Dębowa Tarcza

Dębowa Tarcza Dębowa Tarcza jest klubem zrzeszającym miłośników Mordheim i innych figurkowych gier bitewnych.

Oprócz Mordheim zdarza się nam grać w WFB, Warhammera 40.000, Lotr'a, RPGi i planszówki. Współpracujemy ze Staromiejskim Domem Kultury oraz Klubem Twierdza.

Tak było wczoraj 🏹💀🗡
23/05/2026

Tak było wczoraj 🏹💀🗡

Dzisiaj udało się nam zagrać cassualowo -garażową gierkę w starym składzie DT z panami których niektórzy mogą kojarzyć z...
09/05/2026

Dzisiaj udało się nam zagrać cassualowo -garażową gierkę w starym składzie DT z panami których niektórzy mogą kojarzyć z minionych turniejów i forów poświęconych Mordheim.
Dwa multiplayery po trzech graczy. Na jednym stole Leszczu z Telcharem i Panda, a na drugim Nahar oraz Dwalthrim z synem Bazylim.
Graliśmy scenariusz Eatsy-beatsy spider.

U chłopaków walczyły Siostry Sigmara, Undeady i Łowcy Czarownic.
Na naszym stole Possessd, Dwarfy i Middenheim.

W skrócie - na pierwszym stole nie dali rady ubić maszkarona chaosu, ale u nas się udało.
Grałem Middenheimem ale ostrzelany przez dwarfy I przeorany przez Possessdów dałem drapaka.
Następnie dwarfy Bazylego dobrały sie do pajaka, którego klasycznie ubił slayer przy wsparciu Lorda I beardlinga.
Ale zaraz potem musieli zmierzyć sie z przetrzebionymi przez moj Middenheim Possessdami Nahara, którzy zdawali routa za routem.
Brodacze dzielnie walczyli, beardling po kilku turach wymiany ciosów ubił na amen mutanta, a Opętani zdjęli slayera, inżyniera i drugiego beardlinga. Osłaniani przez swojego Lorda w gromrilowej zbroi, krasnoludzcy poszukiwacze skarbów poddali tyły.
Beardlingi złapały rozwój do ataków, a slayer dorobił sie mighty blow'a.
W Middenheimie dwóch podstawowych warriorów przywitało sie z Morrem.

Natomiast na drugim stole był istny Mordheimowy smaczek!
Zamieniony po poprzedniej grze w zombi kapłan sigmara pokonał kapitana Łowców Czarownic☠️ .
Nie bylo mu dane zapukać do bram Morra ponieważ został wskrzeszony i zasilił szeregi Undeadów 🧟‍♂️🤘💀😃

Kilka fotek ktore udało mi sie pyknąć w ferworze rzutów i tłumaczeniu młodemu zasad.

Dziś cos z 🥚
07/05/2026

Dziś cos z 🥚

Ależ tu klimatu w każdej jednej ilustracji! 100%oldhammera!Animozje orkowe rządzą 😁
01/05/2026

Ależ tu klimatu w każdej jednej ilustracji! 100%oldhammera!
Animozje orkowe rządzą 😁

27/04/2026

Dzień dobry wszystkim.

Trochę mnie tu nie bylo, przez lata trochę też sie pozmieniało.
Przez ostatnie lata natłok spraw rodzinno-życiowych ograniczył wielu nam w klubie możliwości czasowe na korzystanie w pełni z radości i zabawy jakie daje nam nasze ulubione hobby.
Dębowa Tarcza po pandemii rozbiła sie na mniejsze pod grupy i powrócilismy do grania po "domowych kołchozach". Do sdku zagladalismy sporadycznie i mieliśmy tam coraz mniej dostępnych terminów na granie.

W tzw międzyczasie w moim rodzinnym Komorowie, kolega Adam odpalił Klub Gier Bitewnych Granica, który to ochoczo wsparłem sporymi zasobami terenowymi.
Ponieważ doszły do mnie informacje że w sdku są robione ostatnimi czasy generalne porządki oraz zakusy na utylizację naszych klubowych zasobów, doszedłem do wniosku że to czas najwyższy zakończyć naszą "współpracę".
W miniony weekend zorganizowaliśmy z kolegą Michałem misję ratunkową i zabraliśmy nasze makiety spowrotem do Komorowa. Wyprawa była iście epicka i przypominała nasza wspólna akcje gdy busem pełnym makiet uratowaliśmy organizacje turnieju Mordheim na Wojennym Młocie na Ursynowie, bodajże w 2007-8 r.
Tym samym historia zatoczyła koło, a nasze klubowe Mordheim wróciło na stare lokalne "śmieci".

Co dalej?
Spora część makiet aż sie prosi o drobny lifting i naprawy co w warunkach sdku odkladaliśmy przez lata i nigdy sie nie udało tego sfinalizować.
Ponieważ od dłuższego czasu wspieramy oraz grywamy lokalnie w Granicy z Adamem naturalna koleją rzeczy jest współpraca i kooperacja obu klubów.
Reszta warszawskiej ekipy klubu mamy nadzieję że jakoś sobie poradzi oraz odwiedzi nas czasem na jakieś wspólne granie, co juz czasem się odbywa przy okazji Wfb.

Zatem żyjemy, działamy, a jak wszystko odpicujemy spodziewajcie się jakiegoś Mordkowego spędu starych znajomych i turnieju!

Po pozbyciu się uczucia, które od lat mi towarzyszyło gdzieś z tyłu głowy że "cos trzeba w końcu zrobić z tym SDKiem" (do którego z Grodziska.Maz bylo mi kompletnie nie po drodze nota bene) jestem pełen optymizmu i energii do dalszego działania i grania.
Nowe raporty bitewne już na horyzońcie!

Stay tuned!
Dębowa Tarcza not's dead!🤘🫡
Z mordheimowym pozdro,

Stasiek "Dwalthrim" Kubiak

Drogie i Drodzy,nasze następne spotkania odbędą się 22 X, 5 XI i 19 XI - wszystkie w soboty, wszystkie o godzinie 10:30....
10/10/2022

Drogie i Drodzy,

nasze następne spotkania odbędą się 22 X, 5 XI i 19 XI - wszystkie w soboty, wszystkie o godzinie 10:30. Serdecznie zapraszamy do nas - na Mordheim, WFB, jeżeli chcielibyście na naszych makietkach pograć w coś innego, również serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia! :)

Koleżanki i Koledzy,w najbliższą sobotę (8 X) o 10:30 drużyna Dębowej Tarczy zbierze się nad dębowymi stołami, by zmierz...
05/10/2022

Koleżanki i Koledzy,

w najbliższą sobotę (8 X) o 10:30 drużyna Dębowej Tarczy zbierze się nad dębowymi stołami, by zmierzyć się w szlachetnych tabletopowych zmaganiach. Jeśli chcielibyście zagrać z nami w Mordheim albo WFB (6 ed, 1000-1250 pktów), albo po prostu skorzystać z naszej wspaniałej bazy terenowej, by zagrać we własnym gronie - serdecznie zapraszamy!

Dajcie tylko znać w wiadomości, że będziecie, i w co chcielibyście z nami zagrać, żebyśmy przygotowali odpowiednie figurki.

Serdecznie zapraszamy!

Koleżanki i Koledzy,w najbliższą sobotę (17 września) o 10:30 Dębowa Tarcza po raz pierwszy po wakacjach otworzy swoje d...
14/09/2022

Koleżanki i Koledzy,

w najbliższą sobotę (17 września) o 10:30 Dębowa Tarcza po raz pierwszy po wakacjach otworzy swoje dębowe wrota! Serdecznie Was zapraszamy - możecie pograć z nami w Mordheim bądź WFB (jeśli tak, dajcie znać, żebyśmy wzięli odpowiednie figurki), możecie także przyjść by, korzystając z naszej bazy terenowej, pograć w jakiś skirmish bądź bitewniaka. Albo po prostu w planszówkę. :)

Do zobaczenia!

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (25.06) o godz. 10:30 do Dębowej Tarczy na gierkę w Mordheim lub WFB (6 ed, 12...
23/06/2022

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (25.06) o godz. 10:30 do Dębowej Tarczy na gierkę w Mordheim lub WFB (6 ed, 1250 pktów). Gdybyście chcieli zagrać w jakąś inną grę, korzystając z naszej zacnej bazy terenowej - koniecznie przychodźcie. Dajcie tylko znać, żebyśmy sami wiedzieli, jakie wziąć figurki.

W najbliższą sobotę, 11 czerwca, o 11:00, dwuskrzydłowe wrota Dębowej Tarczy otworzą się, złowrogo skrzypiąc: "spaczeń! ...
07/06/2022

W najbliższą sobotę, 11 czerwca, o 11:00, dwuskrzydłowe wrota Dębowej Tarczy otworzą się, złowrogo skrzypiąc: "spaczeń! spaczeń! spaczeń!" Jeśli starczy Ci odwagi, by razem z nami przemierzać mgłą zasnute zaułki, donikąd prowadzące przecznice, ulice ukryte pod ukwiałami pleśni i Sigmar jeden wie czego jeszcze, opuszczone place i pałace, oparami ziejące portyki, kolumnady potrzaskane kułakami olbrzymów - serdecznie zapraszamy na grę w Mordheim! Bardzo chętnie pogramy też w WFB (6 ed, 1000-1250 pkt), zapraszamy serdecznie! (Tylko dajcie nam znać w wiadomości, żebyśmy mogli zabrać odpowiednie figureczki).

Możecie też przyjść i pograć w swoje games of choice, korzystając z naszej bazy terenowej. Bardzo miło będzie nam Was gościć!

Adres

Ulica Czeremchy 1
Komorów
05-806

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dębowa Tarcza umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Dębowa Tarcza:

Udostępnij