06/05/2026
Szanowni Państwo,
z wielkim bólem i żalem informuję, że w bieżącym roku Stowarzyszenie CROSS nie przyznało organizacji obozów sportowych z zakresu żeglarstwa, który od wielu lat odbywał się w lipcu na Jezioraku w Siemianach, a także obozu obejmującego kajakarstwo, żeglarstwo oraz nordic walking, planowanego tradycyjnie na sierpień w Sarnówku.
Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu, gdyż wydarzenia te na stałe wpisały się w kalendarz naszych spotkań i stanowiły ważny element integracji oraz aktywności środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Dla większości z Was był to jedyny wyjazd w roku, podczas którego mogliście poczuć się jak w domu. Był on nie tylko formą wypoczynku, ale także ważnym elementem rehabilitacji społecznej i ruchowej. Wielu z Was właśnie tam przezwyciężało swoje lęki i bariery – jestem z Was wszystkich ogromnie dumna i myślę o Was bardzo ciepło.
Decyzja Prezydium i Rady Krajowej CROSS o zatwierdzeniu organizacji innych obozów podyktowana została zmniejszoną dotacją z Ministerstwa Sportu na realizację tego typu przedsięwzięć.
Żywię jednak głęboką nadzieję, że w kolejnych latach uda się powrócić do organizacji naszych słynnych obozów nad jeziorami.
Jednocześnie informujemy, że zawody kajakowe zaplanowane w dniach 26–29 sierpnia w Iławie pozostają aktualne i znajdują się w kalendarzu wydarzeń CROSS. Wszystkich miłośników sportów wodnych serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
Ps. Wraz z najbliższą kadrą będziemy zastanawiać się nad możliwością zorganizowania spotkania na żaglach w formie komercyjnej. O wszelkich ustaleniach będę Was informować w późniejszym terminie.
Z pomyślnymi wiatrami
Wasza Pani Komandor
Klaudia Maria Żelazowska