Anarchistyczne Kielce

Anarchistyczne Kielce Anarchizm, antyfaszyzm, antykapitalizm, ekologia, feminizm, radykalny q***r, pomoc wzajemna Anarchistyczny kolektyw z Kielc

12/06/2026

11 czerwca 2026 roku kolejny raz zaczyna się cyrk, zwany mistrzostwami świata w piłce nożnej. Święto ludzi bardzo bogatych, wielkich korporacji, które powoli przejmują ten sport na wyłączność. Sport, który w momencie powstania miał być rozrywką dla robotników, ludzi niezamożnych. Kawałek skóry wypełniony powietrzem dawał radość zarówno grającym, jak i kibicującym, którzy następnego dnia rano wspólnie stawiali się do pracy w fabryce. Jakże daleko jest mu teraz do swoich korzeni. Z każdą kolejną edycją tego cyrku widzimy coraz większą pogardę dla zwykłych ludzi, płynącą prosto ze szczytów tej mafii, jaką jest FIFA. Do tej pory mieliśmy mistrzostwa rozgrywane w Rosji, w Katarze i wydawało się, że władze tej organizacji sięgnęły już moralnego dna w pogoni za pieniądzem. Ale nie – postanowili sprawdzić, co jest niżej. I oto mamy igrzyska pazernych szaleńców. Z jednej strony pomarańczowy szaleniec, rozpętujący wojny z taką łatwością, że malarz z wąsikiem by się nie powstydził. Z drugiej – łysy Gollum, podążający za pieniądzem i będący w stanie dla niego zrobić wszystko. Łącznie z lizaniem stóp pomarańczowemu i przyznaniem mu pokojowej nagrody FIFA… Rozumiecie – aby zaspokoić jego ego, obrażone nieprzyznaniem pokojowego Nobla, daje mu wymyśloną przez siebie nagrodę. Tylko po to, żeby strumień dolarów mógł wartką strugą dalej płynąć do maFIFY. I teraz to pan pomarańczowy tak naprawdę decyduje, kto obejrzy mecz, a kto nie. Mimo że posiadasz bilet na stadion, który miał być gwarancją przyznania wizy wjazdowej, możesz zupełnie spokojnie i bez podania przyczyn nie zostać wpuszczonym na teren USA. Możesz być najlepszym sędzią na kontynencie afrykańskim, ale pomarańczowy decyduje, że nie wjedziesz do USA – i nie wjedziesz. Możesz być nawet reprezentacją kraju i jak pan pomarańczowy zdecyduje, że nie masz prawa wziąć prysznica po meczu, tylko musisz natychmiast opuścić USA, to tak będzie. A łysy Gollum powtarza „tak, mój panie” i realizuje jego wytyczne. Do tej pory największe problemy spotkały takie kraje jak Iran, Haiti, Senegal i Wybrzeże Kości Słoniowej, ale możemy być pewni, że do końca imprezy będą jeszcze kolejne ofiary na celowniku. Ciekawe, co się stanie, jeśli jakiś zespół zwycięży z USA? Zostanie pozbawiony wiz, czy może pomarańczowy się obrazi i wypowie wojnę? Jesteśmy jeszcze na początku tego szaleństwa, więc cytując klasyka – czas pokaże.

Nasze stare plakaty trafiły na wystawę do Wojewódzkiej Biblioteki.
12/06/2026

Nasze stare plakaty trafiły na wystawę do Wojewódzkiej Biblioteki.

12/06/2026

Moin. Już jutro zaczyna się cyrk, który od dawna nie ma nic wspólnego z prawdziwym futbolem. Zakłamanie, podziały, wielka kasa i jeszcze większe przekręty. Na dodatek Pomarańczowy mafia 🤡 i FIFA mafia 💩.
Jak ktoś musi - niech ogląda. My wolimy przypomnieć sobie (nawet najgorsze) mecze FC St. Pauli

Piłka nożna dla kibiców - nie dla bogaczy !!! ⚽️🏃🏃‍♀️


Zgadzamy się, że w Winnicy nie powinno być ulicy Bandery.Tak, jak w Kielcach nie powinno być Ronda Łupaszki, czy innych ...
12/06/2026

Zgadzamy się, że w Winnicy nie powinno być ulicy Bandery.

Tak, jak w Kielcach nie powinno być Ronda Łupaszki, czy innych bandytów przeklętych.

Każda nacjonalistyczna organizcja, ostatecznie chce m*rdować mniejszości, realizacja ich "utopii" wiedzie przez obozy koncentracyjne, pogromy, grabieże i nękanie ludności cywilnej. Tak samo jak każdy nacjonalizm to deska ratunkowa kapitalizmu, i skuteczne odwracanie uwagi od kwestii klasowych.

UPA, NSZ czy Werewolf to ostatecznie to samo zło.

11/06/2026

W ciągu ostatniego weekendu pod Przestrzenią Wolności kilkukrotnie pojawiła się grupka neonazistów.

Zaczęło się już około miesiąca wcześniej, od krótkiego zwiadu, kiedy dwie osoby przyszły do naszego miejsca podczas wewnętrznego spotkania. Weszli do przedsionka i zauważyły to osoby obecne w środku. Porozglądali się i zadali kilka pytań. Przykleili wokół Przestrzeni kilka wlepek Radykalnego Południa - neonazistowskiego ugrupowania.

W zeszły weekend sytuacja eskalowała. W ciągu dwóch dni (piątek/sobota) przyszli do nas aż 6 razy. Dobijali się do drzwi i okien, krzyczeli, zakłócając przez cały dzień trwające spotkanie Food not Bombs, czyli inicjatywy wydającej ciepłe posiłki osobom w kryzysie.

Za każdym razem były to trzy te same osoby widoczne na zdjęciach plus dodatkowo pojawiała się dwójka stojących bardziej z tyłu, na czatach. Zamaskowany chłopak został rozpoznany jako Jonasz S., znany również jako r***r CR (Christus Rex). Jest to człowiek związany ze środowiskami neonazistowskimi, mający bogatą przeszłość jeśli chodzi o propagowanie zbrodniczych idei i symboliki (otrzymał za to prawomocny wyrok). Był związany także z grupą Szturmowcy - neonazistowską organizacją, dopuszczającą się m.in. ataków na lokale gastronomiczne (https://tvn24.pl/trojmiasto/gdansk-zatrzymano-osoby-ktore-mialy-wywiesic-nazistowskie-plakaty-ra919981-ls2307610). Pozostali dwaj widoczni na zdjęciach to bracia M., którzy sami pochwalili się, że są z Bytomia.

Twierdzili, że są patriotami. Mieli na sobie koszulki z nazistowską symboliką (Totenkopf - symbol oddziału SS, krzyże celtyckie). Ich głównym punktem zainteresowania było umówienie się na ustawkę, na którą naciskali. Mimo jasnej informacji, że nikt z nas nie ma zamiaru się z nimi bić, nie chcieli odejść. Byli nachalni i długo ciągnęli wymianę zdań z osobami z Przestrzeni. Po zakończeniu gadki zapowiedzieli, że wrócą i tak powracali kilka razy.

Jeden z nich w pewnym momencie zaatakował pałką teleskopową, uderzając osobę z Przestrzeni kilka razy w żebra. Doszło także do molestowania jednej z osób z naszej ekipy (złapanie za krocze). Po drodze do nas nasprayowali nazistowskie symbole na ul. Paderewskiego, w tym na oknie zakładu fryzjerskiego.

Szukając pretekstu i przyzwolenia do przemocy – ewidentnie nie trafili na podatny grunt. Podkreślaliśmy wielokrotnie, że miejsce, które obrali sobie za cel, to dom dla wielu pomocowych inicjatyw, grup wsparcia. To miejsce, gdzie przychodzą często dzieci i osoby starsze. Przez 3 lata naszej działalności zorganizowaliśmy setki wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i społecznych. Atakowanie takich miejsc jak Przestrzeń Wolności, jest atakiem na lokalną społeczność i tworzoną przez nią sieć wzajemnej pomocy.

Podjęliśmy już odpowiednie kroki zabezpieczające przed atakami. Będziemy oczywiście działać nadal jak do tej pory. Mamy nadzieję, że nie zobaczymy ich u nas więcej, jednak zależy nam, aby szerzyć świadomość, że takie zdarzenia miały miejsce.

11 czerwca to Międzynarodowy Dzień Solidarności z długoletnimi więźniami anarchistycznymi. Pamiętajmy o tych, którzy są ...
11/06/2026

11 czerwca to Międzynarodowy Dzień Solidarności z długoletnimi więźniami anarchistycznymi. Pamiętajmy o tych, którzy są represjonowani przez państwo, i działajmy na rzecz przyszłości, w której więzienia staną się przeszłością.

Łapy precz od naszego złomu!
10/06/2026

Łapy precz od naszego złomu!

10/06/2026
09/06/2026

Zapraszamy dziś na dyżur Odwetowej Biblioteki.

Kielce, ul. Duża 7 (w bramie), godziny 16-18

Adres

Kielce

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Anarchistyczne Kielce umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Anarchistyczne Kielce:

Udostępnij