24/10/2023
"PIĄTEK Z JULIUSZEM JONIAKIEM" - to hasło pod którym 27 października, odbędzie się akcja artystyczna przygotowana przez Pracownię Plastyki Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Program obejmuje obejrzenie wystawy i formalną oraz ikonograficzną analizę dzieł, jednego z najwybitniejszych polskich artystów. Spotkanie będzie miało miejsce w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, gdzie obecnie znajduje się ekspozycja obrazów Juliusza Joniaka.
Ponadto - idąc śladami mistrza który w swej twórczości nawiązywał do malarstwa Rembrandta czy Velazqueza - podejmiemy próbę osobistej interpretacji jego prac; poszukamy inspiracji i wykonamy własne kompozycje.
Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy uczestników zajęć, które w MDK prowadzą: Agata Musiał- Janik, Bartłomiej Belniak i Wojciech Haberek.
Serdecznie zapraszamy na piątek - spotykamy się o godzinie 14 w siedzibie Muzeum :-) !
PS. W dniu 27 października (piątek), zajęcia plastyczne które prowadzi Agata Musiał- Janik, odbędą się na terenie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach przy ul. Wróblewskiego 10 A. W tym dniu nie będzie zapisanego w harmonogramie spotkania w siedzibie MDK, przy ul. Cichej 4.