Fundacja Dzieci-Dzieciom powstała dzięki dzieciom, ich twórczej pracy, kreatywnemu działaniu, nieograniczonej wyobraźni i chęci odkrywania świata. Skierowana jest do tych wszystkich, którzy poszukują innowacyjnych możliwości edukacji, inspiracji i rozwoju, dla których uśmiech na twarzy dziecka jest sprawą nadrzędną. artystycznych, naukowych i sportowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego
zespołu w realizacji lokalnych i ogólnopolskich projektach edukacyjnych dla najbardziej wymagających, dzisiaj tworzymy Akademię dzieci ciekawych świata. III edycja Akcji Dzieci-Dzieciom - 2013
Ekologia, to temat przewodni III już edycji Akcji Dzieci-Dzieciom. Edukacja poprzez zabawę z bajkami - jak dzieci widzą i patrzą swoimi oczami na temat ekologii. To istotny dla nas wszystkich temat. Co to jest segregacja, recykling, elektrośmieci. Czy termin zielona energia jest w ogóle dla dzieci zrozumiały? To w opowiadaniach tkwi siła i moc pozytywnego bohatera, z którym każdy może się utożsamić, przez co zrozumieć wysyłany komunikat. W bajkach, podobnie jak w sztuce teatralnej, świat realny miesza się ze światem baśniowym. Tworzenie bajek staje się więc drogą do rozwoju zdolności twórczych dzieci. Finałem zaś będzie kolejny Bajkowy Festiwal Teatralny w Warszawie, już w grudniu 2013r. II edycja Akcji Dzieci-Dzieciom - 2012
Głównym motywem działań II edycji Akcji Dzieci-Dzieciom w roku 2012 były warsztaty twórczej aktywności dla dzieci. W 10 regionach Polski powstało 10 bajek napisanych przez dzieci dla innych dzieci. Na ich podstawie ludzie z pasją do sztuki i edukacji, działający w lokalnych społecznościach, opracowali scenariusze spektakli. Bawiąc się w teatr, już na tym etapie możemy uznać, że odkryliśmy grono talentów, począwszy od talentu do tworzenia i pisania bajek, poprzez talenty aktorskie, wokalne, recytatorskie. Tym samym Akcja Dzieci-Dzieciom nabrała pełnego wymiaru. Bajkowego Festiwalu Teatralnego Dzieci-Dzieciom - 2012
Premiery przygotowanych przez dzieci 7 spektakli teatralnych powstałych na motywach bajek, odbyły się 1 i 2 grudnia 2012 r. podczas „Bajkowego Festiwalu Teatralnego Dzieci-Dzieciom” w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, w Kinotece. Dwa dni, ponad 100 małych aktorów i wielu fantastycznych nauczycieli oraz setki godzin prób, łez, radości i uśmiechów. To kwintesencja corocznego projektu a zarazem napęd do kolejnej edycji Ogólnopolskiej Akcji, gdzie poprzez twórcze warsztaty będziemy odkrywać kolejne talenty.