18/09/2024
Szanowni Mieszkańcy
W obliczu tragicznej sytuacji, która dotyka społeczność południowej Polski, w imieniu Tomasz Stellmaszyk Wójt Gminy Komorniki oraz jego zastępców chcielibyśmy przekazać wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym i zapewnić, że przygotowujemy wsparcie ze strony Gminy Komorniki.
Po spotkaniu Sztabu Kryzysowego Gminy Komorniki podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu i skoordynowaniu wsparcia dla powodzian.
Od dzisiaj, od godziny 15.00 otwieramy GMINNY PUNKT POMOCY POWODZIANOM w Remizie OSP Plewiska przy ul. Grunwaldzkiej 565. OSP Plewiska
Zbiórkę koordynuje naczelnik OSP Plewiska Robert Kurasz.
Punkt będzie czynny do środy w godzinach od 8.00 do 22.00.
Apelujemy o skoordynowanie wcześniej powstałych zbiórek na terenie Gminy Komorniki właśnie w tym punkcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami miasto Kłodzka. Weryfikujemy na bieżąco ich potrzeby.
Zgodnie z informacjami z Kłodzka możecie przynosić:
Jedzenie: jedzenie trwałe, puszki, słoiki, ryże, kasze, makarony itp., jedzenie słoiczkowe dla dzieci, mleka modyfikowane dla dzieci, herbaty, kawy instant, żywność z długim terminem ważności, karma dla zwierząt
Środki czystości: środki chemiczne do czyszczenia, przybory toaletowe: pasty do zębów, szampony, mydła itp. pieluchy jednorazowe, środki higieny osobistej, mokre chusteczki, dezodoranty.
Ubrania: skarpetki i bielizna osobista – nowe.
Nie przynosić odzieży i butów.
Ponadto:
Koce, kalosze, kombinezony, wodery, osuszacze, latarki czołowe, wiadra, powerbanki, miski, łopaty, widły.
O ewentualnej zbiórce finansowej poinformujemy po konferencji prasowej z panią Wojewodą i przedstawicielami powiatu zaplanowanej na godz. 11.00.
Jednocześnie informujemy mieszkańców Gminy Komorniki, że na bieżąco monitorujemy poziom wód na terenie gminy, analizujemy komunikaty przekazywane przez IMGW.
Obecnie sytuacja jest stabilna i nie występuje żadne zagrożenie.