Gdański Klub Go

Gdański Klub Go Klub go/wéiqí/baduk w Gdańsku. Co tydzień spotykamy się, żeby grać, uczyć się i się bawić. Zapraszamy. Go/wéiqí/baduk club in Gdańsk. Please feel invited.

We meet every week to play, study and have fun.

Zakończył się bardzo fajny turniej w Żołędowie. Gdańszczanie wyjeżdżają zadowoleni- Mateusz odniósł duży sukces i w swoi...
12/04/2026

Zakończył się bardzo fajny turniej w Żołędowie.
Gdańszczanie wyjeżdżają zadowoleni- Mateusz odniósł duży sukces i w swoim debiucie stanął na najniższym stopniu podium, tuż za danowcami.
Tomek zajął 5 miejsce i też jest zadowolony z gier.

Jutro widzimy się standardowo o 18:00 w Galeii Metropolia, chociaż niektórzy być może będą już od 17:00, warto sprawdzić kanał na Discordzie

Pierwszy dzień zmagań na turnieju w Żołędowie Tomek 5k i Mateusz 5k kończą z bilansem 1-2, przy czym porażki ponieśli ty...
11/04/2026

Pierwszy dzień zmagań na turnieju w Żołędowie Tomek 5k i Mateusz 5k kończą z bilansem 1-2, przy czym porażki ponieśli tylko z rąk danowców.

Dzięki uprzejmości Szczeciński Klub Go Porfirion dostępne są zapisy gier na pierwszej desce z Maksymem 3d.

Maksym vs Mateusz
https://online-go.com/review/1678944

Maksym vs Tomek
https://online-go.com/review/1679031

Jutro dwie ostatnie rundy turnieju

OGŁOSZENIA1) Spotkanie w lany poniedziałek (6 kwietnia 2026) nie odbędzie się. To znakomita okazja by sumiennie poćwiczy...
31/03/2026

OGŁOSZENIA
1) Spotkanie w lany poniedziałek (6 kwietnia 2026) nie odbędzie się. To znakomita okazja by sumiennie poćwiczyć tsumego w domu...
2) Zbieramy ekipę chętnych na turniej w Żołędowie pod Bydgoszczą, organizowany przez Bydgoski Klub Go Jako-Tako. Są jeszcze miejsca w samochodzie, możemy się też skoordynować w kwestii noclegów, chodźcie, będzie fajnie. Kontakt tutaj lub na naszym Discordzie. Link do zapisów na turniej poniżej:
https://roundsboard.com/tournaments/ppik-tw-2026
----------------
ANNOUNCEMENTS

1) The meeting on Easter Monday (April 6, 2026) will not take place. It’s a great opportunity to diligently practice tsumego at home…
2) We are putting together a group of volunteers for a tournament in Żołędowo near Bydgoszcz, organized by the Bydgoszcz Go Club Jako-Tako. There are still seats available in the car, and we can also coordinate accommodation—come along, it’ll be fun. Contact us here or on our Discord. Registration link for the tournament below:
https://roundsboard.com/tournaments/ppik-tw-2026

Pomimo arktycznych warunków panujących w Galerii Metropolia, zarówno w zeszłym jak i w tym tygodniu stawiła się grupa tw...
18/02/2026

Pomimo arktycznych warunków panujących w Galerii Metropolia, zarówno w zeszłym jak i w tym tygodniu stawiła się grupa twardzieli odzianych w polary i wyposażonych w termosy z herbatą, żeby głowić się nad planszami.💪

Jeżeli warunki się nie poprawią, to rozważymy tymczasowe przenosiny w cieplejsze miejsce, info podamy na Discordzie.
🥶

Niedziela wieczur i humor popsuty. Na domiar złego jutro Blue Monday. 😢Chcesz poczuć jak to jest źle policzyć drabinkę? ...
18/01/2026

Niedziela wieczur i humor popsuty. Na domiar złego jutro Blue Monday. 😢

Chcesz poczuć jak to jest źle policzyć drabinkę? Nie ma sprawy.
Postawić się w self-atari? Proszę bardzo.
Umrzeć w gote? Jeszcze jak!

Nie udało nam się sprowadzić 6-letniego dziecka z Azji, żeby wygrało z Wami na 15 kamieniach handicapu, ale nasza oferta przygnębiających zdarzeń jest bardzo szeroka. Świętuj z nami.

Gra bywa okrutna, ale ludzie są sympatyczni. Pokonajmy styczniową chandrę razem. Wpadnijcie do nas jutro o 18:00, zapraszamy.
------------------------
Żeby dotrzeć do innych odbiorców będziemy prowadzić konto także na Instagramie, można nas tam obserwować i do nas pisać.
IG: gdanskiklubgo

Piękny dzień na powrót. Pijemy kawę/herbatę i ruszamy podbijać świat, a wieczorem spotykamy się nad gobanami po raz pier...
12/01/2026

Piękny dzień na powrót. Pijemy kawę/herbatę i ruszamy podbijać świat, a wieczorem spotykamy się nad gobanami po raz pierwszy w tym roku.

Widzimy się standardowo o 18:00 w Galerii Metropolia, do zobaczenia 🙃

Na ostatnim tegorocznym spotkaniu było 11 osób, chyba nasz rekord.Testowaliśmy jeszcze nienazwaną grę Adama, Szczepanowi...
17/12/2025

Na ostatnim tegorocznym spotkaniu było 11 osób, chyba nasz rekord.
Testowaliśmy jeszcze nienazwaną grę Adama, Szczepanowi jako jedynemu udało się pokonać autora gry. Graliśmy w Mabulę, która pod zdradliwym pozorem odprężającego przerywnika od go potrafiła wprowadzić nas w stan stresu i frustracji.
Goście z zza oceanu zadebiutowali w poker go, ale w regularne go, mamy nadzieję, też przyjdą do nas pograć w nowym roku.
W blitz starciach survival go biali robili swoje i zgrabnie przeżywali. Autor niniejszego niskiej jakości zdjęcia z nadmiaru wrażeń padł i nie zna wyniku rengo, ale walka była zacięta. Zabrakło nam miejsca na phantom go, ale obiecujemy, że kiedyś w tę odmianę też zagramy, umówimy się.

W Nowym Roku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności i samych żywych grup lub chociaż większej liczby gróźb ko.

Oficjalne spotkania klubu nie odbywają się do 5 lub 12 stycznia (jeszcze damy info), ale jeżeli ktoś z Was chce się umówić między sobą (i skorzystać ze stołu w AlePlanszówkach) to można się dogadywać na naszym kanale na Discordzie.

09/12/2025

No cześć,

Ostatnie w tym roku spotkanie klubu odbędzie się o standardowej porze, ale w innym miejscu.

15 grudnia widzimy się o 18:00 w pubie "Lochy i smoki" i gramy w alternatywne odmiany go lub inne gry. Do zobaczenia.

Mistrzostwa Polski w Go dobiegły końca.Ich organizacja była dla nas bardzo dużą przygodą, cieszymy się, że nam się udało...
11/11/2025

Mistrzostwa Polski w Go dobiegły końca.
Ich organizacja była dla nas bardzo dużą przygodą, cieszymy się, że nam się udało. Brawo my.

Walka była zacięta, dochodziło do niespodzianek, pasjonujące pomeczowe analizy potrafiły się niemal przerodzić w grę rozegraną na nowo w pokoju przeznaczonym do odpoczynku. Zawodnicy wydobywali ostatnie pokłady sił swoich goistycznych rozumów, aby stworzyć sobie szansę w ciężko wyglądających sytuacjach na planszy, a my mogliśmy ich jedynie suplementować mandarynkami, ciasteczkami i herbatką ziołową.
O kolejności miejsc 2-4 zadecydowała dopiero pozycja startowa. Cieszymy się, że każdy zawodnik odniósł przynajmniej jedno zwycięstwo.

Miejsca na podium zajęli:
🥇Stanisław Frejlak 2p - Mistrz Polski 2025
🥈Cezary Czernecki 5d - I Wicemistrz
🥉Koichiro Habu 5d - II Wicemistrz
Pełne wyniki pod linkiem: https://mp.go.art.pl/2025/pl/wyniki
Laureatom gorąco gratulujemy.

Sponsorem nagród pieniężnych jest Polskie Stowarzyszenie Go oraz tajemniczy sponsor, który życzy sobie, by wymienić go jako Kot Merkury .

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego udostępniło nam przestrzeń na Wydziale Nauk Społecznych oraz zapewniło poczęstunek.

Oprócz sprzętu naszego klubu i sprzętu PSG korzystaliśmy z uprzejmości społeczności goistycznej. Za eleganckie zestawy do gry dziękujemy Bydgoskiemu Klubowi Go "Jako-Tako", w szczególności Wojtkowi Szychowiakowi. Za statywy potrzebne do transmisji gier dziękujemy Warszawskiemu Klubowi Go, w szczególności Konradowi Hałasowi. Pomoc w obsłudze strony internetowej turnieju zapewnił nam Artur Barcicki z Poznańskiego Klubu Go "Honte". Dziękujemy też innym osobom, które nam coś wysłały/przywiozły/odwiozły. I wszystkim innym zaangażowanym i pomagającym przy organizacji turnieju.

Zdjęcia robiła dla nas Asta Kovrova, relacja dostępna jest pod linkiem: https://im.asta.photos/share/eb4N7YvYP_b0mnomTOT8W_Xb1cW8Jpu9YqggCdb3tnq2gggft1GPKmvNFTNbtdwaDvQ?at=75b9ca37-1ced-4474-a3b6-1d574ce8b866

Runda 5 zakończona, gracze relaksują się przed rundą 6, która zacznie się dziś o 15:30.Przypominamy, że dziś nie ma spot...
10/11/2025

Runda 5 zakończona, gracze relaksują się przed rundą 6, która zacznie się dziś o 15:30.

Przypominamy, że dziś nie ma spotkania klubowego, bo pilnujemy LMP. Ale jak ktoś bardzo za nami tęskni, to można podejść i przybić piątkę na WNS UG.

2. Gdański Turniej Go dobiegł końca.Bardzo się cieszymy, że udało nam się zrealizować przedsięwzięcie i w tym roku porad...
09/11/2025

2. Gdański Turniej Go dobiegł końca.

Bardzo się cieszymy, że udało nam się zrealizować przedsięwzięcie i w tym roku poradziliśmy sobie z dwudniowym, pięciorundowym turniejem.

Miejsca na podium zajęli:
🥇Radosław Jachym - 1 miejsce
🥈Yaroslav Malko - 2 miejsce
🥉Daniil Sizov - 3 miejsce
Pozostałe wyróżnienia:
🎖Aleksandra Sontowska - 4 zwycięstwa
🎖Przemysław Jurek - 4 zwycięstwa
Pełne wyniki pod linkiem: https://roundsboard.com/tournaments/2-gdanski-turniej-go/results
(a w ciągu kilku dni także na EGD)

Sponsorami turnieju byli:
- Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej Uniwersytetu Gdańskiego - sponsor poczęstunku i gospodarz turnieju
- firma Alten - sponsor nagród rzeczowych
- Polskie Stowarzyszenie Go - sponsor nagród rzeczowych (książek)
- hojny Cezary

Pomoc przy organizacji turnieju zapewnił nam Bydgoski Klub Go Jako-Tako oraz Polskie Stowarzyszenie Go.
Autorką oprawy graficznej (dyplomy, magnesy, medal) jest Weronika Onka: https://www.facebook.com/profile.php?id=100032307533497

Zdjęcia robiła dla nas Asta Kovrova, relacja ukaże się później na naszym kanale na Discordzie: https://discordapp.com/channels/1037347594260721765/1037781705177702402

Wszystkim zaangażowanym i pomagającym przy organizacji turnieju serdecznie dziękujemy.

Adres

Jana Kilińskiego 4
Gdansk

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 18:00 - 21:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gdański Klub Go umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij