CZYM KONKRETNIE BĘDZIE CENTRUM RODZINY IM. ŚW. JÓZEFA?
● Miejscem opieki i rozwoju dla najmłodszych dzieci,
● Strefą warsztatową i konferencyjną tworzoną z pasji i miłości do człowieka. Tutaj specjaliści z zakresu m.in. rodzicielstwa, wychowania, psychologii rozwojowej,
komunikacji będą dzielić się swoją wiedzą;
● Miejscem, w którym Mama otrzyma dobre słowo od innych Mam przy kubku ciepłej kawy;
● Miejscem, w którym Tata przeżyje nowe przygody i podejmie wyzwania w gronie innych Ojców;
● Przestrzenią, w której senior-wolontariusz zaangażuje się w opiekę nad maluchami. CENTRUM POWSTAJE, BY:
● Zapewnić profesjonalną opiekę dla dzieci w wieku żłobkowym,
● Organizować warsztaty dla rodziców i dziadków oraz tych, dla których ważne jest:
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- wspieranie dziecka w indywidualnym rozwoju,
- rozwijanie umiejętności wychowawczych. DLACZEGO BUDUJEMY CENTRUM? Od lat obserwujemy, jakie spustoszenie niesie za sobą brak bliskości, czułości, silnych więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami, opiekunami. Widzimy konsekwencje deficytów w sferze emocjonalnej. Pracując z ofiarami przemocy pod każdą możliwą postacią, ofiarami handlu ludźmi, przymusowego niewolnictwa, zranionymi na zawsze dziećmi i poturbowanymi dorosłymi, dostrzegamy ogromną lukę do wypełnienia. Lukę systemową, w której nie wspiera się rodzin ze „średniej krajowej”, a skupia na tych, które zagrożone są zepchnięciem na margines. A to głównie „średnia krajowa” tworzy nasze społeczeństwo. Mając bogate doświadczenie terapeutyczne, psychologiczne, pedagogiczne, wiemy, jak wspierać i pomagać mądrze i adekwatnie do potrzeb. KIM JESTEŚMY?
● Nieugiętymi Wojowniczkami, które w katowickim Stowarzyszeniu PoMOC, od 20 lat towarzyszą kobietom będącym w szeroko pojętym kryzysie.
● Mamami, córkami, żonami, siostrami, kobietami „po przejściach” doświadczającymi radości i smutków, sukcesów i porażek wynikających z każdej z tych ról.
● Szalonymi marzycielkami, które w budowę Centrum wkładają ogrom swojego serca, energii, pracy, wiary i determinacji, by spełniać marzenia o lepszym świecie. SKĄD MAMY PIENIĄDZE NA BUDOWĘ? Projekt Centrum powstawał w czasie, gdy uruchomiony był program “LEMUR-Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe obiekty budowane według wytycznych Ministerstwa (ekologiczne i niskokosztowe w utrzymaniu) miały zagwarantowaną dotację wysokości 70% wszystkich kosztów. Jako stowarzyszenie zebraliśmy 30% wkładu własnego, zlecając jednocześnie napisanie wniosku do programu firmie, która się w tym specjalizowała. W chwili, kiedy projekt wykonawczy był niemal gotowy, Ministerstwo z dnia na dzień, DOSŁOWNIE!, zamknęło program. To był dla nas cios, ale nie poddałyśmy się i z determinacją działamy dalej. Budowa rozpoczęła się ze środków wkładu własnego z kwotą 1 650 000 i kontynuujemy ją do dziś dzięki wpłatom darowizn od ludzi takich jak TY! Wejdź na www.budujemycosdobrego.pl i przekaż hojną darowiznę! Możesz też zrobić przelew tradycyjny:
Stowarzyszenie PoMoc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej
ul. Krasińskiego 21, 40-019 Katowice
nr konta: 38 1020 2313 0000 3902 0456 8533
IBAN: BPKOPLPW
SWIFT: PL 38102023130000390204568533
TYTUŁ PRZELEWU: CENTRUM ŚW.