Zupa Niepokalanej

Zupa Niepokalanej Łączy nas ewangeliczne pragnienie pomagania potrzebującym. Misję Zupy Niepokalanej realizujemy poprzez gotowanie ciepłych posiłków i pomoc duchową.

Wspólnie z O.Redemptorystami w centrum Gdyni pomagamy ubogim odkryć na nowo ich godność. Wydajemy ciepłe posiłki w każdy wtorek po wspólnej modlitwie o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy każdą chętną osobę do włączenia się w pomoc - gotowanie, wydawanie posiłku, rozmowa, kanapki, produkty, wsparcie finansowe bądź dobre słowo :)

Być może znasz się dobrze na czymś innym, co może przyczynić się do pomocy naszym współbraciom? Napisz do nas!

03/05/2026

🤝 Wolontariat szkolny - małe gesty, wielkie znaczenie

W naszej szkole wierzymy, że dobro zaczyna się od działania. Dlatego rozwijamy różne formy wolontariatu, aby każdy uczeń mógł znaleźć przestrzeń dla siebie:

🔹 Wolontariat akcyjny
To jednorazowe lub cykliczne inicjatywy - zbiórki, akcje charytatywne, wydarzenia, które angażują wielu uczniów i pokazują, jak wspólnie można zrobić coś dobrego.

🔹 Wolontariat stały
To regularna pomoc i zaangażowanie w życie szkoły:
📚 w bibliotece
🎨 w świetlicy szkolnej
🤝 w ramach samopomocy uczniowskiej - uczniowie mogą wspierać się nawzajem w nauce i codziennych wyzwaniach

💛 Nasza wyjątkowa akcja: „Zrób kanapkę na dokładkę”
W każdy wtorek zachęcamy uczniów, aby przygotowali dodatkową kanapkę i zostawili ją na portierni. Tego samego dnia kanapki trafiają do osób w kryzysie bezdomności we współpracy z Zupa Niepokalanej.

To prosty gest, który realnie zmienia czyjś dzień.

❤️ Wolontariat uczy wrażliwości, odpowiedzialności i otwartości na drugiego człowieka. Pokazuje, że każdy z nas ma coś do zaoferowania.

Dołącz do nas - dobro naprawdę się mnoży, gdy się nim dzielimy. ❤️😊

P.S.: Na zdjęciu reprezentacja, bo tak naprawdę cała społeczność szkolna zaangażowana jest w szkolny i pozaszkolny wolontariat ❤️

02/05/2026

Wierzę ,że razem możemy zdziałać więcej
by pomóc w tym przedsięwzięciu.
Osobiście do Domu Miłosierdzia zawiozłem już kilka osób w kryzysie bezdomności,które postanowiły zmienić swoje życie ,a które przychodziły do nas na Zupa Niepokalanej .
Każdy najdrobniejszy Dar naszego Serca przybliży
możliwość wyremontowania tego miejsca ,by mogł służyc pomocą naszym Wspołbraciom w kryzysie bezdomności.

Pozdrawiam Serdecznie. Z wyrazami Szacunku.

Arek

🙏🙏🙏

Ostatni wtorek przyniósł bardzo smutną dla nas wiadomośćZmarł Krzysiu Baran ,,Śmieszek"Uroczystości pogrzebowe odbędą si...
06/02/2026

Ostatni wtorek przyniósł bardzo smutną dla nas wiadomość
Zmarł Krzysiu Baran ,,Śmieszek"
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 07.02.2026 r.
Godz.11:30 w Kosakowie

Kilka dni przed śmiercią ,rozmawialiśmy z Krzysiem o ośrodku i podjęciu leczenia, miał podjąć decyzję .Niestety nie pojawił się we wtorek ,a my otrzymaliśmy ta smutną wiadomość.
Krzysiu pozostanie w naszych sercach i pamięci ze swoim uśmiechem ......... .

Wieczny odpoczynek racz Krzyśkowi dać Panie,a światło wiekuiste niechaj Mu świeci na wieki ,niech spoczywa w pokoju wiecznym.Amen

Powierzamy Krzysia w nieustannej Modlitwie.
🙏🙏🙏

Wtorek - kolejny dzień naszego wspólnego spotkania.Dzisiaj na ciepły posiłek była ciecierzyca🥣🥣.  Silne mrozy ❄️❄️ i goł...
27/01/2026

Wtorek - kolejny dzień naszego wspólnego spotkania.
Dzisiaj na ciepły posiłek była ciecierzyca🥣🥣. Silne mrozy ❄️❄️ i gołoledź nie były dla nas wyrozumiałe, jednak na spotkanie przyszło około czterdziestu Braci. Jak zawsze rozpoczęliśmy od modlitwy🙏 o 16:15, prosząc o pokój i zdrowie dla nas i naszych rodzin oraz za tych, którzy nie przetrwali tej zimy.
Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za poświęcony czas, przygotowanie posiłku i serce włożone w to wszystko ❤️🙏Dziękujemy również za każdy Dar Serca💝, dzięki któremu możemy działać i pomagać naszym Współbraciom w codziennych potrzebach.
Bardzo dziękujemy za to, że jesteście z nami i że razem posługujemy w tym Bożym Dziele .
Dobrze, że jesteście.
Ave Maria 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Wtorek 20 styczeń🤔Nasz tygodniowy czas mierzymy od wtorku do wtorku i mamy trzeci wtorek miesiąca nowego roku.     Mimo ...
20/01/2026

Wtorek 20 styczeń🤔
Nasz tygodniowy czas mierzymy od wtorku do wtorku i mamy trzeci wtorek miesiąca nowego roku.
Mimo mroźnego dnia mieliśmy wiosenną zupę i może dlatego, że mroźny, to przyszło mniej Braci.
Przygotowaliśmy 70 bułek oraz jak w każdy wtorek Pani Krystyna wraz z Mężem przygotowała 10 bułek, które wraz z jabłkami rozdaliśmy do miseczki gorącej zupy.
Cieszymy się, bo dwoje Braci chce pojechać do Domu Miłosierdzia i jutro będzie działać w tym kierunku. Natomiast jak już wspominaliśmy jeden ze Współbraci wraz z osobą towarzyszącą wyrusza do Poznania by zacząć nowe życie. Po zakupieniu biletów jutrzejszym pociągiem wyruszą by dotrzeć do w/w miasta i podjąć pracę.
Dzisiaj również spotkałem się z Rafałem Wojownikiem Maryi z Rumi i Grzegorzem, razem formowaliśmy się w męskiej wspólnocie WM.
Super, że przyjechaliście pomóc. Dziękuję również za piękny Dar Serca, który otrzymaliśmy od dwóch Braci. Serce się raduje, a my możemy działać.
Z ❤️ wszystkim Dziękujemy. Dobrze ,że Jesteście.

Ave Maria🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Wtorkowy mroźny dzień i na rozgrzewkę kapuśniak że słodkiej kapusty.Zanim zupa zagościła w miseczkach KS.Proboszcz popro...
13/01/2026

Wtorkowy mroźny dzień i na rozgrzewkę kapuśniak że słodkiej kapusty.Zanim zupa zagościła w miseczkach KS.Proboszcz poprowadził Modlitwę ,ktorą zakonczył Błogosławieństwem.
W dniu dzisiejszym nasi młodzi Wolontariusze powrócili do Szkoła Podstawowa nr 21 w Gdyni
a zatem i ,,Kanapka na dokładkę" powróciła po Świątecznej przerwie.
Piękny ,,Dar ❤️" za ,który Dziękujemy za ❤️.

Mamy wspaniałe grono Nauczycieli jak i Rodziców i Młodzież ,którzy działają na rzecz osób w potrzebie dnia codziennego ,by nieść bezinteresownie pomoc.

Dobrze ,że Jesteście👍❤️❤️❤️.

Na dzisiejsze spotkanie przyszedł Brat na którego zwróciłem szczególną uwagę ,bo było widać ,że jest poddenerwowany. Po Modlitwie ,a jeszcze przed wydawką ciepłego posiłku, Poprosiłem naszego Współbrata na rozmowę na która zabralem naszego Wolontariusza Macieja.
Usiedliśmy w drugim pomieszczeniu i rozpoczęliśmy rozmowę, bo doszły do nas słuchy ,że doszło do męskich rozmów z innym Współbratem. Jak wiecie są różne historie życia naszych Współbraci. Każdy z nas przecież dźwiga swoje różne sprawy z przeszłości te pozytywne ,ale również negatywne ,są również trudne doświadczenia i to właśnie co usłyszelismy do takich nalezało. Ten ,smutek ,nerwowość naszego Współbrata wynika z utraty swoich Córek ,które zginęły w wypadku. Sam przyznał ,że uciekł w alkohol bo nie poradził sobie z utratą swoich nienarodzonych dzieci.

To jedna z tych rozmów ,które uczą każdego z nas by nie oceniać naszych Braci ,bo nie znamy historia Ich życia i dlaczego znaleźli się i są w tym miejscu ,na ulicy ,uciekając w używki.... .
W dniu jutrzejszym nasz Współbrat wraca w swoje Rodzinne strony ,by Przebaczyć, Prosić o Wybaczenie i pozamykać swoje stare sprawy i zacząć nowy etap w swoim życiu za waszym pośrednictwem Daru Serca,które otrzymujemy od Was .

Nam pozostaje Modlitwa za naszego Współbrata i Dusze Jego Córeczek.

🙏🙏🙏

Wtorek 06 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego, znana też jako Święto Trzech Króli.   O godz. 10:00 rozpoczynamy ...
06/01/2026

Wtorek 06 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego, znana też jako Święto Trzech Króli.
O godz. 10:00 rozpoczynamy przygotowywanie ciepłego posiłku. Przyszło tylu Wolontariuszy, że wszystkie miejsca siedzące wypełniły się co do jednego, a tym samym sprawnie i szybko 96 litrowy garnek zupy był gotowy już około 13:00.
Przygotowaliśmy 70 bułek, było również ciasto i 🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎
Zawitał do nas nasz 10 letni Wolontariusz Tymek wraz z Siostrą Matyldą i Mamą i pomagał przy przygotowywaniu bułek z wędliną, serem i warzywami.
Od Tymka otrzymaliśmy Dar ❤️.
Dziękujemy❤️❤️❤️

O godz. 16:15 rozpoczęliśmy Modlitwę, która została zakończona Błogosławieństwem Pana Boga z rąk Kapłańskich Ojca Tomasza.

Na dzisiejszym spotkaniu poruszyliśmy temat wzajemnego traktowania się między naszymi Współbraćmi. Rozmawialiśmy o wzajemnym szacunku, wspieraniu się w potrzebie dnia codziennego życia na ulicy bez dachu nad głową.
Jest tyle pytań na które szukamy odpowiedzi....

Z ❤️ Dziękujemy każdemu z Was z osobna, że jesteście w tym Bożym Dziele razem z nami.

Błogosławionej każdej chwili.

Ave Maria🙏🙏🙏

02/01/2026

Witajcie,Zbieramy na remont salki, którą udostępniła bezdomnym parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdyni. Od kilku lat, grupa osób, gotuje dla bezdomnych posiłki. Zapewniają naszym bliźnim ciepły posiłek, ciepło, odzież, rozmowę, wsparcie, pomoc psychologiczną.Wielu dobrych lu...

Wtorek ,to ostatnie spotkanie w tym roku z naszymi Współbraćmi i Siostrami.  W miseczkach zagościła dziś zupa ziemniacza...
30/12/2025

Wtorek ,to ostatnie spotkanie w tym roku z naszymi Współbraćmi i Siostrami.
W miseczkach zagościła dziś zupa ziemniaczana z ciecierzycą,imbirem i kurkumą na rozgrzewkę w tą zimowa aurę.
Podczas wspólnej Modlitwy dziękowalismy za to co otrzymujemy każdego dnia .Za dobre rzeczy ,które nas spotykają i za te ,o których wolelibyśmy nie pamiętać ,a i tak dziękujemy ,bo to nasza lekcja życia z której musimy wyciągnąć wnioski.
W naszych ❤️ pamiętamy o naszych bliskich ,o naszych Współbraciach, których już nie ma z nami.
Kończymy ten rok z bagażem doświadczeń i patrzymy w przyszłość z Wiarą ,Nadzieją i Milością.

W dniu dzisiejszym było nas mniej i mogliśmy podzielić się kawałkiem nas , zupę zawieźliśmy do lodówki społecznej ,które mieści się
u O.Franciszkanów.

Tyle dobra otrzymujemy od każdego z Was.

Z ❤️ Dziękujemy za każdy Dar Serca.

Życzymy Błogosławionej każdej chwili w tym i nadchodzącym Roku 2026.

Niech Pan Bóg Wam i Waszym Rodzinom Błogoslawi a Matka Boża osłania swoją Matczyna Opieką i Miłoscia .

Ave Maria 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Tuż po Nowym Roku planujemy dokończyc remont ,już teraz Dziękujemy za wsparcie Modlitwa i finansowe.
Wielkie Dziękujemy ,Dobrze ,że Jesteście.

🙏🙏🙏
https://zrzutka.pl/uxfauz

Czas......   Spotkanie przy stole Wigilijnym.     Ojciec Andrzej rozpoczął od kolędy i słowa Bożego.  Wszyscy trzymaliśm...
26/12/2025

Czas......

Spotkanie przy stole Wigilijnym.

Ojciec Andrzej rozpoczął od kolędy
i słowa Bożego. Wszyscy trzymaliśmy w ręku opłatek, którym za kilka chwil dzieliliśmy się życząc sobie Błogoslawionych Świat Bożego Narodzenia.
Dziękowaliśmy za to wszystko Panu Bogu i naszej Mamie Matce Bożej, że mogliśmy się spotkać i spędzić wspólnie pięknie ten czas na Modlitwie i że zostaliśmy obdarowani tym wszystkim co było na stole Wigilijnym.
Bracia usiedli i podaliśmy barszcz, kawę, herbatę oraz słodkości, które tak uwielbiają w postaci pysznych swojskich wypieków.
Na naszych Współbraci i Siostry czekały jeszcze świąteczne paczki, Święty Mikołaj dotarł na czas mimo braku śniegu❄️
To był piękny wspólny czas Modlitwy i wspólnego czasu przy stole Wigilijnym .
🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲

Z ❤️ Dziękujemy wszystkim Wam Kochani ,którzy jesteście razem z nami w tym Bożym Dziele
,,Zupy Niepokalanej"

Dziękujemy za każdy Dar Waszego Serca.

Życzymy

Błogoslawionych Swiąt Bożego Narodzenia

Wszelkich Łask Bożych

Niech nasza Mama Matka Boża osłania każdego z Nas swoją Matczyna Opieką i Miłością

byśmy podązali drogą Wiary, Nadziei i Miłości.

Niech Pan Bóg Wam Błogosławi 🙏🙏🙏

Dobrze ,że jesteście 🙏🙏🙏❤️❤️❤️

Adres

Portowa 2
Gdynia
81-350

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zupa Niepokalanej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Zupa Niepokalanej:

Udostępnij