25/11/2025
Niebo nie ma granic – a w miniony piątek przekonaliśmy się o tym dobitnie w Koninie ❗
21 listopada 2025 roku to data, która zapisze się w historii polskiego lotnictwa.
Przedstawicielki naszej Fundacji, Magdalena Wróbel i Marta Wróbel miały zaszczyt uczestniczyć w historycznym, I Ogólnopolski Konwent Szybowników i Paralotniarzy z Niepełnosprawnością .
Wydarzenie to było połączone z pięknym jubileuszem – świętowaliśmy 10-lecie projektu "Rozwiń Skrzydła", realizowanego przez Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
To dekada udowadniania, że niemożliwe nie istnieje.
Czym jest latanie dla osób z niepełnosprawnościami ❓
To coś więcej niż sport czy adrenalina. W powietrzu wózek i ograniczenia zostają na ziemi. Tam, w chmurach, wszyscy jesteśmy równi wobec praw fizyki. To czysta wolność, sprawczość i potężna dawka pewności siebie, która procentuje w codziennym życiu. ☁️💙
To wydarzenie było spotkaniem z ludźmi, którzy mimo barier zdobywają przestworza, to lekcja pokory i siły. Dla wielu uczestników latanie to moment, w którym niepełnosprawność przestaje mieć znaczenie.
To definicja wolności w najczystszej postaci.
Cudownie było słuchać tych opowieści z tak doświadczonych ust, opowieści pełnych pasji i emocji.
Ogromnym wyróżnieniem była możliwość spotkania z legendą szybownictwa, Sebastian Kawa.
Rozmowa z Mistrzem to zawsze wielka inspiracja i motywacja do dalszego działania.
A poranne wspólne śniadanie i gorąca herbata oraz czas rozmowy i opowieści o szybowcach to coś co w Nas zostanie i będzie pracowało bardzo długo.
Zuzanna Janaszek-Maciaszek – z całego serca dziękujemy za zaproszenie i za to, co robicie. Stworzyliście przestrzeń, w której ludzie dosłownie i w przenośni odzyskują skrzydła.
Pozwoliłaś nam doświadczyć tylu emocji wśród pięknych i niezwykłych ludzi którzy pokazują że niemożliwe jest jednak realne ❗
Wierzymy w to że nasze spotkanie było ważnym początkiem wspólnych działań.
Bardzo cieszyliśmy się na spotkanie z Beata Błażejczak Kleczewska która pokazała nam kawałek Konina i spędziła z nami czwartkowy wieczór na bardzo ciekawej dyskusji. Lubię bardzo takie spotkania, cenie sobie niezwykle tą gotowość do wsparcia i pomocy.
Jarek Hrabia Kailing super było się spotkać na tak pięknym wydarzeniu.
Mamy nadzieję że będziemy mogły wracać do tego miejsca, ludzi i tych rozmów i czerpać inspirację do działań i projektów.
A może kiedyś polecimy ❓Ale bliżej nam do szybowców niż paralotni ale wszystko przed nami.
A Ty czy przekraczasz granice tego co wydaje się niemożliwe prywatnie i zawodowo ❓