Kwiatki w Betonie

Kwiatki w Betonie AKCJA SPOŁECZNA Kwiatki w Betonie. Przyłącz się! Przysyłasz zdjęcie - przeczytaj Informacje! Przysyłasz zdjęcie? Sam musisz być autorem pracy. Jakie działania?

Podaj miejsce oraz przybliżony czas wykonania zdjęcia (miesiąc, rok) Jesli posiadasz blog lub stronę na której znajdują się Twoje foty, mieszczące się w konwencji naszych działań, chętnie podamy adres na stronie. Przysłanie do nas zdjęcia równoznaczne jest ze zgodą na umieszczenie jej na str bloga (http://kwiatki-w-betonie.blogspot.com/) oraz w innych miejscach, ale tylko w ramach akcji "kwiatki w

betonie". Może to być prezentacja multimedialna podczas wspólnego spotkania, wystawa, katalog. O wszystkim będziemy informować na stronie. Jeśli masz jakieś obostrzenia - napisz w wiadomości wysyłając pracę. Będziemy się do nich stosować. Główne założenia
Pragniemy dowiedzieć się, co dzieje się z pracami plastycznymi, które ozdabiały budynki w czasach PRLu? Jak obecnie wyglądają? Czy ceramiczne kwiatki lub malowane na elewacjach dekoracje geometryczne wciąż mogą nas zachwycać? Straciły wyraz czy stały się bardziej interesujące? Nad tym chcemy się zastanowić. O tym chcemy rozmawiać. Wszystkich zachęcamy do dokumentowania, robienia zdjęć i dzielenia się wiedzą. Zapraszamy do współpracy! Do kogo projekt jest skierowany?
„Kwiatki w betonie” to akcja społeczna skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku, czy wykształcenia. Może w niej uczestniczyć każdy, kto jest wrażliwy na otaczającą go przestrzeń, zarówno amatorzy fotografii jak i zawodowcy, pasjonaci kolekcjonujący dzieła sztuki ale także zwykli obserwatorzy. Podstawowym sposobem uczestnictwa w akcji jest współtworzenie dokumentacji fotograficznej wciąż istniejących prac. Mile widziane jest każde zdjęcie dekoracji w architekturze powstałej w czasach PRLu: mogą to być murale, witraże, freski, sgraffita czy inne podobne prace. Niestety wiele z tych dzieł przestało istnieć. Część nie oparła się próbie czasu, inne zostały zburzone. Dlatego zachęcamy również do wzięcia udziału w gromadzeniu danych historycznych zawartych w dokumentach i na fotografiach. Wystawy, spotkania oraz inne akcje związane z dekoracjami to działania, które mają obudzić w mieszkańcach regionu większą wrażliwość na otaczającą nas przestrzeń. Skąd kwiatki i dlaczego w betonie? Czasy betonowej, szarej rzeczywistości PRLu nie zniszczyły w ludziach potrzeby piękna. Realizowano ją za pomocą różnego rodzaju zdobień na elewacjach budynków oraz w ich wnętrzach. Na tle szarych przestrzeni miasta zaczęły pojawiać się małe przyblokowe ogródki kwiatowo - warzywne. Sadzone tam kwiaty burzyły surowość i pomagały udomowić miejsce. Plastycy zaczęli zdobić ściany freskami, muralami, czy innymi elementami dekoracyjnymi. Kwiat był w nich częstym, choć niejedynym motywem. Powstawały ceramiczne kwiatki oraz prace należące do nurtu abstrakcji geometrycznej. Wszystkie te prace są obiektem naszego zainteresowania. Tematyka nie jest tu istotą. Sednem jest dekoracja w architekturze. AKCJA SPOŁECZNA
Tytuł akcji: Kwiatki w Betonie
Czas: od 09.03.2012
Miejsce: województwo świętokrzyskie
Wykonawca: grupa nieformalna
Adresaci: mieszkańcy województwa, turyści
mailto:[email protected]

A na Placu Artystów w Kielcach ciekawa wystawa zorganizowana przez Muzeum Historii Kielc. 👍
28/08/2025

A na Placu Artystów w Kielcach ciekawa wystawa zorganizowana przez Muzeum Historii Kielc. 👍

To był bardzo ciekawy spacer. Historia osiedla Szydłówek w oparciu o miejsca i obiekty, które mijamy na co dzień. Wielki...
23/08/2025

To był bardzo ciekawy spacer. Historia osiedla Szydłówek w oparciu o miejsca i obiekty, które mijamy na co dzień. Wielkie podziękowania dla prowadzących: Rafał Zamojski, Piotr Modzelewski, Tomasz Nowak. Towarzystwo Przyjaciół Kielc robi dużo dobrego dla Kielc 💕

Zdjęcie starego kiosku w Giżycku. Zdjęcie wykonał i przysłał do nas Pan Dariusz Bogdan. 👍Dziękujemy🌸🏵️🌼
23/07/2024

Zdjęcie starego kiosku w Giżycku. Zdjęcie wykonał i przysłał do nas Pan Dariusz Bogdan. 👍Dziękujemy🌸🏵️🌼

Bardzo się cieszymy!
05/04/2024

Bardzo się cieszymy!

Bardzo ciekawa wystawa. Warto zobaczyć i dotknąć.
29/02/2024

Bardzo ciekawa wystawa. Warto zobaczyć i dotknąć.

Dawno tu nic nie pokazywaliśmy. Przyszły do mnie ostatnio takie "kwiatki"z Kazachstanu, że szczęka opadła. 😲Autorem zdję...
23/02/2024

Dawno tu nic nie pokazywaliśmy. Przyszły do mnie ostatnio takie "kwiatki"z Kazachstanu, że szczęka opadła. 😲
Autorem zdjęć jest Igor Bednarski, który jak wróci z dalekiej krainy, mam nadzieję uzupełni podpisy i podzieli się kolejnymi fotkami.👍

15/10/2023
Polecamy tę wystawę
25/09/2023

Polecamy tę wystawę

Ostatni weekend z wystawą ''Ruch Tektoniczny'' w Instytut Dizajnu w Kielcach ‼️

Zapraszamy na finisaż w formie oprowadzania po ekspozycji, które poprowadzi Kacper Kępiński z Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Startujemy w piątek 29.09 o godz. 17:00!

Wstęp wolny 😃

👉 Więcej o wystawie:
https://idkielce.pl/project/wystawa-ruch-tektoniczny/

Miłośników Kwiatków ta wystawa powinna zainteresować https://www.facebook.com/100069639593620/posts/605539588444022/?app...
17/09/2023

Miłośników Kwiatków ta wystawa powinna zainteresować https://www.facebook.com/100069639593620/posts/605539588444022/?app=fbl

Ruch tektoniczny | Wystawa przedłużona! Powojenną architekturę województwa świętokrzyskiego zobaczycie do 1 października w Instytut Dizajnu w Kielcach. Do 15 września dodatkowo czeka na Was Tożsamość / Wystawa.

30/08/2023

Pogoda barowa. Sprawdzamy jak się mają kieleckie pomniki i rzeźby z czasów słusznie minionej epoki.

Adres

Kielce
25-555

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kwiatki w Betonie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Kwiatki w Betonie:

Udostępnij