Stowarzyszenie "Partum Synthesis"

Stowarzyszenie "Partum Synthesis" Stowarzyszenie "Partum Synthesis" powstało w 2023 roku i ma siedzibę w Jaworznie.

Swoją działalność, realizowaną zarówno w kraju, jak i za granicą, skupia wokół wybranych zagadnień z zakresu nauki, edukacji i kultury.

Pani Anna Podulka (Koncertmistrz Filharmonii Śląskiej) wystąpi już 20. marca jako solistka niezwykle interesująco zapowi...
15/03/2026

Pani Anna Podulka (Koncertmistrz Filharmonii Śląskiej) wystąpi już 20. marca jako solistka niezwykle interesująco zapowiadającego się koncertu!
Filharmonia Śląska, Katowice.
W ten dzień szczególnie warto odwiedzić jedną z ważniejszych instytucji kultury muzycznej na mapie Śląskie. Pozytywna energia.
Beneficjenci zorganizowanego przez nas wydarzenia "Koncertowi Seniorzy. Po radość i uśmiech do Filharmonii Śląskiej" mieli okazję podziwiać kunszt Pani Anny podczas koncertu "Wielkie włoskie chóry i uwertury".
Dzięki swej ogromnej otwartości i życzliwości, Pani Koncertmistrz, tuż po koncercie, spotkała się z "Koncertowymi Seniorami". Towarzyszyli Jej - inspektor chóru FŚ, pan Michał Schoppa, oraz trębacz FŚ, Solista koncertu, pan Szymon Gaudyn.
Przybliżyli oni uczestnikom kulisy pracy muzyka filharmonicznego, ścieżkę edukacji i rozwoju profesjonalnego artysty-muzyka i... obejrzyj naszą relację z tego spotkania na YouTube, polecamy! Link w pierwszym komentarzu! :)

Gratulujemy Filharmonii Śląskiej wybitnego kunsztu i ekspresji artystycznej Pani Koncertmistrz, a Pani Annie życzymy ogromu satysfakcji artystycznej i zawodowej w Pani dalszej karierze solistycznej i orkiestrowej! 💐

❤️Są w orkiestrze osoby, które swoją energią, spokojem i muzykalnością budują jej charakter każdego dnia. Jedną z nich jest Anna Podulka – koncertmistrzyni Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej!✨

🎶20 marca będziemy mogli usłyszeć ją jako solistkę w wyjątkowym repertuarze! W Poème Ernesta Chaussona zaprezentuje pełnię skrzypcowej ekspresji – od subtelnej liryki po intensywne, pełne emocji frazy. Towarzyszyć jej będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego 🎻

🎟 Cały program koncertu i ostatnie już bilety na ten wieczór dostępne są na naszej stronie!

📍Anna Podulka – Studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Piotra Tarcholika oraz w Univeristät Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Hermanna Kienzla. Doskonaliła również swoje umiejętności wiolinistyczne na licznych kursach mistrzowskich. W 2007 r. zdobyła wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie im. H.W.Ernsta i K.Szymanowskiego we Wrocławiu, w tym samym roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Katowic. W 2012 r. otrzymała pierwsze miejsce oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na konkursie zespołów kameralnych w ramach Festiwalu Sztuki Młodych w Poznaniu. Jako solistka występowała na Festiwalu Karola Szymanowskiego w Atmie oraz podczas XIII Śląskich Dni Muzyki Współczesnej. Jest absolwentką pierwszej edycji Akademia Sinfonia Varsovia. Była również członkiem World Youth Orchestra, z którą odbyła liczne międzynarodowe trasy koncertowe. W latach 2012-2016 pełniła kolejno funkcję lidera drugich skrzypiec oraz koncertmistrza Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Od 2016 roku związana z młodą i dynamicznie rozwijającą się orkiestrą Polish Art Philharmonic, której jest koncertmistrzem. W grudniu 2016 r. wraz z Michałem Maciaszczykiem wystąpiła w roli solistki na scenie słynnego wiedeńskiego Musikverein. Jako muzyk orkiestrowy występowała na wielu prestiżowych festiwalach, pracując z wybitnymi dyrygentami i solistami. Na co dzień pracuje jako koncertmistrz orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego, a swoje pasje kameralne realizuje w kwartecie DankArt, do którego dołączyła w 2019 r. w roli prymariusza.

27/02/2026

Światowy Dzień NGO 🥳
Wszystkiego co najlepsze dla Trzeciego Sektora!

29/01/2026

Czy znasz już "JA-MA-O-PO"?
Stworzona przez nas Jaworznicka Mapa Organizacji Pozarządowych już od kwartału służy społeczności Miasto Jaworzno i Śląskie. Pozytywna energia.
Posłuchaj podcastu i zapoznaj się z naszą Mapą.
Udostępnij proszę nasz post, by co raz większa liczba jaworznianek i jaworznian mogła z niej skorzystać, bezpłatnie!
Zrealizowane zadanie zostało sfinansowane dzięki wsparciu Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu MMS - odporne Śląskie.

Link do "JA-MA-O-PO" znajdziesz w komentarzu ⬇️

23/12/2025
Czy poznaliście już "JA-MA-O-PO", czyli Jaworznicką Mapę Organizacji Pozarządowych i jej możliwości❓️Stworzyliśmy ją w r...
12/12/2025

Czy poznaliście już "JA-MA-O-PO", czyli Jaworznicką Mapę Organizacji Pozarządowych i jej możliwości❓️
Stworzyliśmy ją w ramach programu MMS - odporne Śląskie. Baza danych z podcastem jest narzędziem stworzonym, by służyć lokalnej społeczności - mieszkańcom, administracji i przedsiębiorcom z Jaworzna i okolic.
Wspólnie budujmy Społeczeństwo Obywatelskie❗️😊

14/11/2025

🎙 Posłuchajcie koniecznie! Bardzo istotny temat: Współczesność NGO w Polsce. Możliwości, potrzeby, wyzwania. Współpraca z sektorem publicznym i z biznesem - mocne i słabe strony. Wątpliwości i perspektywy!

🇵🇱 Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱
11/11/2025

🇵🇱 Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości składamy wszystkim Polkom i Polakom serdeczne życzenia jedności, wzajemnego szacunku, dumy, oraz pomyślności dla Po...

08/11/2025
08/11/2025

Jaworznicka Mapa Organizacji Pozarządowych - Stowarzyszenie "Partum Synthesis"

08/11/2025

Adres

Jaworzno
43-600

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie "Partum Synthesis" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Stowarzyszenie "Partum Synthesis":

Udostępnij