15/03/2026
Pani Anna Podulka (Koncertmistrz Filharmonii Śląskiej) wystąpi już 20. marca jako solistka niezwykle interesująco zapowiadającego się koncertu!
Filharmonia Śląska, Katowice.
W ten dzień szczególnie warto odwiedzić jedną z ważniejszych instytucji kultury muzycznej na mapie Śląskie. Pozytywna energia.
Beneficjenci zorganizowanego przez nas wydarzenia "Koncertowi Seniorzy. Po radość i uśmiech do Filharmonii Śląskiej" mieli okazję podziwiać kunszt Pani Anny podczas koncertu "Wielkie włoskie chóry i uwertury".
Dzięki swej ogromnej otwartości i życzliwości, Pani Koncertmistrz, tuż po koncercie, spotkała się z "Koncertowymi Seniorami". Towarzyszyli Jej - inspektor chóru FŚ, pan Michał Schoppa, oraz trębacz FŚ, Solista koncertu, pan Szymon Gaudyn.
Przybliżyli oni uczestnikom kulisy pracy muzyka filharmonicznego, ścieżkę edukacji i rozwoju profesjonalnego artysty-muzyka i... obejrzyj naszą relację z tego spotkania na YouTube, polecamy! Link w pierwszym komentarzu! :)
Gratulujemy Filharmonii Śląskiej wybitnego kunsztu i ekspresji artystycznej Pani Koncertmistrz, a Pani Annie życzymy ogromu satysfakcji artystycznej i zawodowej w Pani dalszej karierze solistycznej i orkiestrowej! 💐
❤️Są w orkiestrze osoby, które swoją energią, spokojem i muzykalnością budują jej charakter każdego dnia. Jedną z nich jest Anna Podulka – koncertmistrzyni Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej!✨
🎶20 marca będziemy mogli usłyszeć ją jako solistkę w wyjątkowym repertuarze! W Poème Ernesta Chaussona zaprezentuje pełnię skrzypcowej ekspresji – od subtelnej liryki po intensywne, pełne emocji frazy. Towarzyszyć jej będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego 🎻
🎟 Cały program koncertu i ostatnie już bilety na ten wieczór dostępne są na naszej stronie!
📍Anna Podulka – Studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Piotra Tarcholika oraz w Univeristät Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Hermanna Kienzla. Doskonaliła również swoje umiejętności wiolinistyczne na licznych kursach mistrzowskich. W 2007 r. zdobyła wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie im. H.W.Ernsta i K.Szymanowskiego we Wrocławiu, w tym samym roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Katowic. W 2012 r. otrzymała pierwsze miejsce oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na konkursie zespołów kameralnych w ramach Festiwalu Sztuki Młodych w Poznaniu. Jako solistka występowała na Festiwalu Karola Szymanowskiego w Atmie oraz podczas XIII Śląskich Dni Muzyki Współczesnej. Jest absolwentką pierwszej edycji Akademia Sinfonia Varsovia. Była również członkiem World Youth Orchestra, z którą odbyła liczne międzynarodowe trasy koncertowe. W latach 2012-2016 pełniła kolejno funkcję lidera drugich skrzypiec oraz koncertmistrza Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Od 2016 roku związana z młodą i dynamicznie rozwijającą się orkiestrą Polish Art Philharmonic, której jest koncertmistrzem. W grudniu 2016 r. wraz z Michałem Maciaszczykiem wystąpiła w roli solistki na scenie słynnego wiedeńskiego Musikverein. Jako muzyk orkiestrowy występowała na wielu prestiżowych festiwalach, pracując z wybitnymi dyrygentami i solistami. Na co dzień pracuje jako koncertmistrz orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego, a swoje pasje kameralne realizuje w kwartecie DankArt, do którego dołączyła w 2019 r. w roli prymariusza.