13/05/2026
🚨Drodzy Mieszkańcy ! 🚨
Dziś spełnia się jedna z moich priorytetowych inicjatyw w tej kadencji sołtysa.
Nasza wieś jest pierwszą wsią w gminie Gostyń, w której został zamontowany zewnętrzny defibrylator AED — urządzenie, które może uratować ludzkie życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.
To nowoczesny sprzęt, który dzięki prostym komunikatom głosowym pomaga udzielić pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem ratowników.
Defibrylator znajduje się w specjalnej kapsule, która jest ogrzewana i oświetlona, dzięki czemu sprzęt pozostaje gotowy do użycia o każdej porze dnia i nocy oraz w każdych warunkach pogodowych.
Za realizacją tego przedsięwzięcia stało wiele rozmów i dyskusji, ale najważniejszy był wspólny cel — zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości.
Tym bardziej cieszę się, że dziś AED jest już dostępny dla mieszkańców naszej wsi.
To ważny krok dla bezpieczeństwa całej naszej społeczności.
Sołtys Zosia Dańczak