Sztab WOŚP Katowice-Ligota

Sztab WOŚP Katowice-Ligota Oficjalny profil jednego z najdłużej działających na obszarze miasta Katowice sztabów WOŚP. Zapraszamy! Od 2014 r. W tym celu współpracujemy m.in. Finału WOŚP.

Sztab WOŚP to swego rodzaju oddział terenowy Fundacji "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy". Nasza praca w znacznej mierze polega na organizacji zbiórek publicznych podczas styczniowych Finałów WOŚP. Zajmujemy się ich kompleksową obsługą – począwszy od rekrutacji wolontariuszy, poprzez prowadzenie Sztabu w dniu Finału, skończywszy na zabezpieczeniu i rozliczeniu zebranych środków. Na przestrzeni p

rzeszło 18 lat naszej działalności koordynowaliśmy pracę tysięcy wolontariuszy i zebraliśmy datki o łącznej wartości prawie 1 000 000,00 zł. funkcję Szefa Sztabu "Elementarz" pełni Kamila Smozik. Nasz zespół czuwa nad właściwym przebiegiem akcji i ciągłym jej rozwijaniem. Działamy na rzecz Fundacji, a nie w jej imieniu, co oznacza, że osobiście odpowiadamy za wszelkie działania i zobowiązania finansowe. Nasza praca nic by jednak nie znaczyła, gdyby nie poświęcenie dziesiątek wolontariuszy, którzy z godnym podziwu poświęceniem – na przekór mało sprzyjającym warunkom atmosferycznym – prowadzą kwestę na ulicach miasta. Staramy się, by nasi wolontariusze zawsze byli dobrze poinformowani i bezpieczni. z Komendą Miejską Policji i ze Strażą Miejską. Podczas Finałów współpracujemy również z instytucjami szeroko pojętej kultury i rozrywki, organizując wspólnie z nimi różnego rodzaju imprezy, licytacje i happeningi. Wieloletnim gospodarzem, partnerem i sponsorem Sztabu jest Fundacja "Elementarz" z Katowic i prowadzona przez nią Prywatna Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz". Wspierały nas również liczne firmy handlowo-usługowe. Jak dotąd naszych wolontariuszy można było spotkać w słynnych katowickich klubach (Straszny Dwór, Kwadraty, Panorama, Pomarańcza), centrach handlowych (Silesia City Center), a nawet w okolicznościowym pociągu Kolei Śląskich. Wielokrotnie odwiedzały nas media (TVP, TV Silesia, Radio "Egida"). WOLONTARIAT
Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które są chętne wspomóc nasz Sztab w dniu 29. W szczególności poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia zbiórki na ulicach miasta (120 osób) i do pracy w siedzibie Sztabu (kilka osób). Mile widziane będą osoby ze szczerymi chęciami i zdrowym rozsądkiem — kwestowanie bowiem to nie tylko świetna zabawa, ale także duża odpowiedzialność. W związku z tym, że liczba wolontariuszy jest ograniczona, czynnikiem decydującym o kwalifikacji będzie czas zgłoszenia i pobrania kwestionariusza. Niezależnie od tego zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń. WSPÓŁPRACA
Poszukujemy również partnerów i sponsorów. Inną formą wsparcia może być umożliwienie nam zbiórki w określonym miejscu (np. w centrum handlowym, w sklepie) lub przekazanie darowizny w postaci środków pieniężnych lub rzeczowych (licytacje). Każdy partner, sponsor i darczyńca może liczyć na podziękowanie i darmową reklamę w naszych kanałach informacyjno-promocyjnych (Facebook, strona WWW, plakaty, bannery). Liczy się każdy gest.

Czas na podsumowanie 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ❤️To był intensywny, pełen emocji i dobrej energi...
27/01/2026

Czas na podsumowanie 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ❤️

To był intensywny, pełen emocji i dobrej energii czas. Jeszcze raz udowodniliśmy, że wspólne granie ma ogromną moc! 🥁🎶
Z dumą informujemy, że 95 wolontariuszy sztabu #3289 „Elementarz” zebrało 1️⃣3️⃣7️⃣ 0️⃣9️⃣9️⃣,2️⃣2️⃣ zł, w tym 3️⃣0️⃣ 6️⃣4️⃣5️⃣,0️⃣0️⃣ zł do eSkarbonek 😍 Wciąż jest to kwota deklarowana, ponieważ czekamy na dokładne przeliczenie pieniędzy przez bank. Nasi niezastąpieni wolontariusze – jak zawsze pełni zapału, uśmiechu i determinacji – dali z siebie wszystko, a darczyńcy pokazali, jak wielkie mają serca ❤️

Z całego serca dziękujemy każdemu, kto był z nami – wolontariuszom, darczyńcom, wszystkim, którzy dzielnie zbierali, wspierali i dokładali swoją cegiełkę do tego wspólnego dobra 💪❤️

Jak co roku osobiste podziękowania kierujemy do Szkolny Patrol za dwa dni bardzo ciężkiej i owocnej pracy w supermarketach i galeriach handlowych na terenie Katowic. Dziękujemy uczniom Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. "Elementarz"oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Elementarz" za wytrwałe kwestowanie na ulicach i online, Przedszkole Kropeczki Katowice za zaproszenie i wsparcie naszej zbiórki, Grupa Protektom za czuwanie nad bezpieczeństwem naszego sztabu i wolontariuszy, Kokociniec.pl - Katowice Blisko Nas za włączenie się w działania promocyjne naszego sztabu. Dziękujemy za pomoc Żłobek "Elementarz Przyjazny Rodzinie" i Niepubliczne Przedszkole "Elementarz" w Katowicach, Pizza Hut za posiłek dla naszych wolontariuszy, wszystkim członkom sztabu oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Finału😊 Wykonaliście kawał dobrej roboty. Naprawdę możecie być z siebie dumni! ❤

W tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. 🏥
Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i filmy 📸
Radość ze wspólnego grania wciąż wypełnia nasze serca😊
Do zobaczenia w 2027 roku 🤩

Nasz sztab powoli budzi się do życia po wczorajszym Finale WOŚP ❤ Z radością informujemy, że na tę chwilę zebraliśmy: 1️...
26/01/2026

Nasz sztab powoli budzi się do życia po wczorajszym Finale WOŚP ❤
Z radością informujemy, że na tę chwilę zebraliśmy: 1️⃣3️⃣5️⃣ 6️⃣0️⃣8️⃣,2️⃣2️⃣ zł – jest to kwota deklarowana. Oznacza to, że ostateczną zebraną kwotę poznamy po rozliczeniu wszystkich eSkarbonek oraz po dokładnym przeliczeniu pieniędzy przez bank. Spodziewamy się więc, że ta kwota jeszcze wzrośnie😍

Z całego serca dziękujemy każdemu, kto był z nami – wolontariuszom, darczyńcom, wszystkim, którzy dzielnie zbierali, wspierali, pomagali nam w sztabie i dokładali swoją cegiełkę do tego wspólnego dobra. Bez Was to wszystko nie miałoby sensu 💪❤️

Jutro 34. Finał WOŚP ❗️A my pomaganie zaczynamy już dziś 😍 Wolontariusze Szkolny Patrol rozpoczynają kwestowanie w katow...
24/01/2026

Jutro 34. Finał WOŚP ❗️
A my pomaganie zaczynamy już dziś 😍 Wolontariusze Szkolny Patrol rozpoczynają kwestowanie w katowickich supermarketach i centrach handlowych⬇️

0⃣1⃣ CH AUCHAN ul. Reńców 30
0⃣2⃣ AGATA MEBLE ul. Roździeńskiego 93
0⃣3⃣ CH SCC ul. Chorzowska 107
0⃣4⃣ CH 3 STAWY ul. Pułaskiego 60
0⃣5⃣ CH SUPERSAM ul. Skargi 6a
0⃣6⃣ CH DĄBRÓWKA ul. Roździeńskiego 200
0⃣7⃣ CH BAŻANTOWO ul. Bażantów 2
0⃣8⃣ MEDIA MARKT ul. Alpejska 6
0⃣9⃣ MEDIA MARKT ul. Chorzowska 107
1⃣0⃣ CASTORAMA ul. Roździeńskiego 198
1⃣1⃣ OBI ul. Rolna 4
1⃣2⃣ LEROY MERLIN ul. Johna Baildona 60
1⃣3⃣ GALERIA KATOWICKA ul. 3 Maja 30
1⃣4⃣ SPODEK al. Wojciecha Korfantego 35

Jeśli ich spotkacie – dodajcie im otuchy, wrzućcie grosik do puszki, uśmiechnijcie się i pokażcie, że Katowice grają razem! 🎶💪

❤️ A to nie wszystko❗️
Fundacja Elementarz ma już w swojej eSkarbonce ponad 1️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ zł! 🔥
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ogromne serca – gramy dalej i nie zwalniamy tempa❗️

Dorzucając się do mojej eSkarbonki wspierasz cel Finału WOŚP

Od teraz możecie wspierać WOŚP poprzez wpłaty do e-Skarbonki naszego Sztabu😍👉 Dodatkowo w Katowicach dostępne są nasze t...
18/12/2025

Od teraz możecie wspierać WOŚP poprzez wpłaty do e-Skarbonki naszego Sztabu😍

👉 Dodatkowo w Katowicach dostępne są nasze trzy puszki stacjonarne, do których również można już wrzucać datki:

✅ Salon Beauty Fryzjerstwo & Kosmetyka
✅ Marzec-Tax sp z oo
✅ Fruity Paradise Bażantów

Dziękujemy za każde wsparcie! ❤️🎺

Dorzucając się do mojej eSkarbonki wspierasz cel Finału WOŚP

Informujemy, że rejestracja wolontariuszy w naszym sztabie została zakończona. Do tej pory nigdy nie uzbieraliśmy komple...
09/12/2025

Informujemy, że rejestracja wolontariuszy w naszym sztabie została zakończona. Do tej pory nigdy nie uzbieraliśmy kompletu wolontariuszy tak wcześnie. Cieszymy się, że nasz sztab cieszy się takim zainteresowaniem☺️ Wnioskowaliśmy do WOŚP o 100 miejsc, a zgłosiło się do nas ponad 130 wolontariuszy. Część niekompletnych i niepotwierdzonych na czas zgłoszeń musieliśmy odrzucić, ale nie poddawajcie się, wciąż są jeszcze miejsca w innych katowickich sztabach. Można je znaleźć tutaj ⬇️ https://www.wosp.org.pl/final/sztaby
Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć pomocy – Wasze wsparcie jest nieocenione! ❤️

Chcesz zostać częścią największej akcji dobroczynnej w Polsce? Dołącz do naszego sztabu i kwestuj razem z nami podczas 3...
14/11/2025

Chcesz zostać częścią największej akcji dobroczynnej w Polsce? Dołącz do naszego sztabu i kwestuj razem z nami podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ❤

👉 Jak się zarejestrować?
1️⃣ Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl
2️⃣ Załóż konto lub zaloguj się, jeśli już je masz
3️⃣ Wybierz nasz sztab 3289 Elementarz z listy
4️⃣ Wyślij swoje zgłoszenie
5️⃣ Odwiedź nasz sztab z dokumentem tożsamości, abyśmy mogli zweryfikować i potwierdzić Twoje dane

❤️ Zagraj z nami i pomóż robić dobro!

Dostajemy od Was mnóstwo wiadomości i telefonów z pytaniem o rejestrację — i super, że tak chcecie pomagać! ❤️👉 Oficjaln...
03/11/2025

Dostajemy od Was mnóstwo wiadomości i telefonów z pytaniem o rejestrację — i super, że tak chcecie pomagać! ❤️

👉 Oficjalna rejestracja wolontariuszy na 34. Finał WOŚP rusza 1️⃣2️⃣ listopada! Od tego dnia będziecie mogli zgłaszać się przez stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl lub bezpośrednio w naszym sztabie.

Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości 🙏
Już niedługo wrzucimy dokładne instrukcje, jak się zapisać i co będzie potrzebne.

Kochani! Z radością informujemy, że nasz sztab WOŚP właśnie przechodzi proces rejestracji – to oznacza jedno: będziemy g...
21/10/2025

Kochani! Z radością informujemy, że nasz sztab WOŚP właśnie przechodzi proces rejestracji – to oznacza jedno: będziemy grać podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 🔥

Przed chwilą poznaliśmy temat nadchodzącego Finału.
25 stycznia 2026 roku WOŚP zagra dla dzieci z chorobami przewodu pokarmowego ❤️

Śledźcie nasz profil – niedługo więcej informacji o tym, jak możecie do nas dołączyć i wspólnie stworzyć coś wielkiego! 💪

Piękna kwota
26/03/2025

Piękna kwota

Z całego serca: DZIĘKUJEMY.

❤️ Po raz kolejny zagraliśmy razem w aż 24 krajach na całym świecie - z radością i na zdrowie. Dla onkologii i hematologii dziecięcej podczas 33. Finału WOŚP udało nam się wspólnie zebrać 289 068 047,77 PLN!

⭐ Gramy dalej, do końca świata i jeden dzień dłużej!

Za nami piękny i kolorowy 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❗️ Jesteśmy gotowi na podsumowanie wielkiego gr...
29/01/2025

Za nami piękny i kolorowy 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy❗️ Jesteśmy gotowi na podsumowanie wielkiego grania w Sztabie #3289 „Elementarz” 🥳
100 najwspanialszych i najwytrwalszych wolontariuszy naszego sztabu zebrało kwotę
1️⃣5️⃣7️⃣ 1️⃣2️⃣4️⃣,2️⃣9️⃣zł 😍, w tym 22 383,00 zł to kwota wpłacona do eSkarbonek. Dziękujemy Wam wszystkim, zarówno kwestującym jak i darczyńcom za ogrom emocji i serdeczności oraz że byliście z nami w tym szczególnym dniu 🥰
Jak co roku osobiste podziękowania kierujemy do Szkolny Patrol za dwa dni bardzo ciężkiej i owocnej pracy w supermarketach i galeriach handlowych na terenie Katowic. Dziękujemy uczniom Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. "Elementarz", oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Elementarz" za wytrwałe kwestowanie na ulicach i online, Przedszkole Kropeczki Katowice za zaproszenie i wsparcie naszej zbiórki, Grupa Protektom za czuwanie nad bezpieczeństwem naszego sztabu i wolontariuszy, Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba za włączenie się w działania promocyjne naszego sztabu. Dziękujemy BioBazar Huta Baildon i Akademia Górnośląska w Katowicach za zorganizowanie wydarzeń i ugoszczenie naszych wolontariuszy. Dziękujemy za pomoc Żłobek "Elementarz Przyjazny Rodzinie", wszystkim członkom sztabu, osobom pomagającym nam liczyć pieniądze oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Finału😊 Wykonaliście kawał dobrej roboty. Naprawdę możecie być z siebie dumni! ❤
W tym roku Fundacja WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na oddziały onkologii i hematologii dziecięcej 🏥
Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i filmy 📸
Radość ze wspólnego grania wciąż wypełnia nasze serca😊
Do zobaczenia w 2026 roku 🤩

Kochani ❤ Właśnie skończyliśmy rozliczać nasz Sztab WOŚP Katowice-Ligota. Kwota deklarowana na godzinę 22.30 to 1️⃣5️⃣5️...
26/01/2025

Kochani ❤ Właśnie skończyliśmy rozliczać nasz Sztab WOŚP Katowice-Ligota. Kwota deklarowana na godzinę 22.30 to 1️⃣5️⃣5️⃣ 7️⃣4️⃣1️⃣,2️⃣9️⃣ zł, ale to jeszcze nie koniec, ponieważ wciąż wpłacacie do naszej eSkarbonki🤭🥰
Dziękujemy za to, że jesteście ❤

Chcesz grać razem z WOŚP w czasie 33. Finału WOŚP? Dorzuć się do naszej eSkarbonki już dzisiaj! eSkarbonka to wirtualna puszka iWolontariusza. Ty też możesz taką założyć.

Krotko o naszym sztabie w porannych wiadomościach Radio ZET 😊
25/01/2025

Krotko o naszym sztabie w porannych wiadomościach Radio ZET 😊

Wiadomości

Adres

Studencka 18
Katowice
40-743

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 15:30
Wtorek 08:00 - 15:30
Środa 08:00 - 15:30
Czwartek 08:00 - 15:30
Piątek 09:00 - 15:30

Telefon

+48322527938

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sztab WOŚP Katowice-Ligota umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Sztab WOŚP Katowice-Ligota:

Udostępnij