08/03/2026
Tym razem post będzie osobisty, bo odczuwam DYSONANS
🅰️ albo po pierwsze: TAK! mam ochotę świętować bo jest to nasz dzień, bo możemy się pokazać w każdej roli, w każdym miejscu, bo powinnyśmy być docenione bez względu na to czy zdobywamy Noble i medale olimpijskie czy taż wspieramy noblistów/noblistki albo wychowujemy przyszłych olimpijczyków/olimpijki albo po prostu robimy swoje w mniej lub bardziej sprzyjającej rzeczywistości
🅱️ bo po drugie od piątku bombardują mnie życzenia, kwiatki, czekoladki i buziaki dla "naszych wspaniałych pań"
No CUUUDOWNIE JEST 💐😘🍾... a od jutra wracamy do rzeczywistości
❓❓Jak świętować DZIEŃ KOBIET bez popadania w goździki i rajstopy czy ich nowoczesne odmiany (roczniki poniżej 1990 mogą się zwrócić o wyjaśnienia) ale też bez konieczności rzucania bomb i palenia biustonoszy? Jak doceniać naszą rzeczywistość bez zapominania o tych, którym odmawia się ich praw do nauki, pracy, samostanowienia?
❗❗Ogłaszam marzec moim osobistym miesiącem refleksji nad równością praw i równością szans - w teorii i praktyce. I zapraszam Was wszystkich i wszystkie do tegoż samego.
W postach, komentarzach i mailach i we własnych umysłach
Wasza Prezeska 🥰