05/12/2023
Szanowni Krwiodawcy !
Po ponad 3 latach naszej ciągłej działalności jesteśmy zmuszeni ją dziś zakończyć ! 😢
Do naszej decyzji przyczyniły się różne czynniki i zdarzenia które miały szczególnie miejsce w bieżącym roku.
Nie chcemy szukać winnych tego co się wydarzyło lecz należy podkreślić iż główną przyczyną był brak dawców do planowanych akcji oraz "konkurencja" która wyrosła na naszych plecach.
Trzeba jednakże podkreślić że cieszy nasz fakt że nastąpił aż taki wzrost zainteresowania organizacją akcji krwiodawstwa w naszym powiecie.
Kiedy zaczynaliśmy 3 lata temu naszą działalność byliśmy pierwszymi którzy sprowadzili po latach do jawora akcje krwiodawstwa.
Cieszy nas fakt że nasza działalność stała się przyczynkiem do popularyzacji oraz chęci organizacji akcji przez organy samorządu terytorialnego.
Trudno nam było podjąć taką decyzję chociażby przez wzgląd na 3 lata pełnego zaangażowania i dążenia do tego aby nasze akcje były jak najlepsze dla dawców jak i dla personelu RCKiK.
Dziękujemy za Wasze zangażowanie i chęci niesienia pomocy potrzebującym.
Nieraz poświęciliście godziny swojego życia , czekając częstokroć w trudnych warunkach pogodowych tylko po to żeby oddać 450 ml dobra.
Mamy nadzieję że akcje organizowane w przyszłości przez inne podmioty będą istniały jak najdłużej i nie staną się tylko fundamentem do innych celów niżeli niesienie pomocy innym.
Z wyrazami szacunku,
Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaworze