17/04/2026
Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego, dlatego też nie może nas zabraknąć w czasie Tygodnia Zdrowia Centrum Organizacji Pozarządowych - Katowice. Zapraszamy na wszystkie wydarzenia tej inicjatywy, a Waszej uwadze polecamy szczególnie spotkanie czwartkowe z Fundacja Wielogłosu i zdrowiem psychicznym w rolach głównych!
Do zobaczenia 23 kwietnia o 11:30 na Wita Stwosza 7 w Katowicach!
Uwaga! Przez cały tydzień możecie zarejestrować się w bazie dawców szpiku Fundacja DKMS!
Przez cały najbliższy tydzień, od 20 do 24 kwietnia, w COP na Wita Stwosza 7, będzie można zapisać się do bazy dawców szpiku, którą prowadzi Fundacja DKMS. Możesz dołączyć do ponad 2.000.000 potencjalnych dawców, by uratować komuś życie!
Jeśli jesteś zdecydowany, lub chcesz dowiedzieć się wiecej - przyjdź do nas między 12:00 a 16:00 - zapraszamy! Dodatkowo czekają na Ciebie spotkania w ramach wydarzenia TYDZIEŃ ZDROWIA w COP. Skorzystaj z okazji, by wiedzieć i umieć więcej:
🩺w poniedziałek dowiesz się, jak samodzielnie się badać, by wcześnie wykryć ewentualne zmiany nowotworowe - zapraszają Stowarzyszenie Klub Śląskich Amazonek oraz Fundacja OnkoSiła;
🩺wtorek to okazja, zwłąszcza dla osób z Ukrainy, by poznać zasady działania służby zdrowia w Polsce, na spotkanie zaprasza SPILNO ZNACZY WSPÓLNIE;
🩺w środę będzie okazja, by nieodpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru, zadba o Was Stowarzyszenie Metro Med;
🩺czwartek poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu, a także krzywdzącym stereotypom, z jakimi mierzą się osoby z zaburzeniami psychicznymi; ten temat podejmie Fundacja Wielogłosu;
🩺w piątek zapraszamy na Kopernika 14, gdzie ratownik medyczny ze Stowarzyszenia Metro Med przeszkoli Was z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.