10/05/2026
Zmiany są potrzebne, żeby dzieci nie pisały takich listów 📩 ... do sądów rodzinnych ...
"Drogi Sondzie.
Wiem pisanie listu jest trochę dziecinne, ale tylko tak mogę dotrzeć do osób, które decydują o sytuacji rodzinnej. A więc nie rozumiemczemu ktoś postąpił tak dziwnie. No bo tak sytuacje obrócić o 180˚. To trochę dziwne. Naprawde od 17 lipca do około 21 stycznia byłam radosna, szczęśliwa, spełniałam nawet swoje marzenia dziecięce. Brakuje mi tych radosnych chwil z Tatą. Naprzykład : zrobienia babeczek, robienie z gliny, smażenie naleśników. No i jeszcze kontakt z Babcią. Serio jeszcze mi tego bardzo
brakuje. Np. gotowanie, pieczenie, sadzenie roślin i lepienie kopytek. Dla mnie to nie zrozumiałe. Przecież nigdy ze Mną nie było
problemu. Co roczny czerwony pasek, branie udziału w konkursach, 14 miejsce w wojewuctwie z niemieckiego.
Proszę już tyle przez tą sytuację przeżyłam :
- dwu krotne aresztowanie Taty,
- trafienie do szpitala psychiatrycznego,
- przesłuchanie w niebieskim pokoju i za to dziękuję. No moim zdaniem nie jest mądre dać osobie dziecko, gdzie osoba używała przemocy nad dzieckiem np. wykręcanie palcy, drapnięcie paznokciem, drapnięcie
pierścionkiem, krzyczenie, porównywanie mnie do innych, tekst mojej babci od strony matki. Serio mam tego dosyć, że ktoś mi wmawia, że to nie miało miejsca. No, halo, to przecież Panie ze szpitala mi uwieżyły.
Bo to prawda. Tylko czemu Mi nikt nie wieży.
Proszę naprawdę chciała bym mieszkać z Tatą i mieć kontakt z Babcią. Czy serio ludzie z sądu nie myślą, że ja jestem człowiekiem dzieckiem. Sory ale mam dosyć być czyjąś kartą przetargową. Czja tak dużo chcę. Sory ale czy to sprawiedliwe, że dziecko chce być z Tatą a sąd robi odwrotnie. Zmieńmy to. Oprucz mnie takich dzieci jest dużo w Polsce. Czy każde dziecko i mamy cierpieć. To chyba nie w intencji sądów tak mi się wydaje. Proszę o pomoc. Abym mogła mieszkać z Tatą i mieć kontakt z Babcią. Proszę chciała bym jeszcze skrzystać z mojego dzieciństwa.
Kocham mojego Tatę i chce mieszkać z Tatą.
PS. Proszę przeczytać i wziąć to do serca'"
[ 🖌️ pisownia oryginalna / list jest w aktach sprawy / podpis na dole - utajniony ]
Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak || Men's Rights Polska || Ministerstwo Sprawiedliwości ||