01/09/2025
Niestety, pora pożegnać się ze zlotem Westerplatte😢. Nasz ostatni dzień minął bardzo interesująco. Po przebudzeniu ruszyliśmy na Stare miasto🏰 i podążaliśmy szlakiem ucieczki Hannibala. Pomimo różnych trudniości z melexami, autobusami i innymi rzeczami, daliśmy radę. Dotarliśmy z powrotem do naszego miejsca pobytu tylko po to, żeby od razu pójść w mudnurach na apel kończący zlot dla wszystkich tras. Po skończonym apelu wróciliśmy i pojechaliśmy na plażę. Na sam koniec dnia mieliśmy kuźnie🔥, podczas której były poruszane ciekawe historyczne tematy. A później było podsumowanie trasy wędrowniczej wraz z wręczeniem nagród🏆. Można by powiedzieć tak co do wyników 6-nie, 5-nie, 4-nie, 3-nie, 2-nie, 1-tak. Zgadza się, Wilcze łapy wygrały 29 zlot Westerplatte na trasie wędrowniczej🥇. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i powód do dumy. Rano obudziliśmy się o 2.00, żeby naszykować się na służbę pod pomnikiem Westerplatte. Niestety, jeden członek naszego patrolu nie został dopuszczony do służby przez wojsko, ale reszta spisała się na szóstkę z plusem.
Nie zapominajmy o wspaniałej komendantce naszej trasy Katarzyna Skoniecka . Wykonała kawał dobrej roboty. Jesteś wspaniała i oby kwiaty jak i ksiązka przypominały ci o jedynym w swoim rodzaju patrolu. Zwycięzcy trasy wędrowniczej zlotu Westerplatte, Wilcze Łapy, Czuwaj!