17/05/2026
Czas na małe podsumowanie, bo właśnie dobiega końca nasz wspaniały projekt „Przygody pod Niebem: Wspieranie Edukacji Dzieci i Młodzieży przez Doświadczenia w Naturze”, który realizujemy dzięki wsparciu z funduszy Unii Europejskiej . 🇪🇺
✨Naszym celem od początku było subtelne prowadzenie Was do przyrody i odbudowanie tej najważniejszej więzi.
Razem stworzyliśmy wyjątkowy czas wzmacniania relacji z naturą, pełen uważności, edukacji i prostej, leśnej radości.
Obserwowałyśmy, jak puszczacie korzenie w tym leśnym świecie i jak pięknie zmieniacie się z każdym krokiem.
Co kryje się za tą przygodą?
Spójrzcie na te liczby, które i tak nie oddadzą całego zachwytu:
🌲 18 leśnych spotkań – z niesamowitymi uczniami klas młodszych (od 1 do 4).
🪵 9 spotkań z nastolatkami – którzy wnieśli do lasu swoją wyjątkową energię.
🕰 81 godzin w terenie – przepełnionych zmysłowym poznawaniem lasu, zapachem mchu, trzaskiem ognisk i wspólnym hamakowaniem
🎒 łącznie 195 dzieci w wieku szkolnym, które wędrowały z nami ścieżkami lasu łęgowego.
Oprócz tego były z nami całe rodziny na wyprawach przyrodniczo-przygodowych!
👣👨👩👧👦Każde z tych spotkań utwierdziło nas w przekonaniu, że w lesie jesteśmy najbardziej u siebie.
Dzieciaki opuszczały nasze warsztaty z błyskiem w oku, uśmiechem na twarzach i... brudnymi rękami (czyli dokładnie tak, jak powinno być!).
Wasze zadowolenie i zachwyt to dla nas najlepsze paliwo do działania.
✨ Ale, ale... to jeszcze nie absolutny koniec! ✨
Przed nami to jedno, ostatnie leśne spotkanie. Gorąco zapraszamy na nie rodziców wraz z przedszkolakami z Kęt! Wkrótce więcej informacji.
👣🌲Dziękujemy, że byliście z nami pod tym wspólnym niebem podczas całego projektu!
Do zobaczenia w lesie – bo relacje, które tam zapuściły korzenie, zostają z nami na zawsze.
💚Ania, Kasia i Ewa
Projekt „Przygody pod Niebem: Wspieranie Edukacji Dzieci i Młodzieży przez Doświadczenia w Naturze” dofinansowany przez Unię Europejską.
Trudno było wybrać zdjęcie, ale to gdzie jeden kamyczek zmienia obraz całej plaży jest bardzo adekwatny.