Budujemy Coś Dobrego

Budujemy Coś Dobrego Budujemy miejsce, w którym się kocha i uczy kochać. Buduj z nami! Wejdź na www.budujemycosdobrego.pl i dowiedz się więcej!
BUDUJ Z NAMI! JÓZEFA

CZYM KONKRETNIE BĘDZIE CENTRUM RODZINY IM. ŚW. JÓZEFA?
● Miejscem opieki i rozwoju dla najmłodszych dzieci,
● Strefą warsztatową i konferencyjną tworzoną z pasji i miłości do człowieka. Tutaj specjaliści z zakresu m.in. rodzicielstwa, wychowania, psychologii rozwojowej,
komunikacji będą dzielić się swoją wiedzą;
● Miejscem, w którym Mama otrzyma dobre słowo od innych Mam przy kubku ciepłej kawy;

● Miejscem, w którym Tata przeżyje nowe przygody i podejmie wyzwania w gronie innych Ojców;
● Przestrzenią, w której senior-wolontariusz zaangażuje się w opiekę nad maluchami. CENTRUM POWSTAJE, BY:
● Zapewnić profesjonalną opiekę dla dzieci w wieku żłobkowym,
● Organizować warsztaty dla rodziców i dziadków oraz tych, dla których ważne jest:
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- wspieranie dziecka w indywidualnym rozwoju,
- rozwijanie umiejętności wychowawczych. DLACZEGO BUDUJEMY CENTRUM? Od lat obserwujemy, jakie spustoszenie niesie za sobą brak bliskości, czułości, silnych więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami, opiekunami. Widzimy konsekwencje deficytów w sferze emocjonalnej. Pracując z ofiarami przemocy pod każdą możliwą postacią, ofiarami handlu ludźmi, przymusowego niewolnictwa, zranionymi na zawsze dziećmi i poturbowanymi dorosłymi, dostrzegamy ogromną lukę do wypełnienia. Lukę systemową, w której nie wspiera się rodzin ze „średniej krajowej”, a skupia na tych, które zagrożone są zepchnięciem na margines. A to głównie „średnia krajowa” tworzy nasze społeczeństwo. Mając bogate doświadczenie terapeutyczne, psychologiczne, pedagogiczne, wiemy, jak wspierać i pomagać mądrze i adekwatnie do potrzeb. KIM JESTEŚMY?
● Nieugiętymi Wojowniczkami, które w katowickim Stowarzyszeniu PoMOC, od 20 lat towarzyszą kobietom będącym w szeroko pojętym kryzysie.
● Mamami, córkami, żonami, siostrami, kobietami „po przejściach” doświadczającymi radości i smutków, sukcesów i porażek wynikających z każdej z tych ról.
● Szalonymi marzycielkami, które w budowę Centrum wkładają ogrom swojego serca, energii, pracy, wiary i determinacji, by spełniać marzenia o lepszym świecie. SKĄD MAMY PIENIĄDZE NA BUDOWĘ? Projekt Centrum powstawał w czasie, gdy uruchomiony był program “LEMUR-Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe obiekty budowane według wytycznych Ministerstwa (ekologiczne i niskokosztowe w utrzymaniu) miały zagwarantowaną dotację wysokości 70% wszystkich kosztów. Jako stowarzyszenie zebraliśmy 30% wkładu własnego, zlecając jednocześnie napisanie wniosku do programu firmie, która się w tym specjalizowała. W chwili, kiedy projekt wykonawczy był niemal gotowy, Ministerstwo z dnia na dzień, DOSŁOWNIE!, zamknęło program. To był dla nas cios, ale nie poddałyśmy się i z determinacją działamy dalej. Budowa rozpoczęła się ze środków wkładu własnego z kwotą 1 650 000 i kontynuujemy ją do dziś dzięki wpłatom darowizn od ludzi takich jak TY! Wejdź na www.budujemycosdobrego.pl i przekaż hojną darowiznę! Możesz też zrobić przelew tradycyjny:
Stowarzyszenie PoMoc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej
ul. Krasińskiego 21, 40-019 Katowice

nr konta: 38 1020 2313 0000 3902 0456 8533
IBAN: BPKOPLPW
SWIFT: PL 38102023130000390204568533

TYTUŁ PRZELEWU: CENTRUM ŚW.

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze warsztaty! 🔊😊
13/05/2026

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze warsztaty! 🔊😊

👼 Ulepimy razem coś wyjątkowego! Warsztaty z masy solnej ✨

Drodzy Seniorzy! Czy pamiętacie zabawę masą solną? To niezwykle wdzięczny materiał, który pozwala wyczarować prawdziwe cuda. Już w najbliższy czwartek, w ramach „Warsztatów międzypokoleniowych”, zapraszamy Was i Wasze wnuczęta do wspólnego tworzenia!

Tym razem motywem przewodnim będą anielskie zawieszki. To idealna okazja, by wspólnie ugniatać, lepić i projektować figurki aniołków, które mogą stać się piękną dekoracją domu lub prezentem prosto z serca.

Czekamy na Waszą kreatywność, uśmiechy i międzypokoleniową współpracę! 🎨🤝

👥 Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic w wieku 60+ wraz z wnuczką/wnuczkiem
📍 ul. Karoliny 17, Katowice-Bogucice (Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach)
🗓 7 maja 2026 r., godz. 16:30
⏳ Czas trwania: 1 godzina (do 17:30)
💸 Warsztaty są całkowicie darmowe

Zabierzcie wnuki za rękę i wpadnijcie do nas!

Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej 🖼👇

Więcej o projekcie: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

🔥 Po pierwszej części o asertywności dostaliśmy od Was jasny sygnał:„Chcemy kontynuacji. Chcemy nauczyć się mówić to na ...
12/05/2026

🔥 Po pierwszej części o asertywności dostaliśmy od Was jasny sygnał:
„Chcemy kontynuacji. Chcemy nauczyć się mówić to na głos.”

I tak powstał warsztat:
„Asertywność w domu i zagrodzie cz. 2 – czyli jak w końcu powiedzieć to na głos i nie wycofać się po 5 minutach”

To nie jest teoria o komunikacji.
To praktyka bycia w swoim głosie – nawet kiedy jest niewygodnie, emocjonalnie, trudno.

Bo asertywność bez komunikacji… zostaje tylko intencją.

A my idziemy krok dalej. 💪

Zapisy na warsztat OBOWIĄZKOWE (liczba miejsc ograniczona):
👉 https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/asertywnosc-w-domu-i-zagrodzie-czesc-2-jak-w-koncu-powiedziec-to-na-glos-i-nie-wycofac-sie-po-5-minutach/
⏰ Kiedy: 23.05.2026 godzina 17:00 – 20.00
📍 Gdzie: ul. Karoliny 17, Katowice

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jeśli jednak poczujesz, że chcesz wesprzeć nasze działania, dobrowolna wpłata "co łaska" będzie dla nas miłym gestem i wsparciem w tworzeniu kolejnych wydarzeń.

👼 Ulepimy razem coś wyjątkowego! Warsztaty z masy solnej ✨Drodzy Seniorzy! Czy pamiętacie zabawę masą solną? To niezwykl...
12/05/2026

👼 Ulepimy razem coś wyjątkowego! Warsztaty z masy solnej ✨

Drodzy Seniorzy! Czy pamiętacie zabawę masą solną? To niezwykle wdzięczny materiał, który pozwala wyczarować prawdziwe cuda. Już w najbliższy czwartek, w ramach „Warsztatów międzypokoleniowych”, zapraszamy Was i Wasze wnuczęta do wspólnego tworzenia!

Tym razem motywem przewodnim będą anielskie zawieszki. To idealna okazja, by wspólnie ugniatać, lepić i projektować figurki aniołków, które mogą stać się piękną dekoracją domu lub prezentem prosto z serca.

Czekamy na Waszą kreatywność, uśmiechy i międzypokoleniową współpracę! 🎨🤝

👥 Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic w wieku 60+ wraz z wnuczką/wnuczkiem
📍 ul. Karoliny 17, Katowice-Bogucice (Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach)
🗓 7 maja 2026 r., godz. 16:30
⏳ Czas trwania: 1 godzina (do 17:30)
💸 Warsztaty są całkowicie darmowe

Zabierzcie wnuki za rękę i wpadnijcie do nas!

Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej 🖼👇

Więcej o projekcie: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

To już jutro! Zapraszamy serdecznie 😊
11/05/2026

To już jutro! Zapraszamy serdecznie 😊

🧠 Kolejny trening dla Twoich „szarych komórek”! ✨

Drodzy Seniorzy, nie zwalniamy tempa! Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Trening umysłu” w ramach projektu „Aktywny Senior”.

Wspólnie udowadniamy, że dobra pamięć i bystry umysł to kwestia regularnych ćwiczeń i dobrej zabawy. Jeśli chcecie w miłym towarzystwie zadbać o swoją koncentrację i sprawność intelektualną, te zajęcia są właśnie dla Was!

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Anna Kajdan, która przygotowała dla Was porcję nowych, ciekawych wyzwań dla umysłu.

👥 Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic w wieku 60+
📍 ul. Karoliny 17, Katowice-Bogucice (Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach)
🗓 12 maja 2026 r., godz. 16:00
⏳ Czas trwania: 1 godzina
💸 Warsztaty są całkowicie darmowe

Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej 🖼👇

Więcej o projekcie: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

🧠 Kolejny trening dla Twoich „szarych komórek”! ✨Drodzy Seniorzy, nie zwalniamy tempa! Serdecznie zapraszamy na kolejne ...
10/05/2026

🧠 Kolejny trening dla Twoich „szarych komórek”! ✨

Drodzy Seniorzy, nie zwalniamy tempa! Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Trening umysłu” w ramach projektu „Aktywny Senior”.

Wspólnie udowadniamy, że dobra pamięć i bystry umysł to kwestia regularnych ćwiczeń i dobrej zabawy. Jeśli chcecie w miłym towarzystwie zadbać o swoją koncentrację i sprawność intelektualną, te zajęcia są właśnie dla Was!

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Anna Kajdan, która przygotowała dla Was porcję nowych, ciekawych wyzwań dla umysłu.

👥 Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic w wieku 60+
📍 ul. Karoliny 17, Katowice-Bogucice (Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach)
🗓 12 maja 2026 r., godz. 16:00
⏳ Czas trwania: 1 godzina
💸 Warsztaty są całkowicie darmowe

Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej 🖼👇

Więcej o projekcie: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

💪 Ale energia! Za nami pierwsze zajęcia z gimnastyki z fizjoterapeutą! 🏃‍♂️W ostatni czwartek (07.05) wystartowaliśmy z ...
09/05/2026

💪 Ale energia! Za nami pierwsze zajęcia z gimnastyki z fizjoterapeutą! 🏃‍♂️

W ostatni czwartek (07.05) wystartowaliśmy z nowym cyklem w ramach projektu „Aktywny Senior” i chcemy wam serdeczne podziękować za Waszą liczną obecność i wspólne zadbanie o zdrowie.

Pod okiem profesjonalisty nasi Seniorzy udowodnili, że wiek to tylko liczba, a chęć do ruchu i poprawy sprawności jest ogromna. Było mnóstwo uśmiechu, solidna porcja bezpiecznych ćwiczeń i świetna atmosfera.Zerknijcie na zdjęcia i zobaczcie, jak dzielnie ćwiczyli nasi uczestnicy! 📸👇

Mamy nadzieję, że zakwasy będą tylko „pozytywne”, a energia zostanie z Wami na cały tydzień.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania – dbajmy o formę razem!

Więcej o naszych warsztatach: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

💬 „W głowie wiem, co powinnam / powinienem powiedzieć… ale kiedy przychodzi moment – milknę albo się wycofuję.”Brzmi zna...
08/05/2026

💬 „W głowie wiem, co powinnam / powinienem powiedzieć… ale kiedy przychodzi moment – milknę albo się wycofuję.”

Brzmi znajomo?

Dlatego powstała druga część warsztatu:
„Asertywność w domu i zagrodzie cz. 2 – czyli jak w końcu powiedzieć to na głos i nie wycofać się po 5 minutach”

To odpowiedź na Wasze potrzeby po pierwszym spotkaniu.
Nie wymyślona „na papierze”, tylko wypracowana w rozmowach, emocjach i realnych historiach.

Tym razem skupiamy się na ASERTYWNEJ KOMUNIKACJI – tej, która zostaje wypowiedziana do końca.
Nawet jeśli serce bije szybciej.

💛 Bo Twoje zdanie też ma prawo wybrzmieć.

Zapisy na warsztat OBOWIĄZKOWE (liczba miejsc ograniczona):
👉https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/asertywnosc-w-domu-i-zagrodzie-czesc-2-jak-w-koncu-powiedziec-to-na-glos-i-nie-wycofac-sie-po-5-minutach/
⏰ Kiedy: 23.05.2026 godzina 17:00 – 20.00
📍 Gdzie: ul. Karoliny 17, Katowice

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jeśli jednak poczujesz, że chcesz wesprzeć nasze działania, dobrowolna wpłata "co łaska" będzie dla nas miłym gestem i wsparciem w tworzeniu kolejnych wydarzeń.

💙 Porozmawiajmy o zdrowiu, którego nie widać na pierwszy rzut oka. ✨Drodzy Seniorzy, zdrowie to nie tylko sprawność fizy...
08/05/2026

💙 Porozmawiajmy o zdrowiu, którego nie widać na pierwszy rzut oka. ✨

Drodzy Seniorzy, zdrowie to nie tylko sprawność fizyczna, ale także nasza kondycja psychiczna i pogoda ducha. W ramach projektu „Aktywny Senior” ruszamy z nowym cyklem „Profilaktyka zdrowotna”, który zaczynamy od tematu niezwykle ważnego i często pomijanego.

Zapraszamy na spotkanie pt. „Czy depresja to najbardziej uśmiechnięta choroba świata?”. Często pod maską codziennego uśmiechu kryją się trudne emocje – wspólnie nauczymy się, jak je rozpoznawać u siebie i bliskich oraz jak dbać o higienę psychiczną na co dzień.

Spotkanie poprowadzi wyjątkowy ekspert – dr n. o zdr. Michał Górski, który w profesjonalny, a zarazem ciepły sposób przybliży nam ten temat.

👥 Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic w wieku 60+
📍 ul. Karoliny 17, Katowice-Bogucice (Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach)
🗓 11 maja 2026 r., godz. 10:30
⏳ Czas trwania: 2 godziny (do 12:30)
💸 Warsztaty są całkowicie darmowe

Przyjdźcie, posłuchajcie i zadbajcie o swój wewnętrzny spokój.
Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej 🖼👇

Zobacz również opis warsztatów i całego projektu na naszej stronie: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

☕ Kawa, krzyżówki i świetne towarzystwo! 🧠Za nami kolejne zajęcia z cyklu „Trening umysłu” w ramach projektu „Aktywny Se...
08/05/2026

☕ Kawa, krzyżówki i świetne towarzystwo! 🧠

Za nami kolejne zajęcia z cyklu „Trening umysłu” w ramach projektu „Aktywny Senior”. Tym razem nasze dzielne uczestniczki zmierzyły się z nie lada wyzwaniami!

W ruch poszły nie tylko długopisy, ale przede wszystkim „szare komórki”. Panie z ogromnym zaangażowaniem:
🔸rozwiązywały różnorodne krzyżówki,
🔸rozszyfrowywały skomplikowane kody,
🔸bawiły się słowotwórstwem, tworząc nowe wyrazy.

Wszystko to odbyło się w wyjątkowo ciepłej i miłej atmosferze – przy aromatycznej kawie i wspólnych rozmowach. Jak widać na zdjęciach, nauka i trening pamięci mogą być czystą przyjemnością! 📸👇

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!

Więcej o naszych warsztatach: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

✨ To się naprawdę dzieje!„Asertywność w domu i zagrodzie cz. 2 – czyli jak w końcu powiedzieć to na głos i nie wycofać s...
05/05/2026

✨ To się naprawdę dzieje!

„Asertywność w domu i zagrodzie cz. 2 – czyli jak w końcu powiedzieć to na głos i nie wycofać się po 5 minutach”

Ten warsztat nie był w planie… dopóki nie poprosiłyście o niego same.

Po pierwszej części o asertywności usłyszeliśmy:
„Chcemy więcej. Chcemy umieć to powiedzieć naprawdę. Na głos. Bez wycofywania się.”

I tak powstała kontynuacja – o asertywnej komunikacji w praktyce.

Bo czasem nie chodzi już o to, czy „wolno mi czuć i chcieć”.
Tylko o to, jak to powiedzieć, żeby nie zniknąć z własnych słów po pięciu minutach.

Zapisy na warsztat OBOWIĄZKOWE (liczba miejsc ograniczona):
👉 https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/asertywnosc-w-domu-i-zagrodzie-czesc-2-jak-w-koncu-powiedziec-to-na-glos-i-nie-wycofac-sie-po-5-minutach/
⏰ Kiedy: 23.05.2026 godzina 17:00 – 20.00
📍 Gdzie: ul. Karoliny 17, Katowice

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jeśli jednak poczujesz, że chcesz wesprzeć nasze działania, dobrowolna wpłata "co łaska" będzie dla nas miłym gestem i wsparciem w tworzeniu kolejnych wydarzeń.

🏃‍♂️ Zadbaj o formę i kręgosłup z profesjonalistą! ✨Drodzy Seniorzy! Startujemy z nowym, niezwykle ważnym cyklem w ramac...
05/05/2026

🏃‍♂️ Zadbaj o formę i kręgosłup z profesjonalistą! ✨

Drodzy Seniorzy! Startujemy z nowym, niezwykle ważnym cyklem w ramach projektu „Aktywny Senior”. Zapraszamy na pierwsze zajęcia z serii „Gimnastyka z fizjoterapeutą”!

Wiemy, że ruch to zdrowie, ale ten wykonywany pod okiem eksperta to gwarancja bezpieczeństwa i lepszego samopoczucia. Podczas spotkań skupimy się na ćwiczeniach, które wzmocnią Wasze mięśnie, poprawią ruchomość stawów i pomogą pozbyć się codziennych dolegliwości bólowych. Wszystko w tempie dostosowanym do Waszych możliwości i w świetnej atmosferze!

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany fizjoterapeuta - Norbert Knap, który zadba o poprawność każdego ćwiczenia.

👥 Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic w wieku 60+
📍 ul. Karoliny 17, Katowice-Bogucice (Centrum Rodziny im. św. Józefa w Katowicach)
🗓 7 maja 2026 r., godz. 17:30
⏳ Czas trwania: 1 godzina (do 18:30)
💸 Warsztaty są całkowicie darmowe

Ubierzcie się wygodnie i wpadnijcie zadbać o swoją sprawność!

Szczegóły znajdziecie na plakacie poniżej 🖼👇

Zobacz również opis warsztatów i całego projektu na naszej stronie: https://budujemycosdobrego.pl/warsztaty/aktywny-senior/

Projekt realizowany od 01.04.2026 do 31.08.2026 w ramach zadania publicznego: “Prowadzenie Klubów Seniora oraz pozostałych zadań związanych z aktywizacją seniorów”

Adres

Ulica Karoliny 17
Katowice
40-186

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Budujemy Coś Dobrego umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Budujemy Coś Dobrego:

Udostępnij