18/05/2026
W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w ćwiczeniach zgrywających na terenie Wytwórni Mas Bitumicznych DUNA POLSKA S.A. w Wandzinie 🚒
W manewrach brały udział także jednostki OSP: Osp Ksrg Jamy , OSP KSRG Nowy Uścimów , OSP KSRG Nowodwór , OSP KSRG i MDP Kamionka , Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrówku - OSP Ostrówek oraz OSP KSRG Pałecznica . W działaniach uczestniczyli również funkcjonariusze Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie , Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno–Ekologicznego „BIAŁA-1” z Białej Podlaskiej oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „LUBLIN-2” z JRG 2 w Lublinie.
Celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy służb oraz sprawdzenie gotowości operacyjnej podczas działań na obiektach przemysłowych.
Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń wraz z funkconariuszami Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie sprawował Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Chwalczuk.
Dziękujemy wszystkim za wspólne działania i cenne doświadczenie 💪