoryjnych, przewidywany termin: 3.06.2026r.
Dziękujemy za wyrozumiałość, cierpliwość i odpowiedzialne korzystanie z wody. Państwa współpraca realnie pomaga ograniczyć skutki chwilowych utrudnień i wspiera stabilną pracę systemu wodociągowego.
PUK „PEKO” Kosakowo.